„Kellner bohatne na Bitcoinu.” – Podvodná reklama na platformu se zaštiťuje ČT i ČNB

3
(2)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Na Facebooku se šíří podvodná reklama na bitcoinovou platformu tvářící se jako článek. Zneužívá jména Bitcoin, Kellner, Česká národní banka a Česká televize.

Kellner podává trestní oznámení

Na podvodnou reklamní praktiku upozornila skupina PPF, kterou vlastní miliardář a nejbohatší muž ČR Petr Kellner. PPF již uvedla, že na tyto podvodníky podá trestní oznámení.

Jedná se o falešný článek, který říká, že se nejbohatší Čech Petr Kellner v pořadu Interview ČT24 rozhodl podělit o své “tajemství.” Prý je jedním ze zdrojů jeho bohatství „důmyslná platforma na investice do bitcoinů.”

Tajemství k bohatství?

Tak to ani náhodou. Je nad slunce jasnější, že se vzhledem ke lživé reklamě s prakticky 100% jistotou jedná o jasný podvod. Ostatně, žádná investiční aplikace vám nikdy nedá jistý zisk.

Když se má navíc jednat o investici do Bitcoinu, jednoduše jdeme, koupíme si trochu Bitcoinu na burze a vložíme ho do Trezoru, Ledgeru či jiné peněženky. Nic na tom není a není to žádné tajemství.

Reklama naopak hovoří o tom, že Kellner z dobré vůle prozradil své tajemství. K tomu samo o sobě vlastně není co dodat. Osobně moc nerozumím tomu, jak se na něco podobného může vůbec někdo nachytat, ale děje se to…

Podvodné platformy

Kryptoměny jsou samy o sobě velmi rizikové. Když chcete zkusit štěstí a nakoupit si některou z nich s vidinou zhodnocení, prostě to uděláte. Nedoporučuji nikomu z vás využívat různé platformy a projekty slibující snadný a rychlý zisk, tajemství, jak přijít k bohatství, a podobné nesmysly.

K žádnému interview zde samozřejmě nikdy nedošlo. Naopak se v tomto případě jedná o zneužití jména Kellner, potažmo také ČT a ČNB. Reklama totiž dále tvrdila, že Česká národní banka donutila Českou televizi stáhnout pořad, protože by platforma Bitcoin revolution mohla poškodit velké banky.

ČT ani ČNB se narozdíl od Kellnerovy PPF k žalobě nechystají. Mluvčí skupiny Jitka Tkadlecová se k tomu vyjádřila v Radiožurnálu:

„Usilujeme o stažení podvodných reklam ze sociálních sítí, jsme v kontaktu se společností Facebook a rovněž podnikáme právní kroky proti subjektům, které tyto podvodné stránky provozují.“

Závěr

Miliardář Kellner byl zneužit do podvodné reklamy na bitcoinovou platformu. Pokud chcete investovat do vysoce volatilních kryptoměn, udělejte to každopádně úplně normálně a prostě je zakupte na burze či směnárně. Určitě vám doporučujeme dbát na bezpečnost a nevěřit všemu, zejména pak ne zázračným receptům na bohatství. Investice do kryptoměn je běh na dlouhou trať.

Co číst dále

Co nám napoví naše hodnocení druhých o nás samotných

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Joss

Tak jsem se právě nechal nachytat a pod dobrým dojmem interwiev Daniela Takáče s panem Kellnerem jsem “bezhlavě” poslal do Ruska 250 eur!

Miluš

MM Já taky a je mi z toho hodně špatně 🙁

Jaroslav

A posílal jste kopie dokladu a kreditní karty?

Robert

Muj pribuzny naletel take. Doporucuji nic neposilat, penize vam nejspise neposlou a budou mit v rukou vasi identitu, kterou muzou dale prodat, ten risk za 6000-6500 CZK nestoji.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: