Co nám napoví naše hodnocení druhých o nás samotných

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Nejzajímavější zprávy ze světa kryptoměn! BTC, TRX, IOTA, XRP, ETH, ADA

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

Bitcoin přes noc znovu rostl a jsme na 9 900 $ – Jsou to býčí signály, anebo…

Přes noc se Bitcoinu podařil narůst o téměř 350 dolarů. V tomto týdnu jsme ale viděli pokles transakcí o...

Spoluzakladateli Wikileaks údajně nabídli milost za popření ruského hackingu

Ve středu před soudem vystoupil spoluzakladatel WikiLeaks, Julian Assagne. Prohlásil, že bývalý americký kongresman mu nabídl jménem Donalda Trumpa...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz
Jako první jsem na CZ/SK scéně přinesl témata jako motivace, osobní rozvoj a bohatsví, nejen po stránce finanční, na naše kryptoweby. Postupně mě však moje vášeň pro kryptoměny dovedla k tomu, že jsem začal stále častěji psát také o nich a nakonec jsem založil to, co tu chybělo - web zejména pro hodlery - KryptoHodler. Na Kryptomagazínu.CZ působím od začátku roku 2018.

Žijeme v době, kdy každý hodnotí každého a všichni věří, že jejich názor je správný. Začneme li se zajímat o své myšlenky a půjdeme li trochu hlouběji do sebe, zjistíme, že nám naše hodnocení ostatních umí poskytnout informace o nás samotných.

Úvod

Vítejte při čtení zbrusu nového odpočinkového článku v rubrice Bohatství na českém Kryptomagazínu. Zdraví vás -Kytka. Téma, kterému se chci dnes věnovat, bude pro některé z vás možná úplně něčím novým, ti ostatní asi můžou přejít na další článek, protože už všechno ví.

Hodnocení okolí

A možná víme až moc. Někdy to vypadá, že víme úplně všechno. Nebo se alespoň snažíme, aby to tak vypadalo, protože uznat, že něčemu nerozumím, se moc nenosí. Naopak hodnocení druhých, tak to je aktuálně na špici.

Díky internetu můžeme hodnotit i lidi, se kterými bychom se jinak v životě nesetkali. A co víc, my jim to dokonce můžeme dát pořádně sežrat. Nebo jen v rámci pochvalného hodnocení nenápadně vyzdvihnout své vlastní znalosti o dané problematice. Hodnotit se navzájem, tedy posuzovat ostatní lidi či jejich práci, je každopádně na denním pořádku.

Sebehodnocení

V zásadě platí, že když se uchýlíme k hodnocení druhých, jako bychom předem říkali, že my jsme ti lepší. A je úplně jedno, jestli jde o hodnocení kladné, nebo o hejt. Vždy, když hodnotíme, stavíme se do pozice někoho, kdo má navrch.

Na internetu to často pak vypadá, že mají navrch úplně všichni a zároveň vůbec nikdo. Není totiž jednoduché určit, čí hodnocení je pravdivé. A tak to nakonec vyřeší dav svými lajky a tím se daná pochvala či kritika stává legitimní. Tedy alespoň na oko, často to totiž v praxi dopadne tak, že nejvíce kolem sebe křičí ti, kteří dané věci rozumí nejméně.

Samozřejmě to není pravidlem, neberte mě za slovo. Nicméně, pokud budete opravdu poctivě sledovat své vlastní hodnocení druhých, nejspíše vás brzy přestane být tak slyšet, protože zjistíte mnohé sami o sobě.

Zrcadlo

První věc, kterou vám zvýšení vlastní pozornosti a vyšší bdělost přinese, je zjištění, že již zdaleka nemáte takovou potřebu psát svůj názor v komentářích a případně se o něj hádat. Naopak jej začnete sami prověřovat a dávat mnohem více do souvislostí. To bych nazval určitou názorovou poctivostí.

Velice zajímavá věc, kterou si již všimli také další lidé a není to čistě z mé vlastní hlavy, je, že naše hodnocení druhých nám ve skutečnosti poskytuje zpětnou vazbu pro sebe samé. Nápadně často se stává, že vám někdo vytkne přesně tu věc, které by si s trochou pozornosti mohl dávno všimnout sám u sebe.

Hodnocení ostatních se tak stává zrcadlem, které nám ukazuje naše vlastní nedostatky a problémy. Jenže my umíme být vůči těmto zprávám slepí a hluší, takže si jich nevšímáme a pokračujeme dál. Jenom se pak asi takový člověk musí divit, proč pořád potkává lidi, kteří trpí úplně tím stejným problémem. Nevšimne si, že ten problém je ve skutečnosti jeho vlastní.

Co nám hodnocení druhých říká o nás samotných?

Jistě už tušíte, že hodnocení okolí mnohdy prozradí mnohem víc o tom, kdo hodnotí, než o tom, koho si daná osoba myslí, že hodnotí. Při hodnocení okolí na sebe člověk vyzradí spoustu věcí. Ukáže, jak přemýšlí, zda má soucit, zda ostatním přeje, jak se vyjadřuje i jaký je.

Každé posuzování vychází z určitých předpokladů, názorů na to, co je správné, často také z předsudků či omylů. To vše také vyplave na povrch. Když začneme sledovat, co říkáme druhým, dozvíme se hodně o sobě. Platí však také, že když to neuděláme, nevědomě o sobě prozradíme ostatním úplně vše.

Závěr

Děkuji za pozornost. Doufám, že jste si to užili stejně jako já. Pod článek mi můžete napsat své hodnocení. Zanechte prosím komentář! Nezapomeňte však, že to, co do něj napíšete, o vás může prozradit mnohé.

Co číst dále

Příští ekonomický pád bude zahrnovat nákup krypta – tvrdí Ron Paul

8 KOMENTÁŘE

8
Komentujte

avatar
1 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JelitoStanislav H.pietroFeratDejvus Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Stanislav H.
Host
Stanislav H.

Kdo první ohodnotí článek, ve kterém se hodnotí hodnocení hodnotícího ? 🙂 Btw: Je zde opomenut samotný důvod pokládání hodnocení třeba k nějakému autorskému příspěvku. Někteří lidé nemají touhu reagovat na cokoli co vidí, ale startovacím důvodem mohou být třeba absurdní články nějakého nevzdělaného autora, který – ač o tom neví – veřejně sděluje světu své mylné predikce po mizerných dvou letech praxe. (Ján Kvapil) Technické analýzy webu o kryptoměnách jsou pak snůškou abstraktních cifer a smyšlených bájí, které dehonestují práci ostatních autorů. Někdy je třeba na tyto zvratky šíleného pseudoautora reagovat, aby nedošlo k nevolnosti u vícero čtenářů.

Dejvus
Host
Dejvus

Já se zdržuju reagování na reakci autora o hodnocení hodnotících čtenářů, protože některé hodnoty nelze ohodnotit. :-))

pietro
Host
pietro

Pane Stanislave, vy zřejmě patříte do početné skupiny těch, kteří očekávají, že na webu, který se věnuje širokému spektru témat kolem technologie blockchainu, kryptoměn a souvisejících záležitostí, obdržiíte detailní a přesný návod kdy a jak vstupovat do spekulativních obchodů.. A to vše samozřejmě zdarma! No, je to zajímavý přístup hodný rozsahu, který aktivně věnujete psaním Vašcich hodnotných komentářů pod mnoha články. Ale zkuste si trochu odpočinout, udělá Vám to dobře.. 🙂

Stanislav H.
Host
Stanislav H.

Pane Pietro, děkuji že čtete mé komentáře, nemusíte se vydávat za hosta, když jste jedním z autorů. Musím Váz zklamat, bohužel neočekávám žádný detailni popis zdarma, ani zde nehledám nic co by bylo možné k jakési analýze použít, protože nic takového zde být nemůže. Můj zájem je čistě volnočasový, kdy se chci pouze zasmát, jak jeden ze slovenských autorů (Ján Kvapil) opět zpackal svou TA. Pokud web s tématem kolem kryptoměn najme člověka, který je v kryptu ponořen pouze dva roky a střílí predikce od boku, jak ho napadne, nemůže očekávat kladný ohlas. Osobně po osmi letech se stále učím… Číst vice »

Ferat
Host
Ferat

Podělte se někdy s námi o Vaše TA.

pietro
Host
pietro

Ha, ha, ha… autorství kterého článku mi přisuzujete, pane Stanislave? Pokud vy sám jste odborníkem na TA jak píšete, rovněž bych se s Vašimi analýzami rád seznámil. Budou jistě vysoce nadprůměrné, když práce Jána Kvapila jsou dle Vašeho názoru tak špatné. Pochlubte se. Na tento server chodí jistě mnoho čitatelů, kteří by se rádi poučili.

Stanislav H.
Host
Stanislav H.

Vy, jako ortodoxní zastánce pana Jána Kvapila zajisté budete spoluautorem nějaké jeho zdejší hovězí TA, nebo možná jeden z jeho dvou celorepublikových fanoušků. Snad si nemyslíte, že „obyčejný“ čtenář nějakého plátku vás ve svém volnu bude zdarma školit, jak lidem podat TA. To máte již umět. Vy jste tady ty „největší kapacity“, co se tehdy přihlásili na základě výzvy Samuela Slavkovského na post autora a vy všichni za ten plat máte odvádět bezchybnou práci. To, že splácáte TA od uživatelů z TradingView.com z nebo si dokonce dovolíte okopírovat do češtiny totožné články z bitcoinist.com není jen ubohá amatéřina, ale ukazuje… Číst vice »

Jelito
Host
Jelito

To vite,jaky pan,takovy kram.

Nejnovější články

23.02.2020 Technická analýza ADA a LTC: Hardfork Cardana – High Litecoinu v roce 2020 na dosah

Dnes se podíváme na TA Cardana a Litecoinu. Cardano prošlo prvním ze dvou hardforků a Litecoin znovu atakuje high...

[Týdenní zprávy] Nejzajímavější zprávy ze světa kryptoměn! BTC, TRX, IOTA, XRP, ETH, ADA

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste před novým týdnem přehled všeho...

Udělí nová směrnice EU o praní špinavých peněz kryptoměnám pořádný boost?

Pátá směrnice o praní špinavých peněz (AMLD5) vstoupí již brzy v platnost a neúmyslně podpoří také kryptoměnový průmysl v EU. Podle toto nové směrnice...

23.02.20 Technická analýza ETH/USD – Příprava na breakout z rostoucího trianglu

V mém posledním příspěvku na trh s Ethereem (ETH) jsem upozornil na to, že u rezistence 289,54 USD se nám vytvořil dvojitý vrchol. Jedná...

Bitcoin přes noc znovu rostl a jsme na 9 900 $ – Jsou to býčí signály, anebo…

Přes noc se Bitcoinu podařil narůst o téměř 350 dolarů. V tomto týdnu jsme ale viděli pokles transakcí o 16 %. Ztrácejí snad bulls...

Doporučujeme

Bitcoin přes noc znovu rostl a jsme na 9 900 $ – Jsou to býčí signály, anebo…

Přes noc se Bitcoinu podařil narůst o téměř 350 dolarů. V tomto týdnu jsme ale viděli pokles transakcí o 16 %. Ztrácejí snad bulls...

SnowGem přichází se svou novou platformou, peněženkou a podporou kreditních karet

Veřejné blockchainové projekty přispěly nemalou měrou k zavedení rychlejších a levnějších plateb do celého světa. Privátním mincím se naopak podařilo usnadnit a zabezpečit používání...

Vysvětlím ti, co je Bitcoin, polopatě

Poznámka: Tento článek je určen pro vaše kamarády, rodiče, lidi v okolí, kteří neví, co je to Bitcoin nebo kryptoměny obecně. Pokud pořád nechápeš, co...

Jak šel čas – krátká historie „honu“ na Satoshiho Nakamota

V tomto článku se v krátkosti podíváme na časovou osu honu na identitu tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamota. Toto je chronologický přehled hlavních mediálních tahů...