Co nám napoví naše hodnocení druhých o nás samotných

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Žijeme v době, kdy každý hodnotí každého a všichni věří, že jejich názor je správný. Začneme li se zajímat o své myšlenky a půjdeme li trochu hlouběji do sebe, zjistíme, že nám naše hodnocení ostatních umí poskytnout informace o nás samotných.

Úvod

Vítejte při čtení zbrusu nového odpočinkového článku v rubrice Bohatství na českém Kryptomagazínu. Zdraví vás -Kytka. Téma, kterému se chci dnes věnovat, bude pro některé z vás možná úplně něčím novým, ti ostatní asi můžou přejít na další článek, protože už všechno ví.

Hodnocení okolí

A možná víme až moc. Někdy to vypadá, že víme úplně všechno. Nebo se alespoň snažíme, aby to tak vypadalo, protože uznat, že něčemu nerozumím, se moc nenosí. Naopak hodnocení druhých, tak to je aktuálně na špici.

Díky internetu můžeme hodnotit i lidi, se kterými bychom se jinak v životě nesetkali. A co víc, my jim to dokonce můžeme dát pořádně sežrat. Nebo jen v rámci pochvalného hodnocení nenápadně vyzdvihnout své vlastní znalosti o dané problematice. Hodnotit se navzájem, tedy posuzovat ostatní lidi či jejich práci, je každopádně na denním pořádku.

Sebehodnocení

V zásadě platí, že když se uchýlíme k hodnocení druhých, jako bychom předem říkali, že my jsme ti lepší. A je úplně jedno, jestli jde o hodnocení kladné, nebo o hejt. Vždy, když hodnotíme, stavíme se do pozice někoho, kdo má navrch.

Na internetu to často pak vypadá, že mají navrch úplně všichni a zároveň vůbec nikdo. Není totiž jednoduché určit, čí hodnocení je pravdivé. A tak to nakonec vyřeší dav svými lajky a tím se daná pochvala či kritika stává legitimní. Tedy alespoň na oko, často to totiž v praxi dopadne tak, že nejvíce kolem sebe křičí ti, kteří dané věci rozumí nejméně.

Samozřejmě to není pravidlem, neberte mě za slovo. Nicméně, pokud budete opravdu poctivě sledovat své vlastní hodnocení druhých, nejspíše vás brzy přestane být tak slyšet, protože zjistíte mnohé sami o sobě.

Zrcadlo

První věc, kterou vám zvýšení vlastní pozornosti a vyšší bdělost přinese, je zjištění, že již zdaleka nemáte takovou potřebu psát svůj názor v komentářích a případně se o něj hádat. Naopak jej začnete sami prověřovat a dávat mnohem více do souvislostí. To bych nazval určitou názorovou poctivostí.

Velice zajímavá věc, kterou si již všimli také další lidé a není to čistě z mé vlastní hlavy, je, že naše hodnocení druhých nám ve skutečnosti poskytuje zpětnou vazbu pro sebe samé. Nápadně často se stává, že vám někdo vytkne přesně tu věc, které by si s trochou pozornosti mohl dávno všimnout sám u sebe.

Hodnocení ostatních se tak stává zrcadlem, které nám ukazuje naše vlastní nedostatky a problémy. Jenže my umíme být vůči těmto zprávám slepí a hluší, takže si jich nevšímáme a pokračujeme dál. Jenom se pak asi takový člověk musí divit, proč pořád potkává lidi, kteří trpí úplně tím stejným problémem. Nevšimne si, že ten problém je ve skutečnosti jeho vlastní.

Co nám hodnocení druhých říká o nás samotných?

Jistě už tušíte, že hodnocení okolí mnohdy prozradí mnohem víc o tom, kdo hodnotí, než o tom, koho si daná osoba myslí, že hodnotí. Při hodnocení okolí na sebe člověk vyzradí spoustu věcí. Ukáže, jak přemýšlí, zda má soucit, zda ostatním přeje, jak se vyjadřuje i jaký je.

Každé posuzování vychází z určitých předpokladů, názorů na to, co je správné, často také z předsudků či omylů. To vše také vyplave na povrch. Když začneme sledovat, co říkáme druhým, dozvíme se hodně o sobě. Platí však také, že když to neuděláme, nevědomě o sobě prozradíme ostatním úplně vše.

Závěr

Děkuji za pozornost. Doufám, že jste si to užili stejně jako já. Pod článek mi můžete napsat své hodnocení. Zanechte prosím komentář! Nezapomeňte však, že to, co do něj napíšete, o vás může prozradit mnohé.

Co číst dále

Příští ekonomický pád bude zahrnovat nákup krypta – tvrdí Ron Paul

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Stanislav H.

Kdo první ohodnotí článek, ve kterém se hodnotí hodnocení hodnotícího ? 🙂 Btw: Je zde opomenut samotný důvod pokládání hodnocení třeba k nějakému autorskému příspěvku. Někteří lidé nemají touhu reagovat na cokoli co vidí, ale startovacím důvodem mohou být třeba absurdní články nějakého nevzdělaného autora, který – ač o tom neví – veřejně sděluje světu své mylné predikce po mizerných dvou letech praxe. (Ján Kvapil) Technické analýzy webu o kryptoměnách jsou pak snůškou abstraktních cifer a smyšlených bájí, které dehonestují práci ostatních autorů. Někdy je třeba na tyto zvratky šíleného pseudoautora reagovat, aby nedošlo k nevolnosti u vícero čtenářů.

Dejvus

Já se zdržuju reagování na reakci autora o hodnocení hodnotících čtenářů, protože některé hodnoty nelze ohodnotit. :-))

pietro

Pane Stanislave, vy zřejmě patříte do početné skupiny těch, kteří očekávají, že na webu, který se věnuje širokému spektru témat kolem technologie blockchainu, kryptoměn a souvisejících záležitostí, obdržiíte detailní a přesný návod kdy a jak vstupovat do spekulativních obchodů.. A to vše samozřejmě zdarma! No, je to zajímavý přístup hodný rozsahu, který aktivně věnujete psaním Vašcich hodnotných komentářů pod mnoha články. Ale zkuste si trochu odpočinout, udělá Vám to dobře.. 🙂

Stanislav H.

Pane Pietro, děkuji že čtete mé komentáře, nemusíte se vydávat za hosta, když jste jedním z autorů. Musím Váz zklamat, bohužel neočekávám žádný detailni popis zdarma, ani zde nehledám nic co by bylo možné k jakési analýze použít, protože nic takového zde být nemůže. Můj zájem je čistě volnočasový, kdy se chci pouze zasmát, jak jeden ze slovenských autorů (Ján Kvapil) opět zpackal svou TA. Pokud web s tématem kolem kryptoměn najme člověka, který je v kryptu ponořen pouze dva roky a střílí predikce od boku, jak ho napadne, nemůže očekávat kladný ohlas. Osobně po osmi letech se stále učím něčemu novému (spíše jen trpělivosti) a mám široké spektrum možností co se analýz týče, dělám si je sám a s kolegy sestavujeme společnou strategii, takže po celodenní práci není na škodu, když se přijdu pobavit nad některými zcela amatérskými články. Původně jsem myslel, že nějaký komentář pošťouchne autora k tomu, aby něco změnil, něčemu se naučil a něco také zkvalitnil, bohužel tomu tak není i přes negativní ohlas jiných čtenářů. Jak již někdo napsal v komentářích před týdnem – je to marné…je to marné…je to marné… Některé záležitosti změní pouze zaměstnavatel…

Mě to nijak netrápí, ať si kdo chce píše co chce, jde o to, zda takový balast někdo bude číst a zda se budou čtenáři k bulvárním a nekvalitním článkům vracet …

Ferat

Podělte se někdy s námi o Vaše TA.

pietro

Ha, ha, ha… autorství kterého článku mi přisuzujete, pane Stanislave? Pokud vy sám jste odborníkem na TA jak píšete, rovněž bych se s Vašimi analýzami rád seznámil. Budou jistě vysoce nadprůměrné, když práce Jána Kvapila jsou dle Vašeho názoru tak špatné. Pochlubte se. Na tento server chodí jistě mnoho čitatelů, kteří by se rádi poučili.

Stanislav H.

Vy, jako ortodoxní zastánce pana Jána Kvapila zajisté budete spoluautorem nějaké jeho zdejší hovězí TA, nebo možná jeden z jeho dvou celorepublikových fanoušků. Snad si nemyslíte, že “obyčejný” čtenář nějakého plátku vás ve svém volnu bude zdarma školit, jak lidem podat TA. To máte již umět. Vy jste tady ty “největší kapacity”, co se tehdy přihlásili na základě výzvy Samuela Slavkovského na post autora a vy všichni za ten plat máte odvádět bezchybnou práci. To, že splácáte TA od uživatelů z TradingView.com z nebo si dokonce dovolíte okopírovat do češtiny totožné články z bitcoinist.com není jen ubohá amatéřina, ale ukazuje se prachsprostá bída intelektu určitých autorů. Při rozjezdu slovenské verze kryptomagazínu a na počátku CZ mutace byly články mnohem kvalitnější, jakmile se později naskákali tihle příživníci, kvalita na CZ je někde jinde a to i přes možnosti být tehdy v týmu u Majka, aby je něco naučil. (Majk je teď s Čurajem) Tyhle vykrádačky predikcí a článků mají své kořeny už v rozesílání signálů. Na začátku roku 2018, už tu byly případy “chalanů z Bostonu” kteří posílali signály platícím lidem. Ve finále si oni sami pod přezdívkami platili signály v Telegramové skupině Majka a Honzy aby vůbec něco lidem mohli posílat.

Je super, že jsou na CZ scéně weby o kryptu, o tom žádná, ale kvalita znalostí některých autorů je na bodu mrazu a vykrádačky obsahu z jiných webů je ubohost. Ptáte-li se, proč mi to tolik vadí a proč nad tím nemávnu rukou – protože jsem byl pilířem některých projektů a každý měsíc jen přihlížím, jak to někteří poskokové kurví.

Samuel si dal s tímto projektem velkou práci a někteří najatí rádoby “autoři” parazitují na něčem, čemu sami ani nerozumí. Představují si práci velmi jednoduše – ráno vstát, přečíst zahraniční weby, některé doslova okopírovat, a vystřelit na kryptomagazin.cz českou verzi anglického originálu. Nebo okouknout TradingView.com a od předních přispěvatelů okopírovat TA a to ještě s chybami… Taková je dnešní práce některých autorů tohoto jinak skvělého webu. To je důvod, proč vás tady seru pane Kvapile..Deniso… a další. Učte se alespoň od Reného, který má TOP analýzy na Trading11. Uvědomte si, že jste tu pro lidi a za plat co pobíráte máte ukázat, co umíte, co jste se naučili…. a ne co jste okopírovali, nebo co jste si po ránu jen tak vymysleli. Většina CZ čtenářů chodí na SK verzi (kryptomagazin.sk) kde Samuel se svým týmem odvádí naprosto vynikající práci. To co děláte tady je jedna velká hrůza. S kvalitou TA stoupá zájem i jeho cena, proto je většina komplexních analýz placených a já své pracovní TA nedávám také zdarma, ale pokud už nějaký autor zde zdarma přispívá a někdo to dokonce i čte, mělo by to mít nějakou úroveň.

Ale Ok, pokud to nejde… pište si dál co chcete, nevzdělanost a lenost vás bude provázet celým životem…

Jelito

To vite,jaky pan,takovy kram.

spot_img