22.11.19 Technická analýza BNB/USD – Trhy krvácí a Binance coin není výjimkou + malé zamyšlení nad tržní situací

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Situace na kryptotrzích se neustále zhoršuje, což je obrovské zklamání a já osobně jsem až takový propad nečekal. Nicméně, každou chvíli by už mělo dojít k nějakému retracementu, protože všechny trhy s kryptoaktivy začínají být přeprodané. Aktuální dění je takový pomyslný vykřičník za tím, co se tento rok vše odehrálo. Začíná být čím dál více pravděpodobné, že ten růst na kryptorzích z první poloviny roku byla taková opíječka a teď řádí kocovina, která jen tak neskončí.

Úvod

Tím chci říct, že aktuální vývoj není vůbec ok a začínám se přiklánět k tomu, že to půjde dlouhodobě zase do pekel. Beru ale i v potaz to, že s námi velcí hráči hrají nepěknou hru a nakonec to pumpnou. To ale z technického hlediska nedává moc smysl. Protože když se podívám na denní časový rámec, tak vše začíná být zase špatně. A nejen na BNB, ale prostě všude. No, ale pojďme už k věci. Připravil jsem si tedy pro vás další analýzu na Binance coin (BNB) a s dovolením budu navazovat na svoji poslední ze začátku tohoto měsíce.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

analýza bnb

Neúspěšný pokus o průraz rezistence

Abych teď tedy navázal na svoji poslední analýzu na BNB, tak kurz se opakovaně pokoušel překonání rezistence v úrovni 21,28 USD, ale ani jednou se to nepovedlo. Nicméně, pokusů bylo hodně, protože S/R úroveň 19,59 USD fungovala jako support, který každý neúspěšný útok na rezistenční úroveň dá se říct zachránil. To ale nešlo donekonečna a nakonec hranice podpory tento boj prohrála. Cena se tedy vydala na cestu k uptrendové přímce, což jsem avizoval jako hodně pravděpodobnou událost. Považoval jsem další dotyk na trendovce za žádoucí, protože by se tím křivka zase potvrdila jako taková utprendová základna pro nově se tvořící strukturu na trhu.

Průraz trendovky

Jenomže se to prostě pokazilo. Kurz sice na trendovce trochu zareagoval, ale to bylo vše. Zbrždění bylo úplně minimální, což je známka toho, že nakupující dotyk nevykupovali. Což mělo samozřejmě za následek to, že nebylo pro prodávající tak těžké cenu shodit níže. Pokles se dokonce nezastavil ani na S/R úrovni 17,24 USD a dokonce nedošlo ani tady k žádnému zbrždění. Skoro jako by trh ani nevěděl, že tam ta hranice podpory je, což já osobně beru za další velký medvědí signál. Pod touto úrovní se momentum na velmi krátkou chvilinku obrátilo a když se kurz začal dotýkat již zmiňované úrovně, tak převzala roli rezistence, od které se cena odrazila zase o něco více dolů.

Jak je vidno, tak pokles trvá až do těchto chvil, kdy píšu tuhle analýzu. Cena se zrovna nachází u supportu 15 USD a zde bych osobně očekával už nějakou korekci předchozího propadu. Přeci jenom, v jednom kuse dolů nemůžeme bez nějakého retracementu. Nechci se ale teď pouštět do dalších aviz, neboť ta situace je pro mě osobně dost nečitelná a čekám na cokoliv, co by mi pomohlo se v tomto bordelu orientovat. Aktuální support je moc důležitý, protože jestli padne, tak budeme mít zase nižší minimum a bude zde tedy riziko, že si to trh namíří zpátky do úrovně 4 USD, kde je dno z konce minulého roku (minimum).

Indikátory

Teď by nám mohly situaci lépe objasnit indikátory technické analýzy. Z RSI je totiž patrné, že je trh na tomto časovém rámci už dosti přeprodaný. Máme dokonce i první bullish divergenci, ale je malinká. Z čehož vyplývá, že když cena ještě trochu spadne, tak se zneplatní. I přesto by to nic neměnilo na tom, že je tento indikátor ve velmi nízkých hodnotách. V podstatě je v hodnotách, kdy v dohledné minulosti docházelo k odrazům. K MACD není moc co říct, protože tady můžeme jasně vidět, že je momentum negativní. Stochastic RSI je dle mého názoru teď naprosto nerelevantní.

Závěr

Nezbývá nám nic jiného, než čekat, kde se aktuální propad alespoň na chvíli zastaví. Jak už jsem řekl v úvodu, tak z toho nemám moc radost a čekal jsem naopak, že se brzy naskytnou výhodné příležitosti pro vstupy do trhů. Nic takového se nakonec nestalo, takže gratuluji všem shortařům, co nás sráží k zemi. Jak už jsem se zmiňoval v analýzách na EOS a LTC, tak je sentiment investorů fakt dost bídný, což by teoreticky mohlo znamenat, že se situace může nečekaně ještě zvrátit. Není to ale jen moje přání? 

Co číst dále?

Čínská společnost na produkci Bitcoin minerů získala 90 milionů dolarů při IPO

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Václav

Psát analýzu v propadu na cokoli je nesmysl. Navíc shitcoiny padají s BTC, už to tu píšu opakovaně. Na BTC nás čeká suport 6500USD a ani ten pravděpodobně nevydrží….

Krypto-Jelito

A jestli dojde k tem 6500 tak tu zase budou apokalypticky clanky o 5k,4k,3k atd..

spot_img