Politici si neví rady! Bitcoin jako lék na nezaměstnanost a chudobu. Šokující!

8
šokující

Stroje stále častěji nahrazují lidskou práci. Vyvstává otázka, co budou dělat všichni lidé, kteří kvůli tomu přijdou o práci? Je to vážný problém, jehož řešení politici nemají. Lidé bez práce jsou přitom některými politiky v médiích čím dál častěji napadáni. To nás vede k otázce: „Mají politici vůbec představu o tom, jak bude pracovní trh za pár let až desetiletí vypadat?“. V tomto článku se dále dočtete, jak může Bitcoin pomoct s problémy jako je technologická nezaměstnanost a chudoba.

Politici neví

Politika je stále mnohem více o mocenských hrách, než o skutečném hledání řešení. Hodně velká část lidí s touto hrou nechce mít nic společného, jiní naopak tvrdí, že bychom se o politiku měli zajímat úplně všichni. Mě by však zajímalo, jestli politiky vůbec zajímá to, k jakým změnám na trhu práce i jinde dochází, nebo budou nadále ve svém zaslepení hlásat projekty jako zvyšování porodnosti.

To přece nemůžou myslet vážně! Růst počtu obyvatel Země je ve skutečnosti jedním z nejpalčivějších globálních problémů. Vždyť jen za posledních 7 let je na planetě o 600 mil. lidí více, což se blíží nárůstu o 10 %! Jsou jako dinosauři a žijí v pravěku, ve světě stovek formulářů a milionů předpisů, kterým už nikdo pořádně nerozumí. A tak zaměstnáváme právníky a poradce na to, aby jim rozuměli. Tím se ale problém s technologickou nezaměstnaností nevyřeší.

Mohlo by vás zajímat: [Politika] Kryptoměny budou mít zastání na nejvyšších místech – Nastartuje to nový bull-run?

Co způsobuje úbytek pracovních míst (nezaměstnanost)?

Jak už bylo řečeno v úvodu, jsou to technologie, které nahrazují lidskou práci. Svět se žene dopředu v zoufalé snaze udržovat růst HDP, protože jedině tak budou mít státy na splácení dluhů a úroků centrálním bankám. Je to začarovaný kruh, na který doplácí příroda i my všichni. S postupem času však přichází do hry stále nové a nové technologie. Některé z nich ovšem ruší pracovní místa.

Stroje nahrazují lidi

Je to tak. A není cesty zpět. Technologie se skutečně ženou dopředu mnohem rychleji, než aby jim zkostnatělé státní aparáty stačily. Máme za sebou celou řadu významných milníků a mnohé nás ještě čekají. Jen namátkou si uvedeme několik příkladů, jak technologie nahrazují, resp. v budoucnosti nahradí, práci lidí:

  • Automatizované výrobní linky (v budoucnu napříč celým průmyslem – už dnes např. automobily, atd.),
  • prodejní automaty (pomalu nahrazují už i pokladny),
  • autonomní vozidla (auta bez řidiče – řídí se sama už dnes),
  • 3D tiskárny (tisk drobných předmětů realitou, časem zřejmě i celých domů atd.),
  • roboti (od těch domácích, až po skutečné sci-fi „robocopy“),
  • kreativní výukové stanice místo učebnic i učitele,
  • atd.

Jak vidíte, úbytek pracovních míst, tedy růst nezaměstnanosti, je nevyhnutelný. Aktuálně se jedná o problém, který adaptaci technologií brzdí. Málokdo si dnes troufne říct: „Vezmeme práci milionům lidí.“ A může to váznout, až dokud nebudeme vědět, jak nezaměstnaným lidem zajistit, že neskončí na seznamu „nepřizpůsobivých“, kteří nemají za co nakoupit svým dětem svačinu do školy. Proto se řada státních i soukromých firem zdráhá využít naplno technologický potenciál, který máme na dosah.

Bitcoin

A nyní přichází do hry další technologie – blockchain – nejstarší kryptoměny jménem Bitcoin. Blockchain zajišťuje jeho decentralizovaný a neovlivnitelný chod. Díky tomu je Satoshiho kryptoměna nefalšovatelná a prakticky nezastavitelná. Těžba zaměstnává naše nevytížené stroje, dává jim tak paradoxně práci, kterou jim jinde do značné míry upíráme kvůli výše uvedeným problémům s nezaměstnaností a chudobou.

To, čeho jsme byli za uplynulé desetiletí od vzniku Bitcoinu svědky, je úžasné. Kryptoměny v čele s Bitcoinem přinesly bohatství každému, kdo se tohoto trhu v uplynulých letech zúčastnil, aniž by začal panikařit a prodávat ve ztrátě. Všichni to máme přímo před nosem. Bitcoin díky své deflační povaze, způsobené jeho omezeným množstvím, může sloužit doslova jako mašina na bohatství.

Ačkoli se to dnes může zdát nepředstavitelné, miliony lidí možná díky nárůstu hodnoty Bitcoinu nebudou muset pracovat pro peníze. Můžeme stát na prahu bezprecedentního bohatnutí všech lidí, kteří vlastní některou z kryptoměn, která dlouhodobě obstojí. To by konečně umožnilo uvolnit veškerý technologický potenciál a umožnit, aby lidé pracovali ze záliby, nikoli kvůli obživě. Nebude totiž třeba, abychom nadále bránili pracovní místa pro lidi, kteří je již nebudou potřebovat.

Závěr

Dnes se to jeví jako sci-fi, ale když skutečně zvážíme důsledky technologického pokroku, začne nám být zřejmé, co se děje. Vyvstává potřeba něčeho, co umožní distribuci profitu z technologického pokroku mezi všechny lidi. Díky technologiím je čím dál méně nutné, abychom pracovali pro peníze, avšak dosud se pokroku šlape na brzdu, kvůli problémům jako je nezaměstnanost a chudoba.

Kryptoměny v čele s Bitcoinem nabízejí určitou možnost, jak se konečně přestat obávat ztráty pracovních míst a vykročit do nového věku. Možná nám všem pak zbude víc času na řešení problémů, které se dosud odsouvaly na vedlejší kolej (třeba i těch zmiňovaných v první kapitole tohoto článku).

Když už je řeč o vizích, nezapomeňte si přečíst náš článek o osobnosti jednoho z největších vizionářů všech dob jménem Steve Jobs.

[Osobnost] Steven Jobs • Umělec schopný měnit realitu, nebo jen dost velký blázen?

Naše nejnovější video:

Zdroje:
https://ct24.ceskatelevize.cz/

8
Komentujte

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KytkaTomášErikBolehlavJindra Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jindra
Host
Jindra

Stále omílaný problém s přelidněním se týká nevzdělané primitivní Afriky a různých středověkých muslimských zemí. V Evropě, Japonsku, Rusku, je opačný problém.

Bolehlav
Host
Bolehlav

Jindro, nejvic lidi je v Cine a Indii, tady se spis obavam, ceho je Cina schopna az bude nutne potrebovat zdroje (cehokoliv). Cinani jsou chytri oproti africanum, technologicky dohaneji USA a v posledni dobe se objevilo hned nekolik zprav, ze elektronika vyrabena v Cine obsahuje stenice a ruzne backdoory. (a taky vlastni, myslim, 3. nejvetsi jaderny arzenal na planete – muslimove ne 😉 )

Erik
Host
Erik

„Těžba zaměstnává naše nevytížené stroje“ „bohatnutí všech lidí, kteří vlastní některou z kryptoměn“ „aby lidé pracovali ze záliby“… Holderum 2017/2018 uz vážně hráblo.