USA začínají diskutovat o vlastní kryptoměně s FEDem – závod s Čínou i na tomto poli?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Členové finančního výboru sněmovny Spojených států amerických se zeptali FEDu (Federální rezervní systém), zda existují plány pro zavedení digitální měny v amerických dolarech.

FED má plány k vývoji národní digitální měny

Jerome Powell, který zastává funkci předsedy rady pro Federální rezervní systém obrdržel dopis. Kongresmani French Hill a Bill Foster vyjádřili své obavy ohledně národních digitálních měn.

Podle nich by význam amerického dolaru mohl být ohrožen širokým přijetím národních digitálních měn.

 „Mezinárodní banka provedla na mezinárodní úrovni studii. Zjistila, že více než 40 zemí po celém světě v současné době vyvinulo nebo se chystá rozvíjet digitální měnu.“

Zákonodárci USA uvedli, že vzhledem k potenciálu kryptoměn převzít vlastnosti a užitečnost papírových peněz může být pro FED stále naléhavější zahájit projekt pro rozvoj digitální měny v amerických dolarech.

V dopise jsou dále položeny otázky, jak se FED v současné době dívá na vývoj digitální měny, zda existují pohotovostní plány, tržní rizika nebo jaké jsou právní či regulační překážky.

Kongresmani poznamenali, že Federální rezervní systém má schopnost a mandát vytvořit bezpečnější, flexibilnější a stabilnější měnový a finanční systém vytvořením národní digitální měny.

Spolupráce s centrálními bankami

Bývalý úředník Federálního rezervního systému, Simon Potter, řekl, že návrhy na ukončení dominance amerického dolaru nedává žádný smysl. Potter uvedl, že centrální banky nebudou ochotny spolupracovat na vlastní digitální měně.

Soukromé společnosti začínají vytvářet vlastní kryptoměny jako je například Libra od Facebooku. Centrální banky by měly být znepokojeny tím, že dominuje soukromý sektor.

Závěr

Čínská národní banka před nedávnem oznámila, že jejich vlastní národní digitální měna je hotova a brzy bude připravena k použití. K národním měnám se přiklánějí další státy, například Švédsko. Se stávající obchodní válkou mezi USA a Čínou by tak Američané měli začít vyvíjet vlastní národní digitální měnu, jestli nechtějí zůstat pozadu a nechat si ujet vlak úplně.

Co číst dále

[Zprávy] • Telegram spustí TON do konce října • IKEA akceptovala platbu v ETH • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: