04.11.19 Technická analýza BNB/USD – Binance coin nejspíš ukončil krátkodobý downtrend

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Vím, že je teď analýz na Binance coin opravdu plno. Má to ale důvod, protože tento coin si u analytiků získává dost pozornosti. Já jsem třeba nikdy BNB vůbec nesledoval a ani nebyl nějaký hodler či fanda. Binance coin první polovinu letošního roku předváděl moc hezký Price action, což bylo právě přerušeno v létě. Od posledního červnového týdne se situace překlopila do downtrendu, který trval až do října. Proč si myslím, že byl downtrend přerušen? Protože ta downtrendová struktura byla zásadně narušena a to si právě ukážeme v grafu.

Aktuální situace na 12H TF BNB/USD

analýza bnb

Breakout a retest

Z grafu můžeme moc hezky vidět, jak si trh udržoval downtrendovou strukturu. Kurz po několik měsíců respektoval klesající trendovku, která tuto strukturu v podstatě držela pohromadě. Na úrovni 15 USD se nám ale udělalo minimum a trh zde docela dlouhou dobu konsolidoval. Nakonec se momentum konečně zvedlo na tu námi chtěnou stranu a znova zaútočilo na klesající trendovku. Breakout se tentokrát sice podařil, ale už nenásledovalo zvýšení nákupního tlaku, což tedy znamenalo, že cena zase vyklesala k trendovce. Tentokrát ale trendovka zafungovala jako support a býci úspěšně vykupovali. Retest křivky tedy proběhl a mohlo dojít k odrazu.

Odraz se dostavil, ale byl velmi slabý a díky tomu cena začala zase klesat. Kurz sestoupil tedy zase o něco níže a díky tomu jsme měli další dotyk na trendovce. I tentokrát se retest úspěšně vydařil, ale nyní došlo i ke chtěnému silnému odrazu. Všimněte si, že v místě retestu máme i třetí dotyk s utprendovou přímkou. Díky tomu se zvedla její relevance a můžeme s ní do budoucna počítat jako s důležitým supportem. Kurz po posledním odrazu doputoval až k S/R levelu 20.41 USD a zde se už cca týden trh drží.

Pokud se vývoj ubere severním směrem, tak překážkou bude samozřejmě hladina 23.57 USD, kde ale s největší pravděpodobností dojde k odrazu. Moc nevěřím na to, že by došlo k breakoutu hned na první pokus. Musíme ale počítat i s tou možností, že cena nenadále vyklesá a v takovém případě to jistí hladina 19.916 USD a samozřejmě i uptrendová přímka. A právě tu uptrendovou přímku budu bedlivě sledovat, protože očekávám, že každý dotyk kurzu na ní bude rychle vykupován. A kdyby ji medvědi prorazili, tak by se dle mého názoru situace na trhu dost znepříjemnila.

Indikátory

Na RSI vidíme, že jsme pod překoupenou úrovní, která začíná hodnotou se 70 body. Prostor pro to, abychom se dostali až k již zmiňované úrovni 23.57 USD, tu existuje. Je ale taky jasné, že díky tomu je dost prostoru pro případný propad. Na MACD máme těsně po bearish crossu, ale i tak negativní momentum nezesílilo, a naopak to vypadá, že brzy dojde k bullish crossu, což by bylo potvrzení pro setrvačnost pozitivní. To potvrzuje Stochastic RSI, kde se momentum up už zvedá.

Závěr

Pevně doufám, že nejste už těma analýzama na BNB přehlceni a oceníte i můj pohled na trh s tímto coinem. Teď mě napadá, že jsem ještě zapomněl říct jednu důležitou věc. Od toho breakoutu se zatím várazně nezvýšily objemy zobchodovaných BNB. Očekávám ale, že se to brzy stane a jakmile k tomu dojde, tak to bude hodně pozitivní signál a já osobně to budu brát jako potvrzení toho, že ten předchozí downtrend je opravdu u konce.

Co číst dále?

03.11.19 Technická analýza LTC/USD – příprava na další posílení?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře