17.11.19 Technická analýza Wanchain/USD – Wanchain si po odrazu ode dna drží růstovou trajektorii!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V posledních dnech je to naprostá nuda, takže nemá asi cenu dokola psát o velkých altech, kde se v podstatě nic moc neděje. Z toho důvodu jsem se rozhodl udělat analýzu na Wanchain, který byl v době ICO docela trhákem.

Úvod

No, nakonec jako vše ostatní dostal parádní výprask. Nicméně, trh se tváří, že se odrazil ode dna, takže by asi nebylo na škodu si na tento coin udělat i technickou analýzu. Trh se už asi šest týdnů docela hezky drží a to právě dokáže pomalu přitahovat chtěnou pozornost možných investorů. To bylo už asi k úvodu vše a nyní se pojďme podívat na samotný graf.

Aktuální situace na 4H TF WAN/USD

analýza Wanchain

Výplach z trianglu a následná obrana supportu

Poslední velký proplach se na tomto trhu odehrál ke konci září, ale to zrovna zde nebylo překvapením. Kurz se totiž pohyboval v rámci pokračovacího trianglu, takže muselo být jasné, že se asi cena propade mnohem níže. Sestup se zastavil až na úrovni 0.1733 USD a následoval rychlý odraz up, ale brzy to ztratilo sílu, takže jsme byli zase na našem supportu. Cena v hranici podpory zareagovala opětovně moc hezky a tentokrát byl odraz daleko střídmější.

Ale stačilo to na to, aby se trhu povedlo překonat rezistenci v úrovni 0.208 USD. Kurz poté ještě pokračoval až do těsné blízkosti úrovně 0.2549 USD, ale zde došlo k tvrdšímu zamítnutí. Kdybych to měl shrnout, tak netrvalo dlouho, než cena zase sestoupila k supportu 0.1733 USD.

Kurzový koridor

Tahle hranice podpory se ale zase osvědčila jako efektivní a netrvalo dlouho, než momentum up začalo sílit. Brzy se kurz dostal až k úrovni, kde naposledy došlo k odrazu, Tedy k cenovému levelu 0.2549 USD, ale i tentokrát byl postup na severní stranu zamítnut. Po odrazu ale už neproběhl tak velký propad a hladina 0.208 USD zabránila tomu, aby cena šla níže. Jak můžete z grafu tedy vidět, tak tu máme pohyb ve vyznačeném koridoru, či chcete-li kanálu.

Momentálně je momentum pozitivní, takže se z toho dá vyvozovat, že kurz brzy zase atakuje hranici 0.2549 USD a zde proběhne buď breakout nebo odraz směrem dolů. V případě odrazu by to znamenalo pokles minimálně k úrovni 0.2341 USD. V případě průrazu by byla další větší překážka až hladina 0.289 USD. Je třeba i počítat s tím, že se náhle momentum obrátí a vyklesáme k supportu a zároveň spodní hraně koridoru.

Indikátory

Když se podíváme na RSI, tak je dost pravděpodobné, že se brzo dostaneme k rezistenci, ale nejspíše dojde k zamítnutí v postupu. Tedy, alespoň na krátkou dobu. Z pohledu 4h časového rámce se zdá, že trh si potřebuje trochu odpočinout. Na MACD máme už nějakou tu dobu momentum pozitivní a zdá se, že stále sílí, což jenom podporuje tezi, že se dostaneme alespoň k horní hraně koridoru. Pak tu máme Stochastic RSI, kde křivky už dorazily do překoupené části indikátoru. Když se podíváme do dohledné historie, tak víme, že se zde nikdy zrovna dlouho neohřály.

Závěr

Z mého osobního pohledu je Wanchain hodně zajímavým trhem. Tento coin má totiž oproti svému all time high strašně nízkou cenu a na weekly grafu už byla býčí divergence, která se začala uplatňovat. Z toho důvodu je tu fakt šance, že se nacházíme u tržního dna. A v takovém případě by to dělalo z Wanchain hodně lákavý coin. Nicméně, ještě se může dost věcí pokazit a celková situace kryptotrhu je třeba pro mě osobně dost nečitelná. Za poslední dva roky jste už mnohokrát někde mohli číst, že jsme na dně a už půjdeme jenom up a jak to nakonec dopadlo, všichni víme. Proto je třeba být trpělivý a ono to nakonec přijde, až to většina lidí prostě nebude čekat.

Co číst dále?

16.11.19 Technická analýza NEO/USD – čínské NEO se zatím moc hezky drží!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img