20.10.19 Technická analýza EOS/USD – krátké oživení bylo ukončeno

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Začátkem tohoto měsíce jsme už jednu analýzu na EOS měli. Stihli jste se mnou už i Litecoin, Monero, méně známý ETP, či ZEC z pátku. Vraťme se ale zpátky k EOS, neboť při poslední analýze jsme byli uprostřed snahy trhu o nějaké to smázání předchozích ztrát, které byly za velmi krátkou dobu opravdu extrémní. A opravdu se býkům podařilo větší část předchozích ztrát smazat. Trvalo to tedy daleko déle a nákupní tlak nebyl tak silný jako ten prodejní ze začátku posledního zářijového týdne, ale růst to byl. Nicméně, vzhledem k tomu, že nákupní tlak nebyl moc silný a kurz zformoval bear flag, tak bylo očekávané, že zase brzo vyklesáme. Což se aktuálně děje.

Aktuální situace na 4H TF EOS/USD

analýza EOS

Krátkodobé oživení

Jak už jsem říkal minule, tak po zformování pokračovacího trojúhelníku, se dal spíše očekávat další propad. To se ale nestalo a kurz pěkně pumpl, což cenu vyhnalo až po rezistenci 3 USD. Trh následně postupoval stranovým pohybem, čímž se vytvořil malý kanál. Tento malý kanál se dal považovat jako přípravný proces pro průraz rezistence 3 USD. V tuto chvíli jsme už měli i více dotyků na růstové trendovce, takže se s ní dalo počítat jako se supportem. Uptrendová křivka udržela kurz před propadem a býci ji využili pro odraz na sever.

Díky tomu se povedlo rezistenci 3 USD překonat, což vyvolalo další posílení. Rezistenční pomocná křivka se ale třetím odrazem od ní potvrdila jako relevantní. Brzy na to se býci pokusili zase o průraz, který se zprvu zdál úspěšný. Ale další hranice odporu na cenové úrovni 3.39 USD další postup up zamítl a to mělo za následek propad zpátky k S/R levelu 3 USD. Trh pár dní na to konsolidoval nad touto úrovní a pak se trh pokusil opětovně o odraz na sever.

Opětovný pokles

Maličký růst už neměl sílu a ani růstová trendovka (spodní hrana kanálu/bear flagu) nedokázala už zabránit opětovnému propadu. Když se medvědům zdařilo kurz shodit pod trendovku, tak to samozřejmě mělo za následek zvýšený prodejní tlak. To při těchto průrazech není nic překvapivého a z technického hlediska jde o pochopitelnou událost. Z grafu teď víme, že kurz se dostal až k supportu 2.73 USD, kde proběhl vcelku silný odraz, ale zobchodované objemy nebyly nijak valné. Proto očekávám, že pokles na jih bude i nadále pokračovat.

Musím podotknout, že objemy na EOS (Bitfinex) jsou extrémně nízké. Když to srovnáme s objemy z první poloviny letošního roku, tak je to opravdu směšně malé a nezájem investorů je očividný. Na druhou stranu technická analýza říká, že když kurz klesá a není to potvrzené objemy, tak to může znamenat brzkou otočku trendu. Z toho můžeme vyvozovat, že do konce roku dojde k většímu oživení, které by mohlo trvat minimálně mnoho týdnů. Pojďme se ještě vrátit k tomu, co může budoucích několik dní následovat.

Vzhledem k současně zavedenému směru vývoje očekávám do konce měsíce pokles až k 2.52 USD. Oblast mezi 2.52 – 2.32 USD je silné pásmo a vzhledem k přeprodanosti trhu už moc nevěřím, že by měli medvědi takovou sílu, aby to sundali níže.

Indikátory

Z RSI je patrné, že je trh už dost přeprodaný, ale taktéž je z něj jasná slabost trhu s EOS. Hodnota indikátoru je 41 bodů, takže tu máme prostor pro další propady a osobně věřím, že k nim ještě dojde po výše zmíněné úrovně. Na MACD je momentum pozitivní, ale dost slabé a brzy tedy může dojít k obratu. Co se týče Stochastic RSI, tak se trh zjevně snaží udržet nad hladinou 2.73 USD.

Závěr

Moměntálně bude dost záležet na trhu s Bitcoinem. Nicméně, jak jsem říkal v samotné analýze, tak očekávám ještě minimálně propad k 2.52 USD. V této úrovní je šance na otočku, ale jistotu budeme mít až ve chvíli, kdy sem cena opravdu vyklesá.

Co číst dále?

19.10.19 Technická analýza akcií společnosti Microsoft – hrozí trojitý vrchol a obrat trendu

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: