Je důvodem pádu ceny Bitcoinu fake kolem burzy Binance?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Ve čtvrtek 21. listopadu se v médiích objevily zprávy o tom, že kancelář burzy Binance v Šanghaji byla „přepadena“ místní policií a následně došlo k jejímu uzavření. Changpeng Zhao, generální ředitel burzy Binance, toto tvrzení vyvrátil. Zároveň uvedl, že je to přesně ten druh FUDu, který v posledních několika dnech poškodil cenu Bitcoinu (BTC).

The Block vs. Binance

Informační médium The Block přineslo 21. listopadu zprávu, že kancelář společnosti Binance v Šanghaji byla uzavřena v souvislosti s kontrolou místních úřadů. Podle uvedených zdrojů pracovalo 50 – 100 zaměstnanců a vedoucích pracovníků mimo kanceláře.

Changpeng Zhao toto tvrzení vyvrátil a ve svém tweetu uvedl:

„Žádná policie, žádný nájezd, žádná kancelář.“

Twitter
zdroj: twitter.com

The Block před soud?

Tato zpráva vyvolala v kryptokomunitě bouři nevole a v posledních dnech se toto téma stalo nejvíce diskutovaným, obzvláště po časově souvisejícím propadu ceny Bitcoinu. Zhao prohlásil, že tato zpráva poškodila burzu Binance a zároveň vyjádřil svůj záměr postavit The Block před soud.

Zhao rovněž uvedl, že kromě poškození dobrého jména Binance došlo i k ovlivnění ceny Bitcoinu. Před touto zprávou se cena Bitcoinu pohybovala nad 8 000 USD a následně došlo k propadu až k hranici 6 800 USD. To znamenalo denní propad o více než 15 %. Od té doby se cena mírně zotavila a pohybuje se nad 7 000 USD.

Reakce na Twitteru

Changpeng Zhao reagoval na situaci vyjádřením na Twitteru:

„Místo toho, aby se komunitě omluvili za fake news (zfalšované zprávy) o neexistujícím „policejním nájezdu“, který poškodil naši pověst a cenu BTC, se nyní The Block pokouší hádat o to, zda existuje kancelář nebo jestli se CZ s někým setkal…koho to zajímá?

Přiznejte se a omluvte se za svou chybu.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Uživatel @mishalederman pak následně ve svém tweetu uvedl:

„Nezodpovědné hlášení

Velmi špatná „žurnalistika“

Poškození # kryptoprůmyslu a #Binance

Falešné zprávy

Ostuda.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Závěr

Osobně si nemyslím, že tato jedna zpráva sama o sobě může způsobit tak prudký pokles ceny, který během pátku zaznamenal Bitcoin. Těch příčin bude s největší pravděpodobností více. Jednou z těchto příčin mohou být například i zprávy týkající se zákazu kryptoměn v Číně.

Binance patří k jedněm z největších kryptoburz, ale neměli bychom zapomenout na to, že se z Číny už dávno přesunula a nyní sídlí na Maltě. Burza také za poslední rok otevřela menší kanceláře po celém světě. I kdyby byly zprávy přesné, je těžké si představit, že „nájezdy“ do prázdných kanceláří by mohly způsobit, že by Bitcoin mohl během jednoho dne ztratit na hodnotě více než 1 500 USD.

Na závěr je třeba připomenout, že každé médium by mělo kontrolovat zjištěná fakta a důvěřovat pouze ověřeným zdrojům. Spoléhání se na neověřené zdroje a vysílání falešných zpráv může způsobit paniku na trhu a taktéž nemalé škody.

Co číst dále?

Hoskinson: Kryptoměny jsou nezastavitelné, Bitcoin půjde na 100 000 USD

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: