Politici si neví rady! Bitcoin jako lék na nezaměstnanost a chudobu. Šokující!

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Stroje stále častěji nahrazují lidskou práci. Vyvstává otázka, co budou dělat všichni lidé, kteří kvůli tomu přijdou o práci? Je to vážný problém, jehož řešení politici nemají. Lidé bez práce jsou přitom některými politiky v médiích čím dál častěji napadáni. To nás vede k otázce: „Mají politici vůbec představu o tom, jak bude pracovní trh za pár let až desetiletí vypadat?“. V tomto článku se dále dočtete, jak může Bitcoin pomoct s problémy jako je technologická nezaměstnanost a chudoba.

Politici neví

Politika je stále mnohem více o mocenských hrách, než o skutečném hledání řešení. Hodně velká část lidí s touto hrou nechce mít nic společného, jiní naopak tvrdí, že bychom se o politiku měli zajímat úplně všichni. Mě by však zajímalo, jestli politiky vůbec zajímá to, k jakým změnám na trhu práce i jinde dochází, nebo budou nadále ve svém zaslepení hlásat projekty jako zvyšování porodnosti.

To přece nemůžou myslet vážně! Růst počtu obyvatel Země je ve skutečnosti jedním z nejpalčivějších globálních problémů. Vždyť jen za posledních 7 let je na planetě o 600 mil. lidí více, což se blíží nárůstu o 10 %! Jsou jako dinosauři a žijí v pravěku, ve světě stovek formulářů a milionů předpisů, kterým už nikdo pořádně nerozumí. A tak zaměstnáváme právníky a poradce na to, aby jim rozuměli. Tím se ale problém s technologickou nezaměstnaností nevyřeší.

Mohlo by vás zajímat: [Politika] Kryptoměny budou mít zastání na nejvyšších místech – Nastartuje to nový bull-run?

Co způsobuje úbytek pracovních míst (nezaměstnanost)?

Jak už bylo řečeno v úvodu, jsou to technologie, které nahrazují lidskou práci. Svět se žene dopředu v zoufalé snaze udržovat růst HDP, protože jedině tak budou mít státy na splácení dluhů a úroků centrálním bankám. Je to začarovaný kruh, na který doplácí příroda i my všichni. S postupem času však přichází do hry stále nové a nové technologie. Některé z nich ovšem ruší pracovní místa.

Stroje nahrazují lidi

Je to tak. A není cesty zpět. Technologie se skutečně ženou dopředu mnohem rychleji, než aby jim zkostnatělé státní aparáty stačily. Máme za sebou celou řadu významných milníků a mnohé nás ještě čekají. Jen namátkou si uvedeme několik příkladů, jak technologie nahrazují, resp. v budoucnosti nahradí, práci lidí:

  • Automatizované výrobní linky (v budoucnu napříč celým průmyslem – už dnes např. automobily, atd.),
  • prodejní automaty (pomalu nahrazují už i pokladny),
  • autonomní vozidla (auta bez řidiče – řídí se sama už dnes),
  • 3D tiskárny (tisk drobných předmětů realitou, časem zřejmě i celých domů atd.),
  • roboti (od těch domácích, až po skutečné sci-fi „robocopy“),
  • kreativní výukové stanice místo učebnic i učitele,
  • atd.

Jak vidíte, úbytek pracovních míst, tedy růst nezaměstnanosti, je nevyhnutelný. Aktuálně se jedná o problém, který adaptaci technologií brzdí. Málokdo si dnes troufne říct: „Vezmeme práci milionům lidí.“ A může to váznout, až dokud nebudeme vědět, jak nezaměstnaným lidem zajistit, že neskončí na seznamu „nepřizpůsobivých“, kteří nemají za co nakoupit svým dětem svačinu do školy. Proto se řada státních i soukromých firem zdráhá využít naplno technologický potenciál, který máme na dosah.

Bitcoin

A nyní přichází do hry další technologie – blockchain – nejstarší kryptoměny jménem Bitcoin. Blockchain zajišťuje jeho decentralizovaný a neovlivnitelný chod. Díky tomu je Satoshiho kryptoměna nefalšovatelná a prakticky nezastavitelná. Těžba zaměstnává naše nevytížené stroje, dává jim tak paradoxně práci, kterou jim jinde do značné míry upíráme kvůli výše uvedeným problémům s nezaměstnaností a chudobou.

To, čeho jsme byli za uplynulé desetiletí od vzniku Bitcoinu svědky, je úžasné. Kryptoměny v čele s Bitcoinem přinesly bohatství každému, kdo se tohoto trhu v uplynulých letech zúčastnil, aniž by začal panikařit a prodávat ve ztrátě. Všichni to máme přímo před nosem. Bitcoin díky své deflační povaze, způsobené jeho omezeným množstvím, může sloužit doslova jako mašina na bohatství.

Ačkoli se to dnes může zdát nepředstavitelné, miliony lidí možná díky nárůstu hodnoty Bitcoinu nebudou muset pracovat pro peníze. Můžeme stát na prahu bezprecedentního bohatnutí všech lidí, kteří vlastní některou z kryptoměn, která dlouhodobě obstojí. To by konečně umožnilo uvolnit veškerý technologický potenciál a umožnit, aby lidé pracovali ze záliby, nikoli kvůli obživě. Nebude totiž třeba, abychom nadále bránili pracovní místa pro lidi, kteří je již nebudou potřebovat.

Závěr

Dnes se to jeví jako sci-fi, ale když skutečně zvážíme důsledky technologického pokroku, začne nám být zřejmé, co se děje. Vyvstává potřeba něčeho, co umožní distribuci profitu z technologického pokroku mezi všechny lidi. Díky technologiím je čím dál méně nutné, abychom pracovali pro peníze, avšak dosud se pokroku šlape na brzdu, kvůli problémům jako je nezaměstnanost a chudoba.

Kryptoměny v čele s Bitcoinem nabízejí určitou možnost, jak se konečně přestat obávat ztráty pracovních míst a vykročit do nového věku. Možná nám všem pak zbude víc času na řešení problémů, které se dosud odsouvaly na vedlejší kolej (třeba i těch zmiňovaných v první kapitole tohoto článku).

Když už je řeč o vizích, nezapomeňte si přečíst náš článek o osobnosti jednoho z největších vizionářů všech dob jménem Steve Jobs.

[Osobnost] Steve Jobs – Umělec schopný měnit realitu, nebo jen dost velký blázen?

Zdroje:
https://ct24.ceskatelevize.cz/

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jindra

Stále omílaný problém s přelidněním se týká nevzdělané primitivní Afriky a různých středověkých muslimských zemí. V Evropě, Japonsku, Rusku, je opačný problém.

pietro

Hustota zalidnění v Japonsku je mnohem vyí než v Africe. Proč by se jich tento problém neměl týkat..?

Bolehlav

Jindro, nejvic lidi je v Cine a Indii, tady se spis obavam, ceho je Cina schopna az bude nutne potrebovat zdroje (cehokoliv). Cinani jsou chytri oproti africanum, technologicky dohaneji USA a v posledni dobe se objevilo hned nekolik zprav, ze elektronika vyrabena v Cine obsahuje stenice a ruzne backdoory. (a taky vlastni, myslim, 3. nejvetsi jaderny arzenal na planete – muslimove ne 😉 )

Tomáš

USA ma nejakych 330 milionov obyvatelov a kludne zvladne dalsich 330.. problem je presne ten ktory Ti napisal hore vyssie Jindra, a to porodnost v Afrike a v Azii.. tam je pricina nekontrolovatelneho prirastku obyvatelstva a tam treba vyriesit problem..

pietro

USA jistě zvládne i další miliardu.. ale za jakou cenu?

Erik

“Těžba zaměstnává naše nevytížené stroje” “bohatnutí všech lidí, kteří vlastní některou z kryptoměn” “aby lidé pracovali ze záliby”… Holderum 2017/2018 uz vážně hráblo.

E15

Sorry jako, ale souhlasím, s Erikem výše, že ten článek je naprostá fantasmagorie. To, že velice úzká skupina lidí zbohatla (a možná ještě zbohatne) na kryptoměnách přece neřeší chudobu té zbylé většiny (opravdu nemohou zbohatnout všichni, v tomto jsou kryptoměny tak trochu ponziho schéma a ne že ne). Pokud jde o hyperdeflační charakter BTC, tak ten distribuci bohatství samozřejmě dále zhoršuje (levičáci v takové souvislosti hovoří o Dickensonovském kapitalismu a mají tak trochu pravdu). A následný závěr, jaká to bude pecka, až budou všichni ti bez práce zbohatlí lidé pracovat ze záliby – to je jako ze školení MarxismuLeninismu 😀

Lakatoshi

Precetl jsem si ten clanek dvakrat a furt nechapu jak BTC nebo jak jsou kryptomeny lek na chudobu nebo nezamestannost ???
Pokud se teda bude vyuzivat ten slavnej blockchain,tak naopak spis vice lidi o praci prijde ne ? Urednici v bankach,statni urednici…
Jo a svet dneska ovladaji megakorporace,ktere vlastni hrstka bohacu kterym rozhodne nelezi na srdci nejaky verejny blaho,oni ty lidi dneska potrebuji ti co pro ne delaji a tem kterym jejich firmy prodavaji produkty,co si ale myslis ze se stane az ty lidi nebudou potrebovat ? To bude scenar jak ze sci-fi filmu.
Ty opravdove problemy neresi nikdo,jako ze je planeta prelidnena,ze se mrha zdrojema atd. vsichni si chteji urvat jen neco pro sebe a o tom to je,ze vetsina lidi jsou jen lini zmrdi,kteri tu v podstate akorat prekazi.
Na kryptomenach mohlo zbohatnout par linych blbcu co meli proste stesti stejne tak,jako nekdo vyhraje v loterii,ale vetsina lidi co na tom vydelala nebo rozsirila sve bohatstvi ti uz byli bohati i pred tim.
Muj zaver z toho je,ze technologicky pokrok rozhodne neprinese blahobyt vsem,to je blbost,lidska povaha to nedovoli a nemame neomezene zdroje na tehle planete.

viva la resistance

Pumpa, vyprodej a pak zbydou uz jen miliony bezdomovcu … jo to vypada jako “cesta slavy” kryptomeny BTC

E15

Ten kdo to sepsal snad nemůže být při smyslech, větší blbost (ala všichni na Zeměkouli zbohatneme na kryptomněnách) jsem tu ještě nečetl… 😀

Hmm

Svatá pravda. Tohle fakt nikdo nemůže myslet vážně…

spot_img