03.11.19 Technická analýza LTC/USD – příprava na další posílení?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Dnes je to více než týden od poslední analýzy na Litecoin. Tehdy to bylo hodně divoké, LTC předvádělo parádní kousky a při zpracování analýzy jsme byli v podstatě uprostřed toho dění. Minule jsem zmínil na závěr, že je třeba, aby trh alespoň po několik dní konsolidoval a pak můžeme klidně zase vzhůru. Trh se na něco připravuje už více než týden, ale zatím se stále nic velkého nestalo a začíná to být docela ubíjející. Jisté je, že brzy přijde větší pohyb. Jenomže, není zcela jisté, zda půjdeme na sever. 

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

analýza LTC

Korekce a konsolidace

Jakmile se vytvořil ten dlouhý knot, tak bylo jasné, že je pumpa u konce a bude následovat korekce. K oslabení opravdu došlo, ale nad S/R úrovní 53.89 USD se směr kurzu nenadále obrátil a to i přesto, že předchozí zamítnutí bylo docela tvrdé. Býci to evidentně nechtěli vzdát a pokusili se znova prorazit. Nicméně, i tentokrát se to nepovedlo a na úrovni rezistence 61.74 USD byl tento pokus znegován. Od té doby pomaličku klesáme a vzhledem k vývoji máme na grafu ne zrovna učebnicový triangl. S tímto patternem si nejsem zcela jistý a už jsem ho i několikrát překresloval. Je to ale v podstatě to jediné, co v grafu teď vidím a snažím se tedy z toho vycházet.

Tomu, že je v grafu nějaký útvar, nasvědčuje i stabilní pokles zobchodovaných LTC. Útvar můžeme považovat za pokračovací trojúhelník, takže by měl být další vývoj tím správným směrem, ale tím si nejsem zcela jistý. Nejsem si tím jistý, protože volatilita na BTC je fakt minimální a díky tomu měl Litecoin šanci už pumpnout. Z toho je tedy patrné, že tento coin právě čeká na to, kam se konečně vydá i Bitcoin a na tom se chce svézt. Je to škoda, protože to mohla být dobrá příležitost, neboť target z trianglu je dokonce až nad rezistencí 66.23 USD. A jestli ještě chvíli budeme malinko klesat, tak já osobně bych už pattern vůbec nepokládal za relevantní.

Indikátory

Co se týče RSI, tak z toho je patrné, že se během konsolidace vytvořil další prostor pro to, abychom šli zase nahoru. Nicméně, začíná se mi zdát, že zde začíná vyhrávat negativní momentum. Tím se tu tedy naskýtá možnost, že nakonec půjdeme dolů, ač je to po té poslední velké show neuvěřitelné a čekali bychom spíše opak. Pak tu máme MACD a to rozhodně nepotěší, protože chybělo velmi málo na to, aby proběhl bullish cross, což by odstartovalo pozitivní setrvačnost na trhu. Bohužel, to se velmi těsně nezdařilo. Na Stochastic RSI vidíme, že je momentum negativní a v podstatě uprostřed cyklu.

Závěr

Litecoin měl perfektně nakročeno a emoce byly dost pozitivní, ale vypadá to, že začíná přicházet nepěkné vystřízlivění. Chybí totiž málo a to, co LTC před týdnem během krátké chvíle získal, může zase rychle ztratit. Kdo ví, třeba trh překvapí. Faktem ale zůstává, že trh váhá a to není moc dobré. Brzy by mělo konečně dojít k pohybu, ať je to tedy kamkoliv. Pak alespoň budeme lépe vědět na čem jsme.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

02.11.19 Technická analýza XMR/USD – kurz se blíží k horní hraně falling wedge, dojde k průrazu?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře