[Politika] Kryptoměny budou mít zastání na nejvyšších místech – Nastartuje to nový bull-run?

0
(0)

O tom, že kryptoměny ani zdaleka nekončí a velcí hráči je berou velice vážně, svědčí jejich snaha o vytvoření lobbingové skupiny, která bude zastupovat zájmy blockchainového průmyslu na těch nejvyšších místech.

Americký deník Washington Post přinesl včera informaci, že největší hráči současného kryptosvěta se sešli ve Washingtonu a společně založili novou zájmovou skupinu: Blockchain Association.  

Jaké jsou cíle této asociace?

Jde o vůbec první lobbingovou skupinu plnou zvučných jmen, která se chystá zastupovat zájmy blockchainového průmyslu. Jedním z hlavních účelů je komunikace a vzdělávání amerických zákonodárců v oblasti digitálních měn a blockchainu. Rádi by jim také přednesli své současné obavy a pomohli jim ve vytvoření jasných předpisů, které by vedly k rozkvětu a růstu celého kryptoekosystému.

Mohlo by vás zajímat: V Paříži proběhne první politická blockchainová konference

Kdo za tím stojí?

Členy této skupiny jsou blockchainové startupy, finanční fondy a burzy. Společnosti jako Protocol Labs, Digital Currency Group, Polychain Capital, Coinbase a Circle patří mezi některé ze zakládajících členů.

Kristin Smith, bývalá úspěšná lobbistka společnosti Overstock.com, se pro Washington Post vyjádřila těmito slovy:

„Strávila jsem poslední dobou spoustu času vzděláváním se o této oblasti. Jsem nadšená, že se budu moci zaměřit výhradně na otázky spojené s virtuálními měnami a blockchainem.”

Mike Lempres, ředitel úseku rizik a právních záležitostí ve společnosti Coinbase, řekl:

„Vznik Blockchain Association je veden snahou spojit všechny nejvýznamnější společnosti tohoto odvětí a postupovat v dalších krocích společně. Chceme, aby zákonodárci od nás jasně slyšeli, že vítáme ty regulace, které pomohou celé oblasti virtuálních měn a blockchainové technologie. Nejsme společnost, která to bere jen jako hru, ale chceme pomoci vytvořit skutečně kvalitní právní a regulační systém, který se ctí obstojí v testu času.”

Přidáváme ještě slova Jerryho Brita, výkonného ředitele Coin Centra, což je přední neziskové výzkumné centrum, které se zaměřuje na problematiku decentralizovaných výpočetních technologií, jako je například Bitcoin a Ethereum.

„Jsme šťastni ze současného vývoje a to hned z několika důvodů. Vždy je skvělé, když se do řešení určité věci zapojí co nejvíce lidí, kteří mají co říci a mohou kvalitně zodpovědět zákonodárcům jejich otázky ohledně blockchain technologie. A pak zde existují i další problémy, kde může být Blockchain Association nápomocna při jejich řešení. Například rozvoj osvědčených postupů a odsouhlasení jejich hromadného dodržování je velmi potřebná věc.”

„…sdílíme s Blockchain Association stejnou vizi a rádi bychom mezi námi přivítali i další kvalitní blockchainové sítě a projekty. Vítáme naše kamarády v Blockchain Association! Jsme rádi, že jste tady a už se nemůžeme dočkat spolupráce s vámi.”

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Co vlastně můžeme od této nově vzniklé asociace očekávat? Díky kvalitnímu lobbingu budou v připravovaných nebo projednávaných zákonech zohledněny zájmy těch, kterých se budou zákony týkat. V našem případě společnosti, jež se zabývají kryptoměnami a blockchain technologií. Lobbing, byť má toto slovo u nás hlavně díky kauze pana Dalíka, trpkou příchuť, je naprosto legitimní způsob, jak lze prosazovat vlastní zájmy. Vznik této asociace považuji za poměrně zásadní krok, který bude mít vliv na celou kryptospolečnost.

Zdroj:
cryptoglobe.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img