30.10.19 Technická analýza EOS/USD – náhlý obrat?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak jste se mnou po poslední mohutné pumpě na kryptotrhu stihli už Litecoin, Ethereum, či Bitcoin. Na EOS byla analýza před deseti dny, ale vzhledem k událostem minulým je na čase se podívat na graf s tímto altem znova. Stejně tak jako zbytek trhu zaregoval agresivním růstem a překvapením je, že následná opice nebyla nijak extrémní. EOS si totiž za každou cenu drží zisk, který během té krátké chvíle udělal.

Tento coin během 24 hodin posílil o cca 30 % a z toho ztratil od této doby jen malou část. Spíše to vypadá, že se trh připravuje na další jízdu na severní stranu.

Aktuální situace na 4H TF EOS/USD

analýza EOS

Breakout z klesajícího kanálu

Minule byl kurz stále v downtrendovém channelu a díky tomu docházelo ke kontinuálnímu poklesu ceny. Pokles trval až po hladinu 2.5282 USD, kde došlo k odrazu i 24. září. Bylo tedy velmi očekáváné, že v této hladině proběhne alespoň krátokodobý odraz. Navíc, udělal se zde hammer, ale nebyl potvrzený objemy. Díky tomu byla vážnost této obratové svíčky dosti snížena. To ale trh EOSu vůbec nepotřeboval, protože Bitcoin to pěkně potahal i tak. Z počátku tento coin rostl pomaličku, ale pak růst začal akcelerovat.

Podařilo se velmi snadno prorazit skrze horní hranu klesajícího kanálu a cenu během asi deseti hodin vypumpovat až nad rezistenční úroveň 3.39 USD, kde byl ale další postup tvrdě zamítnut. Korekce byla na spadnutí a když se objevila, tak to znamenalo oslabení k S/R levelu 3.05 USD. Tuto cenovou úroveň se podařilo trhu hezky ubránit, protože ji býci vykupovali. Trh se tedy znova pokusil prorazit skrze 3.39 USD, ale i tentokrát následovalo zamítnutí. Tentokrát ale už nebylo tak tvrdé jako předtím.

Kurz zkonsolidoval, co teď?

Situace na trhu se pěkně uklidnila a díky tomu můžeme polemizovat nad tím, co bude dál. Z toho, co vidím na grafu, mi ale chybí nějaký útvar, ze kterého bych mohl vycházet. Jediné, co vidím, je, že cena konsoliduje kolem úrovně 3.39 USD. Na jednu stranu je fajn, že se trh dost drží, ale na stranu druhou mi příjde, že váhá. Brzy by měla přijít nějaká pumpa nezávislá na BTC, jinak to klidně může zase v mžiku oslabit ke hladině 3.05 USD. Nejrozumnější by bylo asi vyčkat, jak se tahle situace vyvrbí, protože nám graf zatím nenabízí nějaké vodítko. V podstatě to jediné, z čeho se dá vycházet, je, že máme impulsní vlnu za sebou a to i s korekcí, takže by trh měl pokračovat zanedlouho v růstové tendenci.

Indikátory

Z indikátoru RSI je patrné, že se trh pročistil a může klidně každou chvíli dojít k pumpě. Prostoru pro posílení je tu hodně. Na MACD je momentum negativní, protože nedávno proběhl bearish cross. Nicméně, tahle negativní setrvačnost nemá vůbec sílu a z toho můžeme usuzovat, že brzy dojde k bullish crossu. Stochastic RSI je až teď v přeprodaných hodnotách, takže snad brzy můžeme čekat alespoň krátkodobu změnu v setrvačnosti.

Závěr

Můžeme bezesporu říci, že se situace obrátila k lepšímu. Zatím ale trh očividně jen vyčkává a moc se k ničemu nemá. Přitom by klidně alty mohly pumpovat, protože BTC je více méně v klidovém režimu. Obávám se tedy, že dokud Bitocin zase nepumpne, tak ani EOS se moc nepohne.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

28.10.19 Technická analýza BTC/USD – máme za sebou breakout i retest, co dál?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: