19.11.19 Technická analýza ETH/USD – máme tu větší pohyb, ale tím špatným směrem

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak máme větší pohyb za sebou a připravil jsem si pro vás další analýzu na Ethereum (ETH). Už v posledních analýzách na BSV a Wanchain jsem si trochu stěžoval, že je situace na trzích už fakt dost nudná a prostě se jenom vyčkává, co bude. Předpokládalo se, že příjde velký pohyb a mnozí doufali v to, že ten velký pohyb bude do kladných čísel. Jenomže, trh váhal až příliš dlouho a příležitostí měl už vícero, takže se dalo tak nějak očekávat, že se to nakonec stejně pokazí.

Je to obrovské zklamání a já osobně třeba už vůbec nechápu o co na trhu v makro měřítku jde. Velké pohyby up střídají pohyby dolů a já nějak nerozumím tomu, co je účelem takového chování.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

analýza ETH

Z trianglu do channelu

Teď bych chtěl navázat na moji minulou analýzu na Ethereum, která vyšla na svět před třemi týdny. Tehdy jsme měli čerstvě po posledním velkém pohybu up a samotnému vystřizlívění. Cena se pak vyvíjela v rámci pokračovacího trianglu, ze kterého kurz brzy pumpl. Další vývoj ale začal připomínat pohyb v nějakém trendovém kanálu.

Trh se ještě jednou pokusil o atakování rezistence v úrovni 196.89 USD, ale kurzu se povedlo dostat jen do těsné blízkosti. Nakonec uptrend začal čím dál více slábnout, neboť vrcholy byly stále více níže. Netrvalo dlouho a kurz se vypláchl i z rostoucího kanálu. A to především díky průrazu S/R levelu 182.75 USD.

Z channelu do channelu

Jenomže propad znamenal jenom přechod kurzu do dalšího trendového kanálu. Tentokrát byl ten trendový kanál klesající. Jakmile se kurz drží v těchto patternech, tak to má pro obchodníky velkou výhodu.

Pohyby v rámci trendových kanálů se dají dobře odhadovat a dost často stačí longovat dotyky kurzu se spodní hranou uptrendového kanálu a shortovat dotyky s horní hranou downtrendového kanálu. Jsou ale i tací hrdinové, co otevírají long/short pozice proti trendu. To jsem ale trochu odbočili, takže se pojďme zase vrátit k samotnému grafu. Můžeme vidět, že kurz měl i pěkný pullback ke spodní hraně uptrendového kanálu s retestem.

Pak cena stabilně klesala ke spodní hraně klesajícího kanálu, kde už před několika hodinami došlo zatím k malému odrazu. Jak jsem už nastínil v předešlém odstavci, tak očekávám, že momentum up zesílí, a to požene kurz k horní hraně útvaru, kde dojde buď k odrazu, či průrazu.

Jestli dojde k průrazu, tak by to zároveň znamenalo překonání rezistence v cenovém levelu 182.75 USD a zvýšila by se pravděpodbnost atakování čerchované rezisteční přímky. Když proběhne odraz, tak budeme pokračovat v klesání, což dovede cenu k supportní úrovni 166.92 USD. Při breakdownu by bylo jisté, že cena sestoupí ještě níže a to ke klíčové hranici podpory v 152.99 USD.

Indikátory

Z toho, co vidíme na RSI, lze vyvozovat, že brzy dojde k odrazu. Což je umocněno i tím, že je zrovna kurz u spodní hrany trendového kanálu. Na MACD je momentum negativní a zatím se nezdá, že by se zde mělo cokoliv změnit. U Stochastic RSI jsou obě křivky indikátoru čerstvě v přeprodané části hodnot. Což nahrává tomu, že se každou chvíli zvedne momentum up. Alespoň tedy na krátký okamžik.

Závěr

Když bych měl shrnout celkovou situaci na kryptotrzích, tak poslední pohyb si asi nikdo moc nepřál. Nicméně, ta váhavost byla do nebe volající a asi se dalo předpokládat, že to nakonec takhle dopadne. Na druhou stranu se zase až tak moc nestalo a z pohledu letošního roku jsme pořád v uptrendu, který samozřejmě slábne. Co se týče samotného trhu s Ethereem, tak si myslím, že už o moc níže v následujících dnech nepůjdeme a spíše dojde ke krátkodobému odrazu. 

Co číst dále?

18.11.19 Technická analýza BSV/USD – Bitcoin SV se ve wedge chystá na finální pohyb!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: