30.11.19 Technická analýza XRP/USD – Ripple je na tom pořád velmi špatně

0
(0)

Zprávy a souhrny

12.07.20 Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak od poslední analýzy na Ripple (XRP) uběhlo již mnoho času a v podstatě se za tu dobu toho dost odehrálo. Celková situace se ale vůbec nezlepšila a naopak došlo k tomu, že máme v trhu nové minimum. Graf s XRP je asi to nejhorší, co na altcoinovém trhu můžeme vidět a nezdá se, že by se to mělo změnit k lepšímu. Ripple už je hodně dlouhou dobu slabota a nějak od začátku léta jsem si nejvic začal právě tuto špatnou situaci XRP uvědomovat. Z toho důvodu jsem na tento altcoin už více jak půl roku strašně bearish. Stále na něj bearish jsem a jsem si jistý, že hodně dlouhou dobu ještě budu.

Aktuální situace na 4H TF XRP/USD

Vysoká volatilita a nečekané pohyby

Trh s XRP je do velké míry velmi nepředvídatelný, což je z grafu hned patrné. Během zpracování minulé analýzy se zrovna kurz pohyboval v rámci rostoucího trendového kanálu, který kurz dopravil až nad zelené rezistenční pásmo. Jakmile se sem cena vyšplhala, tak došlo k chvilkovému dumpu, ale trh se z toho hodně rychle vzapamatoval a cena se vypumpovala zase nad zaznačené zelené pásmo. Tady právě můžete vidět, jak byly pohyby kurzu nepředvídatelné a z toho důvodu bylo lepší se spíše držet dále. No, další vývoj zformoval pokračovací triangl, takže tu byla šance na další pokračování postupu up. Osobně jsem tomu moc nedůvěřoval, ale pokračovací triangl je pokračovací triangl.

Rychlý a konzistentní sestup ceny

Cena opravdu začala v prvním týdnu tohoto měsíce z patternu pumpovat, ale rezistence v úrovni 0.31405 USD trh výše nepustila. Logickým důsledkem bylo tvrdé zamítnutí, které srazilo cenu zase pod zelené pásmo. Od té doby kurz XRP už jenom klesal. Ze začátku to bylo spíše pozvolné, ale jak se dařilo medvědům srážet jeden support za druhým, tak cena začala padat rychleji a rychleji. Abych byl přesný, tak padly support v úrovních 0.26463 USD, 0.24985 USD a ten úplně nejklíčovější bylo na ceně 0.23561 USD, které velmi lehce padlo taky. Díky tomu mohl kurz pokračovat v poklesu a těsně se povedlo udělat nové minimum letošního roku.

Propad se zastavil až na ceně 0.20792 USD a právě zde došlo k prvnímu většímu odrazu. Momentálně se kurz blíží k S/R úrovni 0.23561 USD a zde je právě vrchol medvědího útvaru rising wedge. Z toho tedy můžeme usuzovat, že aktuální retracement je jen další příprava na další propad. Že k propadu dojde budeme mít jistotu, když se cena neprobije přes aktuální rezistenci. Jestli dojde k průrazu, tak pattern, nepattern, asi jdeme up. Nicméně, na to moc nesázím a proto je v grafu ilustrativní šipka, která má target u hranice 0.20792 USD. To je totiž target i samotného patteru v případě vylití kurzu z něj.

Indikátory

Z RSI lze vyčíst, že se vytvořilo dost prostoru pro další pád, který je právě brzy očekáván. Co se týče MACD, tak křivky indikátoru mají velmi blízko tomu, aby zde došlo k bearish crossu. Což by bylo právě potvrzení toho, že půjdeme zase dolů. Na Stochastic RSI už negativní momentum vyhrálo, takže to už je tak nějak prvopočátek dalšího poklesu.

Závěr

Už dlouhodobě jsem toho názoru, že Ripple je totální mrtvola, od které by měl dát každý ruce pryč. Graf vypadá tragicky a není tu vůbec snaha delší dobu udržet růstovou trajektorii. Objemy jsou taky tragické a je to známka toho, že ty pumpy a dumpy dělá jen pár větších sbujektů a nepotřebují k tomu zrovna moc prostředků. Na závěr lze ještě říci, že hladina 0.20792 je docela důležitá a pokud dojde k jejímu průrazu, tak je jisté, že zase budeme klesat níže. Vzhledem k tomu, jak XRP vypadá, tak se divím, že má pořád relativně velký martket cap a je třeba před coiny jako je LTC, které je teda po technické stránce na tom mnohem lépe.

Co číst dále?

29.11.19 Technická analýza NEO/USD – altcoin NEO nakonec svoji šanci nevyužil

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře