3 důvody, proč není Bitcoin za 20 000 USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin je velmi známý svými raketovými vzestupy a pády, ačkoliv za posledních pár měsíců žádná dynamika na trhu nebyla. Od prosince roku 2017, kdy BTC dosáhl výše 20 000 USD, čekají lidé na překonání ATH a návrat býka. Zde jsou vyjmenovány 3 základní důvody, proč ještě BTC není na 20K.

Pomalá adopce mezi institucionálními investory

Decentralizace a bezpečnost činí z Bitcoinu vhodný investiční nástroj pro všechny typy obchodníků. Do tohoto prostoru přišlo také mnoho institucí nabízející investorům bitcoinové futures a další kryptoměnové deriváty.

Mezi hlavní důvod, proč instituce stále váhají nad kryptoměnami, patří neznalost. Bitcoin je tu s námi již deset let, ale stále pro mnohé zůstává velkou neznámou. Nikdo zatím stále netuší, jak BTC a ostatní kryptoměny ovlivní svět.

Další problém vidí mnoho investorů se zajištěním BTC. Tradiční aktiva jsou zajištěna vládou nebo jinými finančními institucemi. Investoři jsou tak ujištěni, že jejich akcie nemohou být hacknuty nebo odcizeny.

Technologie stále ve vývoji

Bitcoin spoléhá na dvě přelomové technologie, konkrétně na Lightning Network a Blockstream. Obě technologie umožní snižovat tlak na hlavní blockchain a mnohonásobně zvýšit rychlost transakcí. Technologie jsou však stále ve vývoji a za posledních 18 měsíců stále bez větších úspěchů.

Bez vyřešení škálovatelnosti se mnoho investorů bude spíše zajímat o životaschopnost Bitcoinu, než zda bude někdy schopen konkurovat globálním platebním gigantům jako je Visa nebo Mastercard.

Nálada na trhu

Když Bitcoin v roce 2017 dosáhl hodnoty téměř 20K USD, nastal boom okolo této kryptoměny. Diskutovalo se na zpravodajských kanálech, několikrát se dostal na titulky zpráv a burzy zaznamenaly miliony nových registrací denně.

Aktuálně se na trhu příliš mnoho neděje. Podle všeho není kolem této kryptoměny v současnosti dostatečný humbuk, aby se Bitcoin dostal zpět nad hodnotu 10 000 USD.

Závěr

Přední analytici očekávají do konce roku masivní nárůst a nový ATH. Nyní se zdá, že si na nový podnět pro investory budeme muset ještě počkat. Bakkt se této role nezhostil s velkým úspěchem, další taková očekávaná událost je tzv. halving odměn pro těžaře, ke kterému by mělo dojít v květnu příštího roku.

Co číst dále

Zakladatel Ledgeru: Evropská státní kryptoměna je nutná jako protipól Libry

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře