[Breaking news] OKEx delistuje všechny privacy coiny – přidají se další burzy?

0
(0)

Korejská burza OKEx se pod tlakem mezinárodního finančního akčního výboru rozhodla ze své nabídky vyřadit veškeré kryptoměny, jejichž transakce jsou nevystopovatelné a svým uživatelům zajišťují kompletní anonymitu (privacy coins). 

FAFT

FAFT – česky Finanční akční výbor (též pracovní skupina, doslovně komando) je mezinárodní mezivládní organizace, která je považována a obecně uznávána za světového zakladatele standardů a doporučení v oblasti AML/CFT.

Organizace byla založena z iniciativy zemí G7 k boji proti praní špinavých peněz. V roce 2001 byl její mandát rozšířen o problematiku financování terorismu.

Nyní dosahují její kompetence i do oblastí kryptoměnových burz a OKEx reaguje jako jedna z prvních.

Konec privacy coinů?

Minimálně na OKExu už si žádnou z anonynimizovaných mincí nezobchodujete. Delistovány budou Monero (XMR), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Horizen (ZEN) a mince s názvem Super Bitcoin (SBTC).

Obchodní transakce budou pozastaveny již 10. října tohoto roku a výběry těchto mincí se na OKExu definitivně zastaví 10. prosince.

 

Kdo další?

V červenu letošního roku FAFT, celosvětový hlídač praní špinavých peněz, vydal své konečné pokyny pro oblast kryptoměn. Podle pravidla, nazývaného “Travel rule”, vyžaduje, aby burzy shromažďovaly a přenášely informace o zákaznících během transakcí. Tyto informace zahrnují jméno původce, jeho číslo účtu a informace o místě, i jméno příjemce a jeho číslo účtu.

Delistování privacy coinů z nabídky obchodovatelných mincí na OKExu není prvním letošním případem. V srpnu britská burza CEX.io oznámila, že již nebude poskytovat obchodní páry s mincemi ZCASH a DASH v souvislosti s vývojem nových předpisů a připravovaných regulací. 15. srpna bylo obchodování těchto mincí zastaveno.

Závěr

Je tedy otázkou, jak daleko se podobná rozhodnutí rozšíří. Globální, ani evropské regulatorní orgány se stále na finálních krocích ani podobách nových zákonů, omezujících anonymní transakce kryptoměn, neshodují. Alespoň o tom nemáme oficiální zprávy.
Je ale zřejmé, že někteří hráči raději ustupují a snižují nabídku služeb, aby se vyhnuli případným sankcím.

Zatím jde pouze o dvě velké, přesto ne příliš významné burzy. Určující pro budoucí podobu trhu s anonymními kryptoměnami budou ukončená vyjednávání na politické úrovni a reakce skutečně velkých hráčů na trhu. Pokud by se ale přidaly i velké burzy, mohly by privacy coiny mít opravdu problém.

Co číst dále?

Realitní fondy v hodnotě 100 milionů dolarů jako tokeny na blockchainu Ethereum!

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatsohi

Haha,to je spravne to delistovani a bez regulaci to nikdy nepujde,masove rozsireni kryptomen.Navic lidem ktere tyhle privacy coiny opravdu pouzivaji to muze byt jedno protoze na nejakem blackmarketu s nima stejne zaplati a jak uz tu bylo nekolikrat receno vypnout to nejde.
Jen me bavi jak zas budou kvuli tomu nekteri (tzv. radoby “kryptoanarchisti”) brecet jak to “zle vlady” zakazuji pritom kdyz vas nekdo okrade na tom “internetu” tak kam jdete brecet ? Na Policii a domahate se pomoci od statnich instituci.

Lakatsohi

Takze vadit to muze jen hloupym spekulantum,kteri prodelaji pri pripadnem dumpu,to jsem chtel dodat 🙂

spot_img