09.11.19 Technická analýza EOS/USD – další zamítnutí postupu up, co bude dále?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Od poslední analýzy na EOS uběhlo již deset dní a už jsem si pro vás připravil další díl, kde se na trh s tímto coinem podíváme trošku z makro pohledu.

Dlouhodobý trend na EOS je stále sestupný, ale vzhledem k tomu, že v první letošního roku jsme pěkně rostli, tak můžeme tento dlouhodobý trend považovat za oslabený. Nicméně, od léta jsme zase vyklesali a z počátku byl ten pokles hodně tvrdý. Sice se stále držíme v sestupné trajektorii, ale už minule jsme mohli konstatovat, že medvědům pomalu ale jistě dochází šťáva. Kdy se tedy downtrendová struktura, která drží od léta, konečně naruší? To se dozvíte v analýze.

Aktuální situace na 4H TF EOS/USD

analýza EOS

Downtrendová přímka jako základ struktury

Minule jsem konstatoval, že nám graf zatím nenabízí dostatek dat k tomu, abychom mohli říci, zda po té pumpě budeme pokračovat ještě up, či to byla jenom jednorázovka. V podstatě jsem řekl, že nám chybí nějaký grafický pattern, ze kterého by se dalo vycházet. Trh se ale nakonec rychle zmátořil a můžeme vidět, že se býci pokoušeli cenu pumpovat co nejvíce up. Trhu dělalo problém překonat rezistenční úroveň na ceně 3.39 USD, ale nakonec se povedl býkům breakout, což vyvolalo další vlnu nákupního tlaku, který cenu vypumpoval ještě výše. Jenomže, pak se narazilo na docela zásadní problém, který bude bránit kurzu v postupu na severní stranu.

Tímto problémem je zakreslená klesající a tedy rezistenční trendovka, která brání trhu překonání vyšších cenových úrovní. Díky poslednímu dotyku máme minimálně čtyři odrazy kurzu a díky tomu tuhle přímku můžeme považovat za takový základ downtrendové struktury, kterou můžete na grafu před sebou vidět. A právě tato přímka musí být co nejdříve proražena. Jakmile se tak stane, tak se struktura naruší a situace na trhu by se tím měla otočit k lepšímu. Tím ale neříkám, že to bude automaticky znamenat bull run.

Jestli k breakoutu dojde, tak je potřeba řada dalších splněných podmínek, abychom si mohli jít na něco většího. Nicméně, prvním krokem je, aby se kurz dostal skrz trendovku a dokázal se i nad ní udržet. My teď můžeme vidět, že se po odrazu od přímky kurz zastavil na S/R levelu 3.39 USD a máme i s tím zatím malý odraz up. Existuje tu tedy šance, že se trh pokusí o breakout v následujících dnech znova. Pokud ale dojde k vylití ze zakresleného channelu, tak si počkáme na další atakování trendovky mnohem déle. V takovém scénáři bude dalším záchytným bodem až support v úrovni 3.05 USD.

Indikátory

Na RSI je zřetelná medvědí divergence mezi vrcholy křivky a to v překouepné části indikátoru. Divergence se uplatnila ve chvíli, kdy se právě kurz dotkl naší klesající rezistenční trendovky. Trh se tím pročistil dostatečně a hlavně jsme se ještě nedostali do přeprodané části indikátoru a už je tu možná další pokus o atakování rezistenční přímky. To je pozitivní věc, která by mohla značit, že býci si stále drží iniciativu. Samozřejmě to ale i znamená, že je tu dost prostoru pro případný pád. Na MACD byla medvědí divergence taky a již se samozřejmě uplatnila. Momentum je tedy negativní, ale slábne. Co se týče Stochastic RSI, tak zde je setrvačnost již pozitivní.

Závěr

Vzhledem k tomu, že je kurz EOS stále velmi blízko u downtrendové přímky, tak se asi vyplatí tento trh sledovat a čekat na to, zda proběhne další zteč býků. A jestli se tak stane, tak sledovat reakci na další dotyk. Předpokládám, že nad tou přímkou bude mít hodně shortařů svoje SL ordery a zároveň longaři auto buy příkazy, takže se dá očekávat, že po breakoutu dojde k pořádné pumpě.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

07.11.19 Technická analýza komodity stříbro – trh se stříbrem čeká zásadní rozhodnutí!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: