Zakladatel kryptoměnové burzy Binance byl odsouzen ke 4 měsícům vězení za praní špinavých peněz

5
(1)

Bývalý generální ředitel kryptoměnové burzy Binance, Changpeng ‚CZ‘ Zhao, v úterý obdržel čtyřměsíční trest odnětí svobody.

Mírnější trest než se čekalo

Soudce Richard Jones při vynášení rozsudku zvážil několik polehčujících okolností, včetně Zhaovy spolupráce s orgány činnými v trestním řízení. Soudce vyjádřil přesvědčení, že je nepravděpodobné, že by Zhao znovu spáchal trestný čin, což vedlo k vyměření trestu podstatně kratšího než 36 měsíců. Takový rozsudek požadovalo ministerstvo spravedlnosti. To prosazovalo delší trest s odůvodněním, že Zhao svým jednáním porušil americké zákony v bezprecedentním měřítku.

Prokurátoři tvrdili, že společnost Binance se pod jeho vedením stala centrem nezákonných finančních aktivit, včetně transakcí spojených s extremistickými skupinami a osobami zapojenými do materiálů týkajících se sexuálního zneužívání dětí. Ministerstvo spravedlnosti zdůraznilo závažnost těchto trestných činů a vyzvalo soud, aby uložil trest, který by odrážel jejich závažnost.

Zhaův tým obhájců naopak prosazoval podmíněný trest a zdůrazňoval jeho lítost a přijetí odpovědnosti. Odvolávali se na jeho přínos pro odvětví kryptoměn a jeho odhodlání napravit chyby z minulosti. Nakonec se soud dohodl na čtyřměsíčním trestu odnětí svobody CZ a pokutě 50 milionů dolarů. Samotná Binance musí uhradit 4,3 miliardy dolarů.

Budoucnost Binance

Zhaův rozsudek vrhá na budoucnost Binance stín nejistoty. Jako jedna z nejznámějších osobností v oblasti kryptoměn měl díky svému vedení a vizi zásadní podíl na vzestupu burzy k dominantnímu postavení.

Společnost sice jmenovala novým generálním ředitelem Richarda Tenga, ale znovuzískání důvěry v kryptoodvětví může představovat výzvu. To, jak se společnost Binance přizpůsobí této situaci a vyřeší obavy, které tento případ vyvolal, určí její budoucí trajektorii.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
JanH

4 mesice? 😀 aspon si odpocine 😀

pietro

Je to borec. Vrátí se středem. 🙂

spot_img