20.11.19 Technická analýza LTC/USD – Naděje tu ještě je!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak máme ještě čerstvě po posledním větším pohybu na kryptotrzích. Včera jste se společně se mnou stihli podívat na Ethereum, které nás jistě moc nepotěšilo. Dnes se podíváme na Litecoin (LTC) a snad nebude vadit, že budu navazovat jen na svoji poslední analýzu na tento coin.

Úvod

Je to už sedmnáct dní od mé poslední analýzy a za tu dobu se situace sice zhoršila, ale ještě pořád to není v situaci, kterou bychom mohli identifikovat jako za velmi špatnou. Stále totiž nemáme další nižší dno, což trh drží tak nějak nad vodou. Zkrátka, vše ještě není ztraceno a z toho budu i ve své dnešní analýze vycházet.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

analýza LTC

Trendový kanál

Jak jsme již řekl v úvodu, tak zde bych chtěl navázat na svoji poslední analýzu na LTC. Posledně byl kurz v závěru zakresleného trianglu, takže byly pouze dvě možnosti. Buď se kurz vylije nebo to pumpne. Jak je vidno, tak se stalo to druhé a vzhledem k dalšímu vývoji je jasné, že trh postupoval v rámci uptrendového kanálu. Cena se dostala nejdál až k rezistenci v cenovém levelu 66.23 USD, ale zde právě došlo k dost nehezkému zamítnutí v dalším postupu. Trh to samozřejmě vzal v potaz a výsledkem byl pokles ke spodní straně kanálu, kde jsme mohli očekávat pozitivní reakci s odrazem. K pozitivní reakci sice došlo, ale nějaký razantní odraz, který by trh mohl považovat za impuls k růstu, neproběhl.

Falling wedge?

Stal se opak, neboť se kurz z trendového kanálu definitivně vylil a první zastávkou byla hladina 58.21 USD, kde dokonce došlo k velmi krátké otočce, která znamenala pullback a retest spodní hrany channelu. Trh potom mohl vesele pokračovat v propadech a dalším záchytným bodem v této jízdě byla úroveň 56.45 USD. Což znamená, že support v úrovni 58.21 USD definitivně padl. Na dalším supportu v řadě došlo k retracementu, ale brzy se momentum obrátilo takovým způsobem, že to vyústilo v propad až k hranici podpory v cenovém levelu 53.89 USD. Z čehož vyplývá, že i úroveň 56.45 USD padla. No, vzhledem k poslednímu vývoji můžeme konstatovat, že kurz zformoval grafický bullish pattern falling wedge.

Bullish scénář a bearish scénář

Právě těchto útvarů je teď na kryptotrzích mnoho a jak ukázal Bitcoin, tak nejsou vždy spolehlivým garantem pro pohyb up. Nicméně, býčí útvar to je, takže musíme předpokládat, že spíše dojde k breakoutu skrze horní hranu wedge. Nahrává tomu i fakt, že je zrovna cena v těsné blízkosti supportu 53.89 USD a zároveň už není moc prostoru vně útvaru. Target z wedge je nad rezistencí 58.21 USD, ale pokud by se povedl průraz této hladiny, tak by to mohlo vyústit i v atakování další hladiny, která je v cenové relaci 61.74 USD. Musíme ovšem počítat i s negativním scénářem, který by při propadu mohl znamenat pokles minimálně až k úrovni 50.52 USD. Tady by se v podstatě lámal chleba a cena by určitě neměla klesnout níže jak k hladině 48.37 USD.

Indikátory

Vím, že při prvním pohledu na graf to vypadá hodně negativně, ale RSI tak nějak naznačuje, že by alespoň k nějakému odrazu brzy dojít mělo. Trh už začíná být docela přeprodaný a v souvislosti s tím, že jsme na supportu a vně falling wedge, tak to naznačuje brzký odraz. Na druhou stranu musím říct, že nějaký prostor pro propad tu stále je. Nejhorší na tom je, že když tento indikátor takhle naráží na nižší kvadrant, tak to ukazuje slabost trhu samotného. U MACD to vypadá na bullish cross, ale to zatím nemáme jisté. Na Stochastic RSI už se pozitivní momentum zvedlo, ale zatím to evidentně nemá moc sílu.

Závěr

Jestli kurz vyklesá k posledním dvěma zaznačeným hladinám, tak už bude začínat problém. A jestli je kurz i prorazí, tak to vyvolá další strmý pokles. V podstatě jsme v situaci, kdy je poslední šance na to, aby se trh zmátořil. A ze samotné analýzy vyplývá, že tu opravdu stále šance je. Uvidíme v následujících několika dnech, jak se to celé vyvrbí. Nemyslím si, že se to bude dlouho tentokrát plácat na jednom místě.

Co číst dále?

19.11.19 Technická analýza ETH/USD – máme tu větší pohyb, ale tím špatným směrem

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img