Facebook vs. Telegram – Souboj přístupu ke kryptoměnám

0
telegram, facebook, gram, libra, kryptoměny

Dva velmi impozantní soupeři v oblasti zasílání zpráv. Facebook a Telegram však zaujímají ke kryptoměnám opačný přístup. Facebook konzultuje s regulátory a společnostmi, zatímco Telegram plánuje kryptoměnu připravit v tajnosti a pak spustit. 

Otevřeně vs. privatizovaně

Facebook je nejpopulárnější sociální síť na světě. Telegram tento status nemá. Oba však soupeří o standard pro globální platby. Magazín Forbes se dokonce domnívá, že tato bitva nebude levná.

GRAM od Telegramu a Libra od Facebooku se snaží být globálními penězi. V podstatě soupeří o stejný podíl na trhu. Rozdílné přístupy ve společnostech vedou k zajímavým situacím. Experimentují, jak vlastně budou vypadat trendy týkající se zavádění a následného masového přijetí globálních digitálních měn.

Souboj o moc

Facebook jako gigant sociálních médií udělal vše pro to, aby dosáhl na několikamiliardový počet uživatelů. Telegram tyto výsledky nemá, každopádně chce lidem poskytnout značnou míru soukromí, aniž by udával regulátorům nebo ovlivňoval jejich schopnost vytvářet zisky.

Regulátoři se obávají, že soukromí, které Telegram poskytuje, by mohlo být zneužito k financování terorismu a jiných nezákonných činností. Veřejnost zase vyjádřila své obavy ohledně nedostatečné ochrany soukromí a dat společnosti Facebook.

Telegram jedná podle požadavků lidí, Facebook zase podle regulátorů. Souboj těchto společností ukáže budoucí směřování celého kryptoprůmyslu.

Závěr

Která společnost tento souboj přístupu ke kryptoměnám vyhraje, nemůžeme odhadnout. Mnoho evropských zemí je velmi skeptických k plánované Libře. Regulátoři si zase budou chtít došlápnout na GRAM. Začarovaný kruh. Co si myslíte vy, a který přístup je vám sympatičtější? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

Co číst dále

10 způsobů, jak se hackeři mohou pokusit ukrást vaše bitcoiny

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na