Legenda jménem John McAfee – pozoruhodný příběh jeho života

0
(0)

John McAfee je dozajista jednou z nejzajímavějších a také nejkontroverznějších veřejných osobností ve světě technologií a kryptoměn a jeho jméno jistě není čtenářům Kryptomagazínu neznámé. Během svého pestrého života zažil nespočet vzestupů a pádů a ať na jeho osobu máte jakýkoli názor, jeho život určitě nebyl a není nudný.

Svou kariéru začal jako podomní prodejce, aby nakonec spojil své jméno s jedním z nejpopulárnějších antivirových programů. Je velkým fanouškem Bitcoinu, ale též hlavním aktérem velkého počtu soudních sporů. Měl problémy s alkoholem i se zneužíváním návykových látek a několikrát také skončil za mřížemi.

Přestěhoval se do Belize, pokusil se kandidovat na prezidenta USA, založil svou politickou stranu a stihl ještě mnoho dalších věcí. Jeho život je plný fascinujících anekdot, sporných událostí a překvapivých zvratů, které jej nakonec dovedly na místo, kde se právě nachází. My jsme z jeho pestrého života vybrali několik zajímavých faktů, které o Johnovi patrně netušíte.

Problémové mládí

McAfee se narodil ve Velké Británii 18. září 1945. Ještě když byl velmi mladý, tak se jeho rodiče přestěhovali do Roanoke ve Virginii. Jeho dětství ale nebylo moc šťastné. Otec, který pracoval jako zeměměřič silnice, byl těžký alkoholik, a když bylo Johnovi 15 let, spáchal sebevraždu. V Roanoke nastoupil John na tamní vyšší odbornou školu Roanoke College a tam se také započaly jeho problémy s nadměrným pitím.

Chytrý a šikovný obchodník

John má za sebou poměrně pestrou obchodní kariéru. V úplných začátcích se živil jako podomní prodejce, kdy chodil od dveří ke dveřím a prodával časopisy. Poté začal pracovat ve firmě, která se zabývala vývojem systémů pro karty. Tam se seznámil se základy výpočetní techniky a díky těmto znalostem se mu podařilo získat práci u železniční společnosti  Missouri Pacific Railroad, kde pracoval s tehdy novým a ultramoderním počítačovým IBM systémem, který sloužil pro vytváření a kalibraci jízdních řádů.

V 70. letech se přestěhoval do Silicon Valley, kde pracoval pro různé technologické společnosti. V roce 1986 se objevil první velký počítačový virus a John vycítil příležitost a rozhodl se založit vlastní antivirovou společnost. Jeho bezpečnostní software používaly mnohé velké globální firmy po celém světě, ačkoli tenkrát ještě mnozí jednotlivci nic netušili o on-line hrozbách a neměli o antiviry žádný zvláštní zájem.

Když se však v roce 1992 objevil další virus nazvaný Michelangelo, který nakazil více než 5 milionů počítačů, poptávka po ochranném softwaru raketově vyrostla a McAfeeho antivir se stal jedním z nejoblíbenějších.

V roce 1994 ze společnosti odešel, prodal své akcie a několik dalších let strávil přednášením na obchodní škole, poskytováním rad začínajícím podnikatelům, či práci na vlastních menších projektech. Stojí třeba za vznikem dvou sociálních sítí: PowWow a Tribal Voice.

Mohlo by vás zajímat: John McAfee: adopce a decentralizované burzy jsou základ pro růst kryptoměn

Problémy s alkoholem a drogami

Jak již bylo na začátku zmíněno, McAfeeho problémy s alkoholem začaly již na škole a s pitím pokračoval po celou dobu své obchodní kariéry. Kromě alkoholu začal experimentovat i s tvrdšími drogami, často v pracovní době. Jednoho dne si koupil psychodelickou látku DMT, ale po požití nic necítil. Proto se rozhodl vyšňupat celý balíček a nastalo peklo. Živé halucinace, paranoia a hlasy, kterým nedokázal uniknout. Utíkal ulicemi a snažil se skrýt za odpadkové koše před lidmi, kteří se k němu snažili přiblížit a kladli mu otázky, které nebyl schopen pochopit.

V podobném duchu, do něhož patřilo každodenní pití skotské a šňupání koksu, pokračoval až do roku 1983. V tu dobu se začínal cítit sám a vystrašený a konečně se rozhodl vyhledat odbornou pomoc.

Ekonomický kolaps a ztráta jmění

Okamžik, kdy se McAfee rozhodl prodat své akcie a opustit firmu, si John uměl skutečně vybrat náramně a za své akcie získal krásných 100 milionů dolarů, což je částka, která mu měla bohatě stačit na celý jeho život. Jenže v roce 2008 nastal globální hospodářský kolaps, který na jedné straně inspiroval i vznik Bitcoinu, ale na straně druhé také poměrně negativně ovlivnil bohatství McAfeeho, který během něj ztratil 96 procent všeho, co vlastnil.

O tom, že kolem Johna se pořád něco děje, svědčí i tento článek: [HOT NEWS] McAfee údajně otráven, po dvou dnech v bezvědomí se probral

Stěhování do Belize

John vše, co měl, prodal a odstěhoval se do Belize, kde mu učaroval svět antibiotik a spojil své síly se společností Quorumex. Začaly se u něj projevovat symptomy stihomamu, kdy byl přesvědčen, že jej neustále někdo sleduje. To nakonec vedlo k jeho rozchodu se společností.

V roce 2012 John zmizel ze země. Stalo se tak poté, co se stal podezřelým ze spáchání vraždy svého souseda Gregory Faulla. Uprchl a žil v Guatemale, kde jej policie nakonec zatkla za nelegální vstup do země a John byl vyhoštěn zpět do USA.

Politické ambice

V USA Johnův případ spolu s jeho nevšední osobností vzbudily velkou mediální pozornost, kterou se John pokusil v září 2015 využít a založil novou politickou stranu nazvanou The Cyber Party. Pokusil se také ucházet o křeslo prezidenta Spojených států a z tohoto důvodu se spojil s liberální stranou. Nedokázal ale vyhrát souboj o nominaci s guvernérem Nového Mexika Garym Johnsonem.

O jeho druhé prezidentské kandidatuře jsme psali v našem článku: Stane se McAfee prvním americkým blockchain prezidentem?

John a kryptoměny

V květnu 2016 byl John jmenován předsedou tajemné technologické společnosti MGT Technologies, která se zabývala investicemi do mobilních her, kybernetické bezpečnosti, ale také v omezeném měřítku do lékáren. Ale ani tam John dlouho nevydržel a brzy z firmy odešel poté, co se setkal a začal více zajímat o kryptoměny.

John patří mezi velké zastánce a propagátory digitálních měn, v čele s Bitcoinem. Jeho predikce vývoje ceny jsou velmi velmi optimistické. Připojuji legendární tweet, kdy zdvojnásobil svou předpověď na rovný milion dolarů za 1 BTC na konci roku 2020.  Co je v sázce všichni jistě dobře víme, a jak se mu jeho předpověď zatím plní, se můžete kdykoli online přesvědčit na tomto grafu. Aktuálně to vypadá, že John může mít problém.

Závěr

Uvedené střípky z jeho života dokazují, o jak kontroverzní (ale také zajímavou) osobnost se jedná. Nechceme soudit jeho činy, tak se spokojíme s tvrzením, že bez Johna McAfeeho by svět kryptoměn nebyl takovým, jakým jej známe dnes a že toho pro jeho propagaci a zviditelnění John udělal skutečně dost.

Co číst dále?

Jak Mike Tyson přišel o 400 milionů dolarů

Zdroj:
cryptopotato.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img