Politici si neví rady! Bitcoin jako lék na nezaměstnanost a chudobu. Šokující!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Stroje stále častěji nahrazují lidskou práci. Vyvstává otázka, co budou dělat všichni lidé, kteří kvůli tomu přijdou o práci? Je to vážný problém, jehož řešení politici nemají. Lidé bez práce jsou přitom některými politiky v médiích čím dál častěji napadáni. To nás vede k otázce: „Mají politici vůbec představu o tom, jak bude pracovní trh za pár let až desetiletí vypadat?“. V tomto článku se dále dočtete, jak může Bitcoin pomoct s problémy jako je technologická nezaměstnanost a chudoba.

Politici neví

Politika je stále mnohem více o mocenských hrách, než o skutečném hledání řešení. Hodně velká část lidí s touto hrou nechce mít nic společného, jiní naopak tvrdí, že bychom se o politiku měli zajímat úplně všichni. Mě by však zajímalo, jestli politiky vůbec zajímá to, k jakým změnám na trhu práce i jinde dochází, nebo budou nadále ve svém zaslepení hlásat projekty jako zvyšování porodnosti.

To přece nemůžou myslet vážně! Růst počtu obyvatel Země je ve skutečnosti jedním z nejpalčivějších globálních problémů. Vždyť jen za posledních 7 let je na planetě o 600 mil. lidí více, což se blíží nárůstu o 10 %! Jsou jako dinosauři a žijí v pravěku, ve světě stovek formulářů a milionů předpisů, kterým už nikdo pořádně nerozumí. A tak zaměstnáváme právníky a poradce na to, aby jim rozuměli. Tím se ale problém s technologickou nezaměstnaností nevyřeší.

Mohlo by vás zajímat: [Politika] Kryptoměny budou mít zastání na nejvyšších místech – Nastartuje to nový bull-run?

Co způsobuje úbytek pracovních míst (nezaměstnanost)?

Jak už bylo řečeno v úvodu, jsou to technologie, které nahrazují lidskou práci. Svět se žene dopředu v zoufalé snaze udržovat růst HDP, protože jedině tak budou mít státy na splácení dluhů a úroků centrálním bankám. Je to začarovaný kruh, na který doplácí příroda i my všichni. S postupem času však přichází do hry stále nové a nové technologie. Některé z nich ovšem ruší pracovní místa.

Stroje nahrazují lidi

Je to tak. A není cesty zpět. Technologie se skutečně ženou dopředu mnohem rychleji, než aby jim zkostnatělé státní aparáty stačily. Máme za sebou celou řadu významných milníků a mnohé nás ještě čekají. Jen namátkou si uvedeme několik příkladů, jak technologie nahrazují, resp. v budoucnosti nahradí, práci lidí:

  • Automatizované výrobní linky (v budoucnu napříč celým průmyslem – už dnes např. automobily, atd.),
  • prodejní automaty (pomalu nahrazují už i pokladny),
  • autonomní vozidla (auta bez řidiče – řídí se sama už dnes),
  • 3D tiskárny (tisk drobných předmětů realitou, časem zřejmě i celých domů atd.),
  • roboti (od těch domácích, až po skutečné sci-fi „robocopy“),
  • kreativní výukové stanice místo učebnic i učitele,
  • atd.

Jak vidíte, úbytek pracovních míst, tedy růst nezaměstnanosti, je nevyhnutelný. Aktuálně se jedná o problém, který adaptaci technologií brzdí. Málokdo si dnes troufne říct: „Vezmeme práci milionům lidí.“ A může to váznout, až dokud nebudeme vědět, jak nezaměstnaným lidem zajistit, že neskončí na seznamu „nepřizpůsobivých“, kteří nemají za co nakoupit svým dětem svačinu do školy. Proto se řada státních i soukromých firem zdráhá využít naplno technologický potenciál, který máme na dosah.

Bitcoin

A nyní přichází do hry další technologie – blockchain – nejstarší kryptoměny jménem Bitcoin. Blockchain zajišťuje jeho decentralizovaný a neovlivnitelný chod. Díky tomu je Satoshiho kryptoměna nefalšovatelná a prakticky nezastavitelná. Těžba zaměstnává naše nevytížené stroje, dává jim tak paradoxně práci, kterou jim jinde do značné míry upíráme kvůli výše uvedeným problémům s nezaměstnaností a chudobou.

To, čeho jsme byli za uplynulé desetiletí od vzniku Bitcoinu svědky, je úžasné. Kryptoměny v čele s Bitcoinem přinesly bohatství každému, kdo se tohoto trhu v uplynulých letech zúčastnil, aniž by začal panikařit a prodávat ve ztrátě. Všichni to máme přímo před nosem. Bitcoin díky své deflační povaze, způsobené jeho omezeným množstvím, může sloužit doslova jako mašina na bohatství.

Ačkoli se to dnes může zdát nepředstavitelné, miliony lidí možná díky nárůstu hodnoty Bitcoinu nebudou muset pracovat pro peníze. Můžeme stát na prahu bezprecedentního bohatnutí všech lidí, kteří vlastní některou z kryptoměn, která dlouhodobě obstojí. To by konečně umožnilo uvolnit veškerý technologický potenciál a umožnit, aby lidé pracovali ze záliby, nikoli kvůli obživě. Nebude totiž třeba, abychom nadále bránili pracovní místa pro lidi, kteří je již nebudou potřebovat.

Závěr

Dnes se to jeví jako sci-fi, ale když skutečně zvážíme důsledky technologického pokroku, začne nám být zřejmé, co se děje. Vyvstává potřeba něčeho, co umožní distribuci profitu z technologického pokroku mezi všechny lidi. Díky technologiím je čím dál méně nutné, abychom pracovali pro peníze, avšak dosud se pokroku šlape na brzdu, kvůli problémům jako je nezaměstnanost a chudoba.

Kryptoměny v čele s Bitcoinem nabízejí určitou možnost, jak se konečně přestat obávat ztráty pracovních míst a vykročit do nového věku. Možná nám všem pak zbude víc času na řešení problémů, které se dosud odsouvaly na vedlejší kolej (třeba i těch zmiňovaných v první kapitole tohoto článku).

Když už je řeč o vizích, nezapomeňte si přečíst náš článek o osobnosti jednoho z největších vizionářů všech dob jménem Steve Jobs.

[Osobnost] Steve Jobs – Umělec schopný měnit realitu, nebo jen dost velký blázen?

Zdroje:
https://ct24.ceskatelevize.cz/

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře