16.11.19 Technická analýza NEO/USD – čínské NEO se zatím moc hezky drží!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Už z minulé analýzy na NEO víte, že se tomuto čínskému coinu v posledních několika týdnech moc hezky daří a vypadá to, že tahle situace bude i nadále pokračovat. Ještě minule bylo NEO v korekci a nyní již víme, že tahle korekce je dost možná u konce.

Úvod

Nicméně, i trh s tímto coinem zažívá nějaká úskalí a evidentně se mu nedaří překonat svoje předešlé maximum, což by mohlo nakonec vyústit ve velký problém. Důležité je, že support v úrovni 10.19 USD vydržel a posloužil jako odrazový můstek. Díky tomu se tak nějak vyplnilo i moje avízo, že propad zde bude ukončen. To bylo k úvodu vše a je na čase se podívat na samotný graf.

Aktuální situace na 4H TF NEO/USD

analýza NEO

Úspěšný odraz od supportu

Abych navázal na minulou analýzu, tak při jejím zpracování kurz konsolidoval nad supportem v cenové úrovni 10.19 USD. Avizoval jsem, že by mohlo dojít brzy k odrazu na severní stranu a opravdu se povedlo. Kurz se rychle pokusil znovu překonat úroveň v hladině 12.43 USD, ale to se opětovně nepovedlo. Cena si následně držela sestupný kurz do těsné blízkosti 10.19 USD a momentum se rázem obrátilo up. Právě o rezistenci 11.37 USD byl krátký boj, ale nakonec se býkům povedl průraz, což vyvolalo další nákupní tlak, který vyhnal cenu mnohem výše.

Další zamítnutí

Nákupní tlak ustal až v úrovni rezistence 12.43 USD, kde se postup na velmi krátkou dobu zastavil. Nicméně, netrvalo dlouho a nákupní tlak začal zase sílit a trh use tedy povedl další úspěšný breakout. Kurz poté pumpoval až k rezistenci v úrovni 13.36 USD, kde je právě předchozí vrchol z minulého měsíce. Bylo tedy jenom na trhu, zda se povede udělat nový vrchol, či dojde k zamítnutí. Bohužel, došlo k zamítnutí, které vyústilo v další propad kurzu. Cena vyklesala v rámci mini kanálu až pod hladinu 12.43 USD, ale teď to vypadá, že se ji býci snaží znovu získat. No, a teď se dostáváme k tomu, co by mohlo být dále.

Teď to vypadá tak, že se trh znova pokusí vytvořit nový vrchol, čímž by se vlastně pokořila rezistence v úrovni 13.36 USD. Víc ale budeme vědět v závislosti na tom, až tam kurz reálně bude a na konkrétní reakci při pokusu o průraz. Musíme ale počítat i s tím, že cena vyklesá k hladinám 11.37 USD, či až k supportu 10.19 USD, který již dříve trh dostatečně podržel před větším propadem.

Indikátory

Na RSI můžeme vidět, že při zamítnutí postupu kurzu byla na tomto indikátoru medvědí divergence, která se jen uplatnila. Poslední pokus byl tedy logicky neúspěšný. Díky té malé korekci se ale trh dostatečně pročistil a myslím si, že není důvod pro to, aby se další pokus o průraz skrze klíčovou rezistenci nepovedl. Když bych to měl říct jasně, tak se vytvořil další prostor pro postup na severní stranu. Na MACD je situace taková, že taky nahrává do karet spíše růstu. Jak můžete vidět, tak to negativní momentum začíná dost slábnout a nejspíše zanedlouho dojde k bullish crossu, což překlopí negativní setrvačnost na pozitivní. U Stochastic RSI je zrovna momentum pozitivní.

Závěr

U NEO je jasné, že je na tom mnohem lépe než většina coinů z altcoinového trhu. To jde vidět hned z prvního pohledu na graf. Otázkou ale zůstává, jak dlouho to tak vydrží. Ovšem, zatím se to tváří tak, že se trh v tomto stavu, kdy si drží růstovou trajektorii, snaží i zůstat.

Co číst dále?

15.11.19 Technická analýza ZRX – 0x ztrácí v průběhu času na síle

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře