29.11.19 Technická analýza NEO/USD – altcoin NEO nakonec svoji šanci nevyužil

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

NEO bylo na konci minulého měsíce obrovským překvapením. Po několik dní pěkně pumpovalo, což samozřejmě vzbuzovalo v mnoha investorech velký zájem. Nicméně, pumpa to byla dost agresivní, a tudíž delší dobu neudržitelná. Bylo tedy jen otázkou času, kdy dojde na nějaké rezistenci k tvrdému zamítnutí. Jak už víme z minulé analýzy, tak k tomu brzy došlo, ale následný propad nebyl až tak velký a dokonce to vypadalo na brzké pokračování.

Nicméně, trhu se nepovedlo překonat rezistenci, která naposledy zapříčinila tvrdé zamítnutí. Následoval tedy pokles, ale to ještě neznamenalo, že je vše ztraceno. Pořád tu existovala šance, že se momentum nakonec otočí a další pokus bude znamenat průraz. Bohužel, nakonec se tak nestalo.

Aktuální situace na 4H TF NEO/USD

analýza NEO

Plnou parou dolů

Během minulé analýzy byl kurz ještě pod úrovní 12.43 USD, ale nakonec se průraz nepovedl. Cena se zde odrazila jako míček od zdi, a to mělo za následek pokles k další úrovni na ceně 11.37 USD. Zde proběhl malinký odraz, ale brzy na to se momentum zase obrátilo do toho negativního směru.

Tentokrát se sestup zastavil až na supportu v cenovém levelu 9.3 USD, z čehož vyplývá, že pokles byl docela markantní. Býci se pokusili o protiútok, ale ta pomyslná barikáda na úrovni 10.19 USD se nedala. Následovalo zamítnutí a zase otočka dolů, která se zastavila až na supportu v úrovni 8.72 USD. Právě zde je pásmo, které lze považovat díky historickému price action za silnou hranici podpory. Z toho důvodu by nemělo být pro medvědy jednoduché se přes toto pásmo dostat.

Další vývoj

Zatím se tedy zdá, že hranice 8.72 USD je naše lokální dno. Nicméně, ještě je brzo na to, abychom si byli jistí. Pozitivní je fakt, že se zatím trhu nepovedlo zfušovat úplně předešlý růst od hladiny 6.86 USD. V porovnání s jinými trhy tu je ještě šance, že se dlouhodobý trend překlápí do bull trendu. Zatím je ale postup dost slabý a existuje díky tomu větší riziko failu. Navíc, objemy při tom čerstvém postupu up jsou naprosto mizivé. A to je právě ten největší problém.

Spíše to vypadá jako příprava na další ponor. Nicméně, Bitcoin teď pár dní pumpoval, takže se drží díky tomu i NEO. Je to ale známka toho, že o NEO jako takové zatím zájem není, protože evidentně chybí ten nákupní tlak. A právě ten nákupní tlak je zásadní. Pokud nám roste kurz, aniž by se spolu s tím zvedal zájem nakupujících, tak je něco špatně. Tohle spousta lidí vůbec nesleduje a pak se diví, když to najednou po růstu rychle spadne. Na Bitcoinu ty objemy docela jsou, takže nám to dává naději, že to popotahá i tento čínský coin.

Indikátory

Pojďme se nyní podívat na to, jak jsou na tom indikátory technické analýzy. Křivka RSI je zrovna tak na půl cestě, a to přitom trh nepředvedl nic významného. Každopádně, vytvořil se díky tomu evidentně prostor pro další případný propad ceny. Pak tu máme MACD, kde je momentum pozitivní a nezdá se, že by se teď na tom mělo něco měnit. Křivky Stochastic RSI se drží už poměrně dlouhou dobu v překoupené části indikátoru, což zvyšuje šanci na změnu setrvačnosti.

Závěr

Ono se to nezdá, ale NEO od odrazu udělalo nějakých 12 %. Bohužel, i tak je to málo, protože předešlý propad byl až ze 37 %. Z toho důvodu je to malinkatá útěcha a nelze to považovat za významné. Nemůžu si pomoci, ale to, co vidím v grafu, mi přijde jako jenom předehra pro další pokles. Dokud se konečně nezvednou objemy a neudrží se v nějaké rozumné míře, tak je to jen další past na netrpělivé investory.

Faktem zůstává, že jsme stále docela vysoko nad minimem 5.5 USD z minulého roku. Jenomže do konce roku je ještě času dost. Obzvlášť důležité je, aby se roční svíce nezavřela právě pod tuto úroveň. Prosinec tedy bude zajímavé sledovat na všech trzích, protože uzavření roční svíce je obzvlášť důležitá záležitost.

Co číst dále?

28.11.19 Technická analýza EOS/USD – Na trhu s EOSem se vytváří reverzní dvojité dno

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře