Litva, Malta a Švýcarsko plánují stát se průkopníky blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Většina států nebyla zpočátku velkými fanoušky kryptoměn a kryptoprostor připomínal spíše divoký neregulovaný západ. Od roku 2018 však trh dozrává a zákonodárci po celém světě mění svůj negativní postoj ke kryptoměnám na kladný.

Pobaltský stát jako vzor

Litva je první země, která vyvinula regulační rámec specifický pro prvotní nabídku tokenů (ICO). Ministr financí Litvy, Vilius Šapoka, řekl:

„Uznáváme, že tu musí zůstat nový svět kryptoekonomie, proto naše vláda povzbuzuje a vyzývá veškeré účastníky, aby v Litvě inovovali a tvořili.“

Ministerstvo financí země navrhlo přístup „all-inclusive“ pro všechny tokenové startupy nebo zaběhlé firmy, které jsou v současné době na trhu. Tento pobaltský stát je na cestě k přílákání potenciálních emitentů kryptoměn.

 Maltští zákonodárci

Malta neplánuje zaměřit se na finanční aspekty prodeje tokenů, ale více se věnovat technologií blockchainu a její implementace do projektů. Regulační orgány ostrovního státu pečlivě prozkoumávají whitepapery kryptospolečností, aby poskytli podrobnější popis své vlastní technologie.

Přístup Malty je nastaven tak, aby spojil informační toky mezi emitenty a investory a zároveň podpořil inovace.

Švýcarské Crypto valley

Nejotevřenějším státem Evropy pro kryptoměny a technologii je nadále Švýcarsko. Finanční úřad Švýcarska FINMA vydal pokyny pro kryptofirmy již v únoru letošního roku. V létě stejný úřad udělil licenci dvěma kryptobankám.

Švýcarské město Zug je ve světě kryptoměn známé jako Crypto Valley, kde pořádá nejrůznější konference a vítá od jednotlivců až po velké společnosti z celého světa, které se zajímají o kryptoměny. Posláním Crypto Valley je podpořit růst a vývoj kryptoměn po celém světě.

Závěr

Další evropské země postupně také začínají upravovat zákony, aby přilákaly investory z celého světa. Česká republika se prozatím nijak neangažuje, ale doufejme, že vyjmenované státy se pro naši zemi stanou inspirací.

Co číst dále

[BTC / USD] Růst nebo pád? – 5 dlouhodobých scénářů na Bitcoin (2. díl)

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: