Proof-of-Stake kryptoměny generují obrovské zisky oproti Bitcoinu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Švýcarská vláda zamítla žádost Crypto Valley o 100 milionů franků • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Basák Coldplay investoval do aplikace na obchodování BTC • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin začal...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

V posledních třech měsících se všem čtyřem velkým Proof-of-stake kryptoměnám (PoS) podařilo získat pozoruhodné zisky oproti Bitcoinu (BTC). Jsou to: Tezos (XTZ), Kosmos (ATOM), VeChain (VET) a NEO. Podle údajů od Messari Pro se těmto mincím ve sledovaném období podařilo v průměru získat více než 49% zisky oproti BTC.

VeChain a další tři

V současné době je VeChain na prvním místě, když se mu podařilo získat BTC o více než 58%, kde Cosmos, Tezos a NEO nejsou pozadu na 55%, 48,4% a 35,5%. V prosinci se Tezos dokonce dostal na první desítku mincí podle tržní kapitalizace, ačkoli od té doby klesl zpět na čtrnácté místo.

Investoři začínají preferovat PoS kryptoměny

Ve srovnání s tím přibližně polovina z 25 největších kryptoměn v této době také dosáhla zisku oproti Bitcoinu, i když tyto zisky jsou mnohem méně výrazné. To také znamená, že obchodníci začínají upřednostňovat kryptoměny na bázi PoS. Část tohoto důvodu může být přičtena několika významným burzám, které podporují držení těchto tokenů, čímž investorům usnadňují vytváření pasivního příjmu prostřednictvím pravidelných odměn za držení.

Krátkodobý výhled ale není růžový

Přestože tyto PoS kryptoměny se dlouhodobě chovají vůči BTC ziskově, krátkodobý výhled není tak růžový, protože Tezos a VeChain za poslední den zaznamenaly malé ztráty 1-3%, zatímco Cosmos a NEO vzrostly jen o 1,4% a 0,4%.

Ethereum přechází také na hybridní PoS

Důkazem o úspěšnosti PoS jako konceptu je v poslední době také to, že i Ethereum (ETH) – v současné době druhá největší kryptoměna – začala nedávno s hard forkem pod názvem Muir Glacier přecházet na hybridní konsenzuální systém PoS.

Závěr

Zdá se, že se rýsuje nový trend mezi investory a to je alespoň částečné investování do kryptoměn na bázi Proof-of-stake, protože takové investice přinášejí alespoň pasivní příjem. Navíc díky rostoucí podpoře některých burz mají investoři další pobídku k držení těchto tokenů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Johan Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johan
Host
Johan

Cardano taky stojí za sledovaní a nekopírujte ty články od ostatních. Dejte si s tím trochu práce to přepsat.