Ripple znovu uvolňuje 1 miliardu XRP – UPDATE

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Společnost Ripple, Inc. na okamžik uvolnila další miliardu XRP v hodnotě 225 milionů dolarů ze své úschovy a vznesla tak řadu otázek týkající se výkonu tokenu. V průběhu roku 2019 se velkého růstu nedočkal a ztratil tak naději pro navýšení své hodnoty do konce roku.

Pozn: Updatováno 4.9.2019

Ripple těmito manévry zpřístupňuje finanční prostředky společnosti institucím a jiným třetím stranám. Společnost vložila do úschovy 55 miliard XRP a každý měsíc uvolňuje část z těchto prostředků pro prodej mimo burzu (OTC). Tentokrát tomu však bylo jinak, krátce po uvolnění nastal zvrat a celá částka byla vrácena zpět do úschovy.

XRP a dlouhodobé držení

Hodnota XRP letos klesla o cca 30 %. Uvolněné coiny se většinou prodávají na OTC trzích, v každém případě zde existuje velká nabídka a malá poptávka nad rámec spekulativního obchodování a některých omezených testů bankami. Přesto, za ceny jenž se blíží dnu, XRP pozvala některé kupující, aby drželi aktivum, doufajíc ve vysoké výnosy.

Hodnota XRP během posledního výprodeje klesla na 0,21 $, což někteří analytici označili za nákupní úroveň. Držení XRP však může být kontraproduktivní a očekávání obřích zisků se nikdy nemusí naplnit.

XRP dosáhlo svého maxima 3,4 $ před dvěma lety a od té doby se k této hranici nikdy nepřiblížilo. Očekávání nového zvýšení ceny o několik dolarů je považováno za nepřiměřenou investiční strategii.

Coin v roce 2019 stagnoval navzdory očekávanému rally

Letos v létě se Ripple dočkal navýšení na 0,47 $, dlouho však netrvalo, a když Bitcoin opustil svůj roční vrchol, XRP klesl a dále už jen stagnoval. Společnost začátkem listopadu uspořádala konferenci Ripple Swell, kde přiměla investory, aby čekali na další potenciální rally. Místo toho XRP klesl na hodnotě o více než 16 %.

Nyní koncem roku 2019 XRP klesl na zhruba 0,22 USD. Obvyklý objem obchodů je asi 1,4 miliardy dolarů za 24 hodin, během víkendu díkůvzdání aktivita klesla na asi 1 miliardu USD denně.

Někteří nadšenci však stále XRP věří a považují jej za nástroj, jenž jim přinese neočekávaný zisk.

Závěr

V současnosti to vypadá, že je coin pod velkým tlakem, alespoň oproti ostatním kryptoměnám. Za pár dní Ripple odhalí, kolik XRP bylo vráceno do úschovy. Minulý měsíc byl návrat do rezerv jen částečný, což se časově shodovalo se zhoršením situace na trhu. Tento měsíc tedy na rezervy sáhli také, což vyvolalo hojné diskuse, nicméně po krátké době je vrátili zpět do úschovy, a to v plné výši (1 miliardu XRP).

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře