21.11.19 Technická analýza EOS/USD – Zatím se situace nezlepšila

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V minulé analýze na EOS jsem zdůraznil, že na tomto trhu drží downtrendovou strukturu rezistenční přímka, která musí být proražena, aby byla právě tato struktura narušena.

Úvod

My jsme ale měli čerstvě po dalším odrazu od této přímky a vypadalo to tak, že brzy dojde k další. Nicméně, my už teď víme, že ani další pokus nebyl úspěšný, takže se trh i nadále drží pod zakreslenou trendovou přímkou. A dokud ji trh bude respektovat, tak se toho moc nezmění. A navíc, poslední cenový pohyb na Bitcoinu to ještě dost zhoršil a mělo to samozřejmě za následek ještě větší propad u tohoto coinu.

Aktuální situace na 4H TF EOS/USD

analýza EOS

Pokračování v sestupném trendu

Teď bych právě rád navázal na svoji minulou analýzu, kdy měl zrovna kurz po dalším zamítnutí v postupu up právě díky rezistenční trendovce. Kurz se tehdy nacházel na spodní hraně zakresleného channelu a zároveň se jednalo o supportní úroveň 3.39 USD. Bylo tedy dosti pravděpodobné, že se kurz brzy odrazí a on se opravdu odrazil. Nicméně, odraz neměl zrovna dlouhého trvání, protože jakmile trh atakoval rezistenční přímku, tak můžeme ze samotného grafu vidět, že pokus o breakout byl zase zadupán do země. Další směr kurzu byl tedy spodní hrana channelu, kde došlo i k pozitivní reakci, ale nakonec ji trh přestal respektovat. Následoval stranový pohyb, který v podstatě znamenal konsolidaci nad S/R úrovní 3.39 USD.

Kurz slábne i nadále

Pak ale trh začal trochu váhat a nakonec došlo k pořádnému proplachu, který se zastavil až na úrovni 3.05 USD. Dle reakce kurzu na tuto úroveň můžeme vidět, že se trh docela držel, ale nákupní tlak hodně rychle slábl. Což má za následek i to, že kurz v podstatě slábne a zdá se, že dojde i definitivně k průrazu skrze aktuální support. V takovém případě by další zastávka byla až na úrovni 2.7 USD. Právě tuto úroveň už já sám považuji za klíčovou a neměla by jen tak lehce padnout. Myslím si, že jakmile trh dorazí sem, tak dojde k většímu odrazu, který by mohl vyústit v další pokus o atakování rezistenční trendovky. A minimálně by se pak trh měl pokusit o překonání S/R levelu 3.05 USD.

Indikátory

Pojďme se nyní podívat, co nám ukazují samotné indikátory technické analýzy. Z RSI je patrné, že trh začíná být dost přeprodaný, takže je jen otázkou krátkého času, než dojde k nějakému retracementu. Nicméně, je třeba zmínit, že jsme na 4H časovém rámci, takže prostor pro propad tu ještě máme. Je ale dost možné, že ani nevyklesáme ke hranici, kterou jsem avizoval. Pak tu máme MACD, kde jenom těsně nedošlo k bullish crossu, čímž se situace dost ztížila, neboť to do jisté míry zapříčinilo, že dochází k průrazu skrze aktuální support.

Na překlopení setrvačnosti do pozitivního směru si tedy ještě chvíli počkáme. Nejdůležitější na tom je, že tento faktor indikuje propad až k avizovanému levelu. Když se podíváme na Stochastic RSI, tak tam máme čerstvý bearish cross a to ani neproběhl v překoupené části tohoto indikátoru.

Závěr

Co z toho všeho vyplývá? Že EOS nemá zrovna na růžích ustláno a nějakou dobu si ještě počkáme na změnu této zpropadené situace. Je třeba podotknout, že ta downtrendová struktura viditelně slábne a myslím si, že by stačilo málo na proražení. Nicméně, ani to málo zatím v grafu není vidno a proto to taky není vůbec žádná hitparáda. Nicméně, z diskuzí na sociálních sítích už začínám cítit velkou skepsi a právě dost špatný sentiment by mohl být náznakem toho, že se dost možná brzy překlopíme do růstové trajektorie. Snad to tedy není jen mým pocitem a máte ho také, což by nasvědčovalo tomu, že se snad brzy dočkáme.

Co číst dále?

20.11.19 Technická analýza LTC/USD – Naděje tu ještě je!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: