UNICEF otevírá kryptofond – přijímá nyní dary v Bitcoinu a Ethereu

1
unicef, osn, kryptoměny, bitcoin, ethereum

Charitativní skupina OSN, UNICEF, která má na starosti pomoc pro děti po celém světě, založila kryptoměnový fond, kam můžete přispět v Bitcoinu nebo Ethereu.

Kryptoměny pro dobrou věc

UNICEF včera zveřejnil zprávu, že možnosti podpory byly nyní rozšířeny o možnost přispívat digitálními aktivy. UNICEF tak může obdržet dary i kryptoměnách BTC a ETH.

Zajímavé na tomto oznámení je fakt, že UNCIEF nehodlá darované kryptoměny převádět na fiat, ale využívat je v původní formě.

Výkonná ředitelka UNICEF, Henrietta Fore, řekla:

„Pokud mají digitální ekonomiky a měny velký potenciál utvářet životy nadcházejících generací, je důležité, abychom prozkoumali veškeré nabízené příležitosti. Pro UNICEF je to nové a vzrušující.“

Partnerství s Nadací Ethereum

UNICEF se za účelem založení kryptoměnového fondu spojil s Nadací Ethereum, která se také stala prvním dárcem a na kryptoměnový fond UNICEF poslala 100 ETH (cca 18 000 USD).

Nadace Ethereum už také nastínila, kdo budou příjemci jejích prostředků. Mezi příjemci budou tři neziskové organizace pod hlavičkou UNICEF Inovačního fondu a projekt pro poskytnutí přístupu k internetu do škol.

„Spolu s UNICEF podnikáme kroky, abychom zlepšili přístup k základním potřebám, právům a zdrojům dětí po celém světě,“ uvedla výkonná ředitelka nadace Etherea, Aya Miyaguchi.

Blockchain a charita

Na začátku letošního roku charitativní organizace vedla jednání s kyrgyzskou vládou, aby využila technologii blockchain k zajištění přístupu k internetu na každé škole ve střední Asii.

V prosinci minulého roku zas UNICEF investovala 100 000 dolarů do šesti blockchainových projektů na řešení problémů zdravotní péče a správu financí a zdrojů.

Závěr

Využití kryptoměn k podpoře charitativní organizace je velký krok kupředu co se týče masové adopce. S kryptoměnou jako Bitcoin nebo Ethereum tak můžete podpořit dobrou věc.

Co číst dále

[Zprávy] • Grayscale: Investice do kryptoměn se v Q2 zdvojnásobily • Telegram se přihlásil k síti TON • a další novinky

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lakatoshi Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lakatoshi
Host
Lakatoshi

„Kryptomeny na dobrou vec“ malem jsem se rozbrecel fakt.