Hashrate Bitcoinu vyšplhal na rekordní maxima

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Bitcoin dosáhl nového cenového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Hackeři z KuCoinu využívají UniSwap pro dump OCEAN a Synthetix, další DeFi mohou následovat • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin pokračoval v postupném zvyšování...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Bitcoinový hashrate vyšplhal na rekordní maxima. Tento fakt vyplývá z údajů BitInfoCharts. Podle těchto údajů překonal Bitcoin dne 22.12. 2019 hranici 111 kvintilionů hashů za sekundu.

Hashrate

Rychlost hash měří výpočetní výkon bitcoinové sítě. Bloky jsou hashovány a přidávány do blockchainu BTC, protože horníci řeší složité matematické operace pro potvrzení transakcí.

Rychlost hash ukazuje, kolikrát za sekundu se síť může pokusit vyřešit matematickou operaci. Čím vyšší je hodnota hash, tím je síť robustnější a je tedy bezpečnější proti útočníkům.

Zatímco cena bitcoinů zůstala nestabilní, což z ní činí riskantní investici, síť zůstává i nadále bezpečná. Tato síť funguje již více než 10 let a své 11. výročí oslaví 3. ledna 2020.

graf
zdroj: bitinfocharts.com

Čína

Rychlost 111 kvintilionů hash za sekundu produkují všichni těžaři Bitcoinu (BTC) po celém světě. Jak však vyplývá z údajů společnosti CoinShares, jediná čínská provincie Sichuan kontroluje polovinu celosvětové míry hashování.

CoinShares k tomu uvádí:

V současné době odhadujeme, že v Číně je soustředěno 60% celosvětové těžby a že samotný Sichuan produkuje 50% celosvětového hashratu. Zbývajících deset procent je rozděleno více či méně rovnoměrně mezi Yunnan, Xinjiang a Vnitřní Mongolsko.“

A dále k tomu společnost CoinShares dodává:

„Ze zbývajících 40% těžařů odhadujeme, že 31% celosvětové produkce je rovnoměrně rozděleno mezi Washington, New York, Britskou Kolumbii, Albertu, Quebec, Newfoundland a Labrador, Island, Norsko, Švédsko, sibiřský federální okres Ruska, Kazachstán, Gruzii a Írán.“

Bitcoin vs. altcoiny

Rovněž dominance bitcoinů výrazně rostla a v srpnu dosáhla hodnoty 69,82 %. V současné době představuje 68,84 % celkového tržního stropu kryptoměn. To se samozřejmě odráží na altcoinech a má to vliv na jejich popularitu, likviditu a sentiment investorů.

Vždyť také Tone Vays očekává, že rok 2020 bude konečnou cestou pro spoustu altcoinů a dále předpovídá, že dominance Bitcoinu vzroste na 85 %. Tone Vays přímo uvádí:

Jednou z mých předpovědí pro rok 2020 bude dominance bitcoinů v roce 2020, která dosáhne 85%.“

Závěr

Tone Vays se rovněž pozastavuje nad mírou hashování Bitcoinu, která dosáhla zcela nových maxim. K tomu sděluje:

„Podívejte se na míru hashů – poslední dva roky. Od historického maxima činí hashrate až 800%. To je neuvěřitelné. Ukažte mi další shitcoiny, které mají tento druh hashování.“

Rovněž generální ředitel Ripple Brad Garlinghouse se přiklání k názoru Tone Vayse a také předpovídá, že drtivá většina altcoinů bude zničena.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře