Coinbase a Kraken jsou nejčistší kryptoburzy

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Blockchain Transparency Institut (BTI) ve své nejnovější zprávě uvádí, že burzy Kraken a Coinbase patří mezi nejčistší kryptoburzy na světě.

BTI čistí nekalé praktiky na trhu

19. září zveřejnil BTI zprávu o dozoru nad trhem, která ověřuje transparentnost veškerých objemů kryptoměn. Zprávy začal institut vydávat již od srpna 2018 a prostřednictvím svého algoritmu BTI „očišťuje“ veškeré obchodování se špinavými penězi.

Ve zprávě stojí:

„od začátku roku 2019 se globální obchodování se špinavými penězi mezi burzami snížilo o 35,7%. Proces sdílení našich dat s mnoha burzami vyústilo ve zlepšení mechanismů pro detekci proti praní špinavých peněz.“

Zpráva dále uvádí, že nejčistší obchody jsou nadále u burzy Kraken, Coinbase, Poloniex a Upbit. Na druhé straně jsou burzy OKEx a Bibox, které zaujímají nejhorší pozice v žebříčku TOP-40 burz na světě.

Zjistilo se také, že Japonsko a USA vedou ve světě v počtu podaných hlášení regulačním úřadům.

Špinavé obchodování s BTC

Poskytovatel indexového fondu se sídlem v americkém San Franciscu prohlásil v březnu tohoto roku, že až 95% objemu BTC je obchodováno kvůli praní špinavých peněz. Nazval tak tento jev wash.

Wash obchod je způsob jak manipulovat s trhem, kde jsou objednávky na prodej a nákup současně umisťovány na stejná aktiva, aby uměle zvýšily objem. Tento způsob vyvolává dojem, že je aktivum více žádáno, než tomu tak je ve skutečnosti.

Závěr

Metoda wash je nezákonná na regulovaných burzách. BTI odvádí velmi dobrou práci, protože svými algoritmy dopomůže burzám k lepší transparentnosti a zlepší důvěru v kryptoměny.

Co číst dále

23.09.19 Technická analýza BTC/USD – Bakkt, co se děje? BTC propadne k 9 700 USD


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Proboha, „praní špinavých peněz“ je něco zcela jiného než „wash obchody“!

Reklama: