[BTC / USD] Růst nebo pád? – 5 dlouhodobých scénářů na Bitcoin (1. díl)

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu • Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.  TRHY Celková tržní kapitalizace kryptotrhů za...

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Budoucnost Bitcoinu je fascinující téma. Kde bude tato kryptoměna za 10, 20 či dokonce 30 let, a bude tu ještě vůbec? V tomtou dvoudílném seriálu vám nabídneme 5 dlouhodobých scénářů na Bitcoin.

5 dlouhodobých scénářů BTC (1. díl)

Kryptokomunitu od počátku fascinuje myšlenka, kde bude Bitcoin za určitý čas. Někteří se spokojí s krátkodobým tradingem a učí se vydělávat na volatilitě. Ostatní však přemýšlí nad dlouhodobými scénáři a snaží se přijít na to, kde bude Bitcoin za dalších 10 nebo 20 let své existence.

Scénářů bychom mohli vymyslet celou řadu, v tomto seriálu si přiblížíme 5 různých možností. Nečekejte nic světoborného, ale přesto věřím, že vás naše „výprava do budoucnosti“ bude bavit.

1. Bitcoin se stal rezervní měnou

Píše se rok 2033 a kryptoměny stále mírně rostou a lákají nové uživatele. Největší boom je však již za námi. Bitcoin si za čtvrt století své existnce až dosud uchoval svoji pozici jedničky na kryptomarketu, zatímco řada dalších projektů mezitím zanikla.

Vlády mnoha států na světě začaly využívat Bitcoin poté, co řadu státních měn zasáhla hyperinflace. Bitcoin díky tomu značně posílil a jeho cena i počet uživatelů od roku 2020 vzrostly několikanásobně.

Gobální ekonomika se změnila a Bitcoin nyní slouží jako rezervní měna. Díky tomu se řada zemí po celém světě zajistila proti prohloubení měnové krize. Transakce pomocí Bitcoinu nepodléhají hranicím jednotlivých států. Díky tomu se BTC kromě zajištění nejvíc využívá pro mezinárodní obchod.

Řada států si pochvaluje, že díky Bitcoinu jejich mezinárodní obchod vzkvétá víc než kdy dřív.

2. Bitcoin se ustálil coby komodita, jeho cena se pomalu stabilizuje

Druhý ze scénářů počítá s postupnou převahou využití Bitcoinu jako komodity. Investoři i po 20 letech od vytěžení prvního bloku stále tvoří drtivou většinu vlastníků BTC. Jako měna byl Bitcoin zcela zamítnut v roce 2020 světovými velmocemi společnou dohodou.

Nicméně, krátce poté i přesto začala díky rostoucí ceně a přílivu nových hráčů jedna z nejdéle trvajících parabol v historii. Bitcoin si celkem připsal tisíce procent. Růst trval déle, než bylo obvyklé a následný pád byl horší, než v roce 2018. Trvalo totiž ubíjející 3 roky, než bylo dosaženo dno.

Cyklus se výrazně zpomalil a vše nasvědčuje tomu, že se ještě stále zpomaluje. Věří se, že další prudký bull run se již díky zpomalení nezopakuje, protože pomalý růst nemá schopnost vyvolat takové FOMO. Navíc již většina investorů vlastní určité procento BTC a neočekává se citelnější příliv nováčků.

Snížená volatilita postupně přilákala i opatrnější investory, kteří se dříve báli stoupit. Nejen Bitcoin, ale i řada ostatních hlavních kryptoaktiv, tvoří část portfolia běžného investora. Trh se vyvinul, reguloval a v zásadě také uklidnil.

V druhém ze scénářů počítáme s diverzifikací mnoha retailových i instituciálních investorů do Bitcoinu, který je obecně chápán a regulován jako komodita. Přesto část nejstarších členů komunity věří, že Bitcoin slouží především k decentralizovaným platbám. Výraz digitální zlato se v souvislosti s BTC používá častěji než dřív.

Závěr (2/5 scénářů je za námi)

Doufám, že se vám první dva dlouhodobé scénáře líbily. Oba zatím počítaly s růstem ceny, ale v druhém dílu si probereme zbývající 3, kde dojde i na případný pád. Do komentářů nám určitě napište, který z prvních 2 scénářů se vám líbil víc.

Co číst dále

Lightning Network – Co to je, jak funguje a co přinese kryptoměnám?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře