30.11.19 Technická analýza XRP/USD – Ripple je na tom pořád velmi špatně

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak od poslední analýzy na Ripple (XRP) uběhlo již mnoho času a v podstatě se za tu dobu toho dost odehrálo. Celková situace se ale vůbec nezlepšila a naopak došlo k tomu, že máme v trhu nové minimum. Graf s XRP je asi to nejhorší, co na altcoinovém trhu můžeme vidět a nezdá se, že by se to mělo změnit k lepšímu. Ripple už je hodně dlouhou dobu slabota a nějak od začátku léta jsem si nejvic začal právě tuto špatnou situaci XRP uvědomovat. Z toho důvodu jsem na tento altcoin už více jak půl roku strašně bearish. Stále na něj bearish jsem a jsem si jistý, že hodně dlouhou dobu ještě budu.

Aktuální situace na 4H TF XRP/USD

Vysoká volatilita a nečekané pohyby

Trh s XRP je do velké míry velmi nepředvídatelný, což je z grafu hned patrné. Během zpracování minulé analýzy se zrovna kurz pohyboval v rámci rostoucího trendového kanálu, který kurz dopravil až nad zelené rezistenční pásmo. Jakmile se sem cena vyšplhala, tak došlo k chvilkovému dumpu, ale trh se z toho hodně rychle vzapamatoval a cena se vypumpovala zase nad zaznačené zelené pásmo. Tady právě můžete vidět, jak byly pohyby kurzu nepředvídatelné a z toho důvodu bylo lepší se spíše držet dále. No, další vývoj zformoval pokračovací triangl, takže tu byla šance na další pokračování postupu up. Osobně jsem tomu moc nedůvěřoval, ale pokračovací triangl je pokračovací triangl.

Rychlý a konzistentní sestup ceny

Cena opravdu začala v prvním týdnu tohoto měsíce z patternu pumpovat, ale rezistence v úrovni 0.31405 USD trh výše nepustila. Logickým důsledkem bylo tvrdé zamítnutí, které srazilo cenu zase pod zelené pásmo. Od té doby kurz XRP už jenom klesal. Ze začátku to bylo spíše pozvolné, ale jak se dařilo medvědům srážet jeden support za druhým, tak cena začala padat rychleji a rychleji. Abych byl přesný, tak padly support v úrovních 0.26463 USD, 0.24985 USD a ten úplně nejklíčovější bylo na ceně 0.23561 USD, které velmi lehce padlo taky. Díky tomu mohl kurz pokračovat v poklesu a těsně se povedlo udělat nové minimum letošního roku.

Propad se zastavil až na ceně 0.20792 USD a právě zde došlo k prvnímu většímu odrazu. Momentálně se kurz blíží k S/R úrovni 0.23561 USD a zde je právě vrchol medvědího útvaru rising wedge. Z toho tedy můžeme usuzovat, že aktuální retracement je jen další příprava na další propad. Že k propadu dojde budeme mít jistotu, když se cena neprobije přes aktuální rezistenci. Jestli dojde k průrazu, tak pattern, nepattern, asi jdeme up. Nicméně, na to moc nesázím a proto je v grafu ilustrativní šipka, která má target u hranice 0.20792 USD. To je totiž target i samotného patteru v případě vylití kurzu z něj.

Indikátory

Z RSI lze vyčíst, že se vytvořilo dost prostoru pro další pád, který je právě brzy očekáván. Co se týče MACD, tak křivky indikátoru mají velmi blízko tomu, aby zde došlo k bearish crossu. Což by bylo právě potvrzení toho, že půjdeme zase dolů. Na Stochastic RSI už negativní momentum vyhrálo, takže to už je tak nějak prvopočátek dalšího poklesu.

Závěr

Už dlouhodobě jsem toho názoru, že Ripple je totální mrtvola, od které by měl dát každý ruce pryč. Graf vypadá tragicky a není tu vůbec snaha delší dobu udržet růstovou trajektorii. Objemy jsou taky tragické a je to známka toho, že ty pumpy a dumpy dělá jen pár větších sbujektů a nepotřebují k tomu zrovna moc prostředků. Na závěr lze ještě říci, že hladina 0.20792 je docela důležitá a pokud dojde k jejímu průrazu, tak je jisté, že zase budeme klesat níže. Vzhledem k tomu, jak XRP vypadá, tak se divím, že má pořád relativně velký martket cap a je třeba před coiny jako je LTC, které je teda po technické stránce na tom mnohem lépe.

Co číst dále?

29.11.19 Technická analýza NEO/USD – altcoin NEO nakonec svoji šanci nevyužil

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

😀 😀 😀

Petr 2

Tak dík ta pozitivní zprávy. Mám 300k ks , plus jeden nákup na 0,182 a druhý 200k na 0,122 ale nevěřím v tuto cenu.
Já věřím v nečekaný vzestup a k tomu mohou přispět 2 zprávy které si nechám pro sebe lepereceno zbožné přání 😀 . No uvidíme. Může se to take sesypat .

Miroslav

To jsi jako kupoval před prvním Bullranem?

Petr 2

První várku v listopadu minulý rok za 0,26 , ale pak jsem půlku vysypal druhou jsem čekal na dolar a čekám dodnes 🤣🤣🤣 pak jsem nakoupil na 0,3 a teď dobral na 0,22 . A další nákupy čekají níže. No uvidíme.

Jan

Tak tohle mi dostalo 😁😁😁😁

Petr

Autor ani neví že XRP a Ripple jsou dvě rozdílné věci. Super článek 😀 A ještě mi maže komentáře.

Petr 2

Hovorově každý xrp říká Riple…….

Petr 2

Cena xrp spadla proto že do oběhu poslali za 0.23 1 miliardu xrp . No problem je ze i tak pořád 50 % xrp v oběhu není takže pokud se tady nehraje na akciový trh kde by bylo dobré že firma těch 50% drží tak to může být dost špatně ale jsou v tom už zainteresované banky a bylo by hloupé tuhle možnost nevyužít lepereceno nemůže být nikdo tak hloupý že by toho nevyuzil. V budoucnu.

E15

xrp by mohlo zachránit leda to, kdyby alespoň 90% těch zbylých 50% “spálili” 😀

spot_img