Kandidáta na amerického prezidenta lze podpořit i v Bitcoinech – ovlivní kryptoměny volby?

0
(0)

Lightning network, řešení škálovatelnosti Bitcoinu, zřejmě poprvé ovlivní prezidentské volby v USA.  

Zhruba tucet „bitcoinerů“, kteří podporují demokratického kandidáta na prezidenta Andrewa Yanga, ve čtvrtek spustilo Super PAC. Nese jméno Humanity Forward Fund (Humanity FWD) a běží na platebním procesoru OpenNode. Díky tomu můžou přispívat i držitelé lightning peněženek.   

Co je to Super PAC?

Super PAC je sdružení podporovatelů kandidáta, které může na rozdíl od klasického PAC (přijímá omezené dotace pro politickou kampaň jedince) neomezeně přijímat finance od společností, podporovatelů nebo politických stran.

„Super PAC chce samozřejmě přijímat co největší sumy. Zároveň však Youngovi mohou přispívat i ti, kteří chtějí poslat jen nepatrné částky,“ řekl generální ředitel OpenNode Afnan Rahman. Celá částka poté putuje na konto, místo aby se ztenčila o poplatky za těžbu.

Nezapomeňme na fiat

Podle zakladatele Setha Cohena bude Humanity FWD přijímat bitcoinové dary prvních 21 dní. Poté budou lidé moci přispívat i ve fiatu. Řekl také, že se ještě skupina nerozhodla, zda bude Bitcoiny držet, nebo okamžitě převádět na fiat 

„Potenciální výdělek nebo ztráta peněz při držení Bitcoinu vytváří další regulační požadavky,“ řekl Cohen. PAC by tak musela vést informace o ceně BTC u každé platby.  

Cohen uvedl, že 1% poplatek za zpracování společností OpenNode je mnohem nižší než u zpracovatelů kreditních karet. Ti si žádají až čtyřnásobek této částky.  

Kryptoměny ovlivní volby

Není to poprvé, co Američané darují Bitcoiny politickým leaderům. Přesto státy jako Kalifornie nebo Jižní Karolína kandidátům zakazovaly přímé kryptodary přijímat. Volby v roce 2020 tak mohou být první, ve kterých se objeví PAC zaměřená čistě na Bitcoin nebo kryptoměny obecně.  

Yang je z několika kandidátů ten nejprogresivnějším, co se světa kryptoměn týče. Na webové stránce své kampaně dokonce uvedl příslib, kde slibuje, že bude „podporovat právní předpisy, které poskytují kryptoměnám jasnost a přehlednost“.   

Co číst dále?

[Zprávy] • ZCash fork • Regulace v USA • a jak je obejít • a další novinky dne

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img