18.10.19 Technická analýza ZEC/USD – konsolidace před dalším poklesem?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tento měsíc jste se se mnou už podívali například na LTC, XMR či ETP. Poslední analýza na samotný ZEC byla skoro až před měsícem. Uplynulo tedy už mnoho vody, abychom se na tento trh znovu podívali. Na ZEC se odehrál poslední zaříový týden pořádný výplach, takže tento coin nebyl žádnou výjimkou. Propad byl tehdy hodně tvrdý a Zcash ztratil během pár hodin více jak 30 %.

Část ztrát se už podařilo trochu umazat, ale vizuálně to pořád nevypadá nijak slavně a zdá se, že se bude brzy pokračovat v dalším propadu. Nicméně, skutečnou zajímavostí je, že v noci nám Bitcoin zavrávoral a Zcash na to nijak nezareagoval.

Aktuální situace na 4H TF ZEC/USD

Analýza ZEC

Tvrdý pád

Jak už jsem řekl v samotném úvodu, tak Zcash spolu s celým kryptotrhem šel na začátku posledního zářiového týdne tvrdě na zem. Propad činil více jak 30 % za pár hodin a trhu se povedlo smazat jen velmi malou část ztrát. V minulé analýze jsem avizoval, že nejpravděpodobnější scénář bude takový, kde kurz sestoupá k úrovni 43.95 USD. A v této úrovni mělo dojít k větší reakci a pak by se uvidělo, co dál. Cena v tomto levelu opravdu zareagovala pozitivně a chvíli to vypadalo na pěkný odraz.

Konsolidace

Bohužel, nemělo to dlouhého trvání a situace na trhu se hrozně rychle zhoršila a to mělo za následek mohutné zvýšení prodejního tlaku. Tento prodejní tlak cenu srážel tvrdě dolů a díky tomu kurz projel hranicí 43.95 USD jako nůž máslem. Stejný osud potkalo i cenové úrovně 40.6 USD a 35 USD. Odraz započal až na hranici podpory 30.44 USD. Reakce zde byla silná a býci předešlý propad vcelku hezky vykupovali. Nákupní tlak pokračoval až po úroveň 40.6 USD, kde byl další postup up zamítnut.

Od této doby je směr vývoje v podstatě stranový pohyb, který se drží nad supportem 35 USD. Vzhledem k tomuto vývoji máme na grafu klesající trojúhelník. A jak všichni jistě víme, tak klesající triangl je medvědí útvar, který předznamenává, že půjdeme spíše dolů. To by zároveň znamenalo, že se nejedná o žádnou akumulaci, ale že se prostě jen trh připravuje na další sešup na jih.

Překvapuje mě ale jedna věc, a to, že v noci Bitcoin trochu sletěl a většina velkých altů na to samozřejmě taky zareagovala propadem. Nicméně, na Zcashi to vypadá, jako by se nic nestalo, což mě trochu překvapuje. I přesto věřím, že brzy dojde k menšímu propadu, a to pouze po cenovou úroveň 30.44 USD. Samozřejmě, pokud by došlo k průrazu tohoto levelu, tak by to vyvolalo další oslabení. Momentálně ale nevidím důvod, aby se tak stalo.

Indikátory

Z RSI můžeme seznat, že prostor pro pád i růst je tu veliký. Hodnota indikátoru je těsně pod 50 body, což je hodně neutrální. Na MACD máme čerstvě po bullisch crossu a to by tedy mělo trhu dát větší naději v postupu na sever. Jenomže tohle momentum zatím vůbec nenabírá sílu. Spíše naopak. Zdá se, že brzy dojde k bearish crossu, čímž by se potvrdilo, že půjdeme níže.

Závěr

Momentálně mi příjde nejrozumnější vyčkat, jak se v dohledné době situace vyvrbí. Tím konkrétně myslím to, zda se kurz opravdu z klesajícího trianglu vylije, či nikoliv. Jestli dojde k průrazu down, tak očekávám pokles minimálně k 30.44 USD. Zde by mi dávala smysl větší reakce a hlavně bychom tu mohli hrát o double bottom. Díky tomu bychom měli dobrý základ pro obrat dosavadního trendu. Když vezmu v potaz to, co vidím na grafu, tak to nebude asi dlouho trvat a uvidíme, jak se situace vyvrbí.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr nebo sledovat FB stránku, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

17.10.19 Technická analýza akciového indexu Dow Jones Industrial Average – Na akciových trzích není pořád rozhodnuto

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: