Velká část aktiv na Binance přišla z čínské kryptoburzy Huobi

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V letošním roce zaznamenala největší burza kryptoměn Binance příliv aktiv pocházející z čínské kryptoměnové směnárny Huobi. Z Číny tak přichází seriózní zájem o kryptoměny a blockchain i ve formě investic.

Velký přesun do Binance

Kryptoburza Binance byla původně založena v Číně. Když čínská vláda zakázala obchodování s kryptoměnami, Binance se musela přesídlit na Maltu. V několika posledních týdnech se však zvyšuje zájem o technologii blockchain a kryptoměny, proto se situace pro Binance zdá být mnohem lepší.

podle nejnovějšího průzkumu bitcoinových transakcí mezi burzami v tomto roce většina prostředků přišla právě z Huobi. Celková částka odeslaných BTC z peněženek Huobi do peněženek Binance je 259 000. Vše potvrdil dokonce CEO Binance, Changpeng Zhao, když prohlásil, že Čína je poslední dobou velmi aktivní.

Vrcholný zájem Číny

Zvěsti z minulého týdne říkají, že Zhao údajně hledá nové prostory pro otevření kanceláře v Pekingu, která by doprovázela operační kancelář v Šanghaji. Masivní zájem vzrostl také o WeChat a Alipay, když Binance přidala podporu těchto dvou aplikací na své platformě.

Prezident země Xi Jinping před pár týdny na sjezdu výboru čínské strany zdůraznil důležitost přijetí technologie blockchain. Po proslovu prezidenta došlo k výraznému nárůstu ceny BTC, a to o více než 40%. Vláda rychle reagovala a následující den po projevu prezidenta přijala kryptoměnový zákon.

Před několika měsíci také čínská centrální banka oznámila, že práce na státní digitální měně, založené na blockchainu, je již hotová a v nejbližší době dojde k jejímu spuštění. Odhadovaný start podle vlády je listopad 2019.

Závěr

Příliv aktiv z Huobi do Binance se jeví jako krok správným směrem pro zapojení Číny do trhu s kryptoměnami. Posledních pár měsíců nám Čína ukazuje, že místo cesty směrem k regulacím a přísným zákonům se spíše vydává na cestu otevřenou kryptoměnám a zejména technologii blockchain.

Co číst dále

„Kellner bohatne na Bitcoinu.“ – Podvodná reklama na platformu se zaštiťuje ČT i ČNB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img