[BTC / USD] Růst nebo pád? – 5 dlouhodobých scénářů na Bitcoin (2. díl)

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Budoucnost Bitcoinu je fascinující téma. Kde bude tato kryptoměna za 10, 20 či dokonce 30 let, a bude tu ještě vůbec? Ve druhém dílu vám nabídneme zbývající 3 z 5 dlouhodobých scénářů na Bitcoin.

5 dlouhodobých scénářů BTC (2. díl)

Kryptokomunitu od počátku fascinuje myšlenka, kde bude Bitcoin za určitý čas. Někteří se spokojí s krátkodobým tradingem a učí se vydělávat na volatilitě. Ostatní však přemýšlí nad dlouhodobými scénáři a snaží se přijít na to, kde bude Bitcoin za dalších 10 nebo 20 let své existence.

Připravili jsme si pro vás 5 různých dlouhodobých možností. Ve druhém dílu vás čekají zbývající 3. Nečekejte nic světoborného, ale přesto věřím, že vás naše „výprava do budoucnosti“ bude bavit.

Tip: Manipulace? US regulátoři cíleně nastartovali pád BTC v prosinci 2017!

3. Bitcoin sesazen z trůnu

Během bull runu v roce 2022 byl Bitcoin překonán jako kryptoměna s největší tržní kapitalizací. Spekuluje se, zda za to mohlo jeho opětovné forkování, které rozštěpilo síť, nebo již jednoduše nestíhá držet krok s novějšími projekty.

Tak či tak ho postupně překonaly dva nové projekty, které vznikly v roce 2020 a 2021 a také několik starších kryptoměn. Ani forky Bitcoinu na tom nejsou nejlépe. V roce 2019 existovalo 9 altcoinů se slovem Bitcoin v názvu, v roce 2020 se jejich počet zdvojnásobil, ale zanedlouho začala cena těchto kryptoměn prudce klesat.

Market se rozděl, kdysi silný Bitcoin již ovládá jen hrstku kryptoměn. Původně ceny altcoinů korelovaly s Bitcoinem. Když se pohl BTC, zbytek trhu ho následoval. Nyní se cena většiny kryptoměn chová takřka nezávisle, byť je stále patrný určitý společný trend. Ten se však již neodvíjí od Bitcoinu, ale spíše od celkové nálady na trhu.

4. Bitcoin se propadl takřka na nulu

Všichni jsme se dokola ptali, co udělá Bitcoin během ekonomické recese. Mezi lety 2023 a 2025 došlo k hluboké globální krizi. Jako viník byl zejména představiteli centrálních i komerčních bank označen Bitcoin, resp. celý kryptomarket.

Kryptomarket v letech 2022 a 2023 zaznamenal brutální růst. FOMO bylo díky většímu povědomí veřejnosti a zapojení médií ještě masivnější, než v roce 2017. Cena rostla exponenciálně. Zdálo se, že nejvíce vydělají instituce, které od roku 2019 masivně nakupovaly BTC.

Každý chtěl být u toho a další a další banky, investiční fondy, ale i drobní investoři a obyčejní lidé vstupovali do trhu. Bylo to jako sen a peníze se zde doslova válely na zemi. Jen je zvednout…

Lidé se chlubili drahými auty a šperky, které si koupili za Bitcoin. Televizní moderátoři vtipkovali, že s takovou nebude mít kdo číst zprávy, protože všichni díky Bitcoinu odcestují na drahou dovolenou. Následoval pád.

Během 24 hodin Bitcoin ztratil 60 % své hodnoty a nadále klesal. Za měsíc už to bylo 80 % a za další 3 měsíce dokonce přes 90 %. Byť poté následovala určitá korekce pádu, tisíce a možná desetitisíce lidí přišlo o všechny své úspory. Řada společností a fondů vyhlásila bankrot. Celosvětová ekonomika přešla v panice do hluboké recese.

Banky nyní žádají od jednotlivých států miliardy dolarů na svou záchranu a ze všeho viní Bitcoin. Ačkoli samy nakupovaly jako šílené, nyní si nad tím myjí ruce. Politici podle nich měli včas zakročit, aby bublina nenarostla do takových rozměrů. Bitcoin mezitím spadl téměř na nulu a byl označen jako největší scam v dějinách ekonomiky. Viník? Neznámý…

5. Bitcoin dosáhl milion dolarů za minci

Poslední z našich dlouhodobých scénářů je bullish. Počítá s naplněním předpovědí mnoha známých kryptoosobností. John McAfee si napravuje pověst jen pár let poté, co se jeho slavná predikce ukázala jako naprosto mylná.

Růst probíhal v několika postupně se zmenšujících vlnách. Když Bitcoin překonal milion dolarů za minci, cena se začala postupně uklidňovat. Volatilita je však stále vysoká a není jisté, zda se cena jednou nepropadne zpět pod milion.

Role Bitcoinu ve světě je nadále stejně pestrá, jako byla kdysi, v roce 2020. Využívá se jako investice, měna, komodita, platební nástroj, technologická platforma atd. Postupně převzal řadu nejlepších funkcí některých altcoinů.

Dosud se uchovalo jen asi 100 pravých kryptoměn, tisíce jich postupně zanikly. Ani státních kryptoměn se moc nezachovalo a zbývající bychom mohli spočítat na prstech jedné ruky. Vlna blockchainových firem pomalu odezněla a ty nejúspěšnější dnes používají blockchain BTC.

Ukázalo se, že blockchain se zdaleka nehodí na vše. Těch několik zbývajících oblastí, kde se naopak uplatnil skvěle, potřebuje silnou a bezpečnou síť, kterou má pouze Bitcoin, možná ještě hrstka nejsilnějších kryptoměn.

Vlastnit hromádku satoshi mincí začalo být vcelku výnosné poté, co byl zaveden částečný staking. Po dosažení milionové hranice se již v běžném hovoru více používá označení satoshi, než Bitcoin, který je pro většinu lidí prakticky nedosažitelný.

Závěr

Náš dvoudílný seriál o dlouhodobých scénářích pro Bitcoin je již bohužel u konce. Která z pěti variant je podle vás nejreálnější? Napište mi, zda se vám můj článek líbil a pokud vás napadá nějaké další zajímavé téma…

Co číst dále

Soustřeďte se na své sny a přání, peníze jsou pouhým prostředkem

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

ten pad na nulu je nejpravdepodobnejsi, samozrejme to nebude zitra, ale podle me na to dojde

jožin

To dřív začne v pekle sněžit než ty se dočkáš nulové hodnoty bitcoinu !

Libor

cas ukaze, treba i v tom pekle zasnezi

Lakatoshi

K tomu bohuzel (jen tak) nedojde i kdyz bych si to osobne pral.

Uganda

Též si myslím ze se sním jednou rozloucime, pokud se tedy nějak radikálně nezlepší. Cena transakce a ta doba bože…. LN v nedohlednu a i tak to nebude žádná sláva.
Nejdříve je ale potřeba celosvětové se zbavit hotovosti a pak muže nastoupit krypto.
Pokud by měla být hodnota 1milion dolaru tak kolik bude stát jedna transakce? Asi jako nové auto.

Kokršpaněl

A kdo ho vystřídá ? Bitcoin má sto milionovou komunitu když to vezmu to už je pěkně velký stát či státy .Švýcaři Japonci otvírají dveře Bitcoinu dokořán k dnešnímu dni je 4 800 kryptoměn na trhu z toho trhu má jasně přes 60% dominanci Bitcoin .Víte co to je za dominanci z 4 800 kryptoměn a z toho více jak polovina patří jedné jediné kryptoměně i kdyby měl Bitcoin jen 20% dominanci na trhu tak je to pořád obrovské číslo vzhledem k počtu kryptoměn , bitcoin je něco jako vesmír a zbytek jsou jen kometky které plují vesmírem .Pokud bitcoin skončí na nule tak skončí všechny kryptoměny a jen totální blb si může myslet opak,bitcoin není dávno vnímán komunitou tak jak si každý myslí že je zestárlý nestačí a podobné žvásty .Bitcoin je brán jako obrovská značka která si vybudovala za svojí existenci obrovské jméno a to jméno v kryptobyznyse něco znamená a znamená jednu z bezpečných investic ze všech kryptoměn znamená jednu z nejzabezpečenějších síti ze všech kryptoměn , bitcoin znamená důvěra v investici což se o dalších kryptoměnách moc říct nedá .Proč si většina velkých hráčů vybere jako první Bitcoin a až potom altcoiny protože vše stojí a padá na Bitcoinu a jak Bitcoin padne tak padne všechno konec šmitec hotovo zůstanou jen vzpomínky .

spot_img