Bitcoin méně inflační než zlato do roku 2021?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...

Podle mnohých úvah inflace Bitcoinu bude se snižujícím se uvloňováním nových mincí do oběhu klesat, až se nakonec dostane k teoretické nule. Průzkum společnosti Crypto Research Report nyní ukázal, že by mohl klesající inflací dostihnout zlato, jež si doposud jako uchovatel hodnoty drží své prvenství, již v roce 2021.

Bitcoin bude méně inflační než zlato

Srovnávání Bitcoinu a zlata má svá opodstatění. Na druhou stranu, odhlédneme-li od masivních manipulací a psychologických vlivů ukrývajících se v tržních mechanismech, které mají dopad na cenu BTC, se ukazuje, že zatímco těžba Bitcoinu determinuje jeho jeho cenu, u zlata tomu tak není. Poznatek vychází z grafu, který zpracovala společnost Crypto Research Report a uvedla jej na svém webu.

graf

Graf jasně ukazuje rozdíl mezi přímým vlivem těžby BTC na cenu a těžbou zlata, jež se na ceně neprojevuje.

Stablecoiny

Společným jmenovatelem, který hledají konzervativní investoři a investoři do kryptoměn, by mohly být nově vznikající stablecoiny kryté fyzickým zlatem. Jejich inflační pohyb by tak přesně kopíroval cenu zlata, protože by se v podstatě jednalo o stejné aktivum, pouze převedené do digitální podoby se všemi výhodami kryptoměn.

Bitcoin není zlato

Zpráva CRR uvádí:

„CHTĚLI BYCHOM UPOZORNIT, ŽE BITCOIN NENÍ NÁSTROJEM UCHOVÁNÍ HODNOTY VE STEJNÉM SMYSLU JAKO ZLATO.“

Bitcoin i zlato mají omezené, tedy vyčerpatelné zdroje a nelze je na přání poptávky uměle vytvářet. Tato aktiva byla v průběhu let svědkem značné ztráty na straně nabídky. Používání zlata při výrobě elektronických předmětů vedlo ke 12% ztrátě současné světové produkce zlata. Pokusy o jeho nahrazení umělými slitinami či případná budoucí těžba zlata z asteroidů v dosahu planety můžou navíc cenu toho aktiva znatelně snížit.

Zpráva CRR také uvádí, že při výzkumu byl brán ohled na ztráty privátních klíčů či chyby neopatrných uživatelů, které vedou ke snížení mincí v oběhu. S ohledem na tyto informace vypracovala CRR přibližnou trajektorii pohybu inflační křivky a očekává, že Bitcoin srazí vlastní inflaci na úroveň nižší než u zlata kolem roku 2021

Co číst dále?

[Názor] Proč je zbytečné stavět proti sobě Bitcoin a zlato

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře