Argentina: Kontrola kapitálu občanů!

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

V návaznosti na rostoucí finanční problémy této země uvalila argentinská vláda na své občany kontrolu kapitálu. Poté, co byly ve čtvrtek a v pátek odčerpány z devizových rezerv 3 miliardy USD, omezila Argentina nákupy dolaru na 10 000 USD měsíčně.

Blíží se krach?

V posledních několika týdnech zažívá argentinská národní měna peso volný pád, a to v souvislosti se snahou vlády splácet své krátkodobé dluhy. Jen za poslední měsíc zažilo peso propad o více než 25 %. Když se argentinská centrální banka pokusila kontrolovat svůj dluh, úrokové sazby prudce stouply. A tak bylo ve středu rozhodnuto, že platby dluhu ve výši 7 miliard dolarů budou odloženy.

Mauricio Marci

foto
zdroj: en.wikipedia.org

Prezident Argentiny Mauricio Marci do této chvíle plnil příslib zbavit se státních zásahů do ekonomiky země. Ovšem nyní, zavedením kontroly měny, dělá pravý opak. Argentinu čekají již v říjnu nové volby a politická situace v zemi naznačuje, že Marci a jeho strana v těchto volbách přijdou o moc. Tato skutečnost je velkým strašákem pro mnoho investorů v tomto jihoamerickém státu. Opozice, která požaduje kontrolu měny, prohlašuje, že vláda totálně selhala. Vlivem politické nejistoty klesly rezervy centrální banky o téměř 12 miliard dolarů.

 

 

Bitcoin v roli zachránce

To, že Bitcoin není ovládán žádnou stranou, patří k jeho nejatraktivnějším přednostem. Na rozdíl od toho, fiat měny kontroluje stát, což mu dává plnou kontrolu nad měnovou politikou země. Stát tak může volně regulovat míru inflace, měnit úrokové sazby, a nebo, jako v tomto konkrétním případě, může implementovat měnové kontroly, aby svým občanům řekl, co každý z nich může nebo nemůže se svými penězi dělat.

A co bude dál?

A pokud bude peso i nadále klesat, může dojít k další hyperinflaci. Občané začnou hledat jiné alternativy, neboť ve svojí národní měnu ztratí zcela důvěru. A když tato omezení budou platit i nadále nebo budou snad ještě zpřísněna, dolar tou alternativou určitě nebude.

Závěr

A nyní by na scénu mohly přijít kryptoměny. Bitcoin a další altcoiny by mohly být tím bezpečným přístavem, který argentinští lidé potřebují, neboť jsou to právě ony, co čelí této ekonomické nejistotě. Lidé přece nemohou a nebudou přijímat klesající měnu, neboť nemají žádnou záruku, že tato bude mít v následujících dnech vůbec nějakou hodnotu. A právě tuto mezeru, kdy lidé čelí stále větším obtížím ve snaze zabezpečit si svůj majetek, by mohl vyplnit Bitcoin.

A jaký názor máte na věc vy, vážení čtenáři. Myslíte si, že Bitcoin může být takovým východiskem a může Argentincům pomoci?

Co číst dále?

Lidé, kteří nakoupili Bitcoiny výhodně, již opustili kryptothy

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatoshi

Argentinci nalejou kapital do BTC,Bitcoin zachranuje svet ? takze mame jasat ? Ted uz jen to the moon ze.
Bitcoin neni ovladany jednou entitou,ale je ovladany uzkou skupinou bohatych spekulantu,tezaru,a hlavne burz kteri si s trhem delaji co chteji,to mluvim ciste o cene.Vetsina hashpower je v Cine,takze kdo do toho hodi cely uspory tak je jim v podstate vydan na milost a nemilost a kdo asi myslite ze tam ma konecny slovo ? Cinska vlada samozrejme ti muzou vsechno.
Takze o nejaky decentralizaci tady nemuze byt ani rec.

spot_img