28.11.19 Technická analýza EOS/USD – Na trhu s EOSem se vytváří reverzní dvojité dno

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Včera jsme měli analýzu na Ethereum, kdy nebylo zrovna jisté, co se bude dále dít. Nakonec trh překvapil a pokračovalo to oživení, které začalo 25. listopadu. U EOSu je situace samozřejmě podobná, kdy to vypadá zatím na odraz ode dna. Má to vcelku pěknou šanci na to, abychom začali prosinec růstovou trajektorií. Abych byl přesný, tak nečekám nic zrovna velkého. Bude závěr roku, takže jestli porosteme, tak to bude hodně pomalé a klidné.

Ale kdo ví, třeba altcoinový trh překvapí, protože zrovna v prosinci minulého roku se EOS odrazil od hladiny 1.7 USD a poté si v postatě půl roku držel růstovou trajektorii. Jenomže, to se dělo i přesto, že Bitcoin ještě tehdy skomíral. Proto si nejsem úplně jistý, že by se tento scénář zopakoval, protože z altcoinového trhu je vidno, že dokud se Bitcoin nepohne, tak se nehnou ani alty.

Aktuální situace na 4H TF EOS/USD

analýza EOS

Předchozí vývoj

Při psaní minulé analýzy na EOS byl zrovna kurz u hladiny 3 USD. Jak je vidno z grafu, tak můžeme vidět, že se trh tuto hranici snažil bránit, ale nákupní tlak byl stále menší a menší. Z čehož se dalo vyvozovat, že tahle hranice podpory brzy padne a dojde k dalšímu proplachu a to k support v cenovém levelu 2.73 USD. Což se i stalo a bylo to velmi rychlé.

Nicméně, zastávka na této hranici nebyla moc velká, protože propad pokračoval brzy znova a tentokrát až k úrovni 2.52 USD. Zde už byla obrana trochu agresivnější a dávala malé naděje, že je pokles u konce. Nakonec se tak nestalo a byl nevyhnutelný další sestup kurzu a to až po hladinu 2.32 USD, kde byl odraz už daleko validnější a bylo jasně vidět, že jde o docela silný impuls.

Další vývoj

Právě těch pár velkých zelených svíc je známkou toho, že prodejní tlak začal ustávat. Během relativně krátké doby došlo k průrazu úrovně 2.52 USD a jejího následného využití jako supportu. Pak následoval pomalý růst až k další rezistenci 2.73 USD, kde zatím můžeme vidět zamítnutí. Ono se to takhle nezdá, ale po odrazu ode dna EOS posílil o cca 15 %, což není zrovna málo a mohli bychom to brát jako pozitivní signál. Když bychom byli velcí pesimisti, tak můžeme avizovat, že po aktuálním zamítnutí se to zase sesype a to minimálně k úrovni 2.23 USD, kde by se ukázalo, zda proběhne úspěšný retest, či to kurz propálí a půjde se ještě níže. V tom lepším případě můžeme počítat s tím, že aktuální zamítnutí nebude mít větší váhu a nakonec se povede trhu postoupit výše.

Kdyby se býkům podařilo pokořit úroveň 2.73 USD, tak by nebyl důvod nevěřit tomu, že se trh do konce prosince pokusí o další atakování rezistenční přímky, na které v minulosti došlo už k mnoha odrazům. Právě tato přímka je klíčová a je v našem zájmu, aby EOS doputoval až k ní a pokusil se o průraz. A v závislosti na reakci na tento pokus by se dalo usuzovat, co dál.

Kdyby byl průraz úspěšný, tak se dost změní struktura trhu k lepšímu. V případě neúspěšnosti klesáme asi zase níže. Co je ještě důležité zmínit je to, že naše lokální minimum je na stejné cenové hladině jako při posledním odrazu z konce září. Teoreticky se tu může hrát o double bottom (dvojité dno), což by byl výborný základ pro obrat trendu. Jenomže, to ještě nemáme potvrzené.

Indikátory

Tak pojďme zase na ty naše indikátory. Na RSI byla býčí divergence a ta se uplatnila jako hodinky, což je dobrá zpráva. Z pohledu na indikátor je patrné, že prostoru pro další postup up je tu ještě mnoho. Máme ale samozřejmě kam i spadnout. Na MACD je momentum pozitivní a zatím se drží. Stochstic RSi už může budit obavy, protože je tu náznak toho, že právě aktuální zamítnutí na rezistenci může mít za následek alespoň velmi krátkodobý pokles ceny.

Závěr

Právě ta možnost dvojitého dna nám dává naději, že ten velký pokles nebyla až tak špatná událost, jak by se mohlo zprvu zdát. Dokoce i Bitcoin trochu ožil. Sice na poslední chvíli, ale dalo to celému kryptotrhu alespoň nějakou vzpruhu a zase můžeme uvažovat o tom, že vše není zcela ztraceno. Nicméně, pokud se vytvoří další low, tak je jisté, že trh bude atakovat minimum z prosince minulého roku, které je právě na úrovni 1.7 USD. To by znemalo, že ten půlroční růst byl k ničemu a vše bude umazáno.

Co číst dále?

27.11.19 Technická analýza ETH/USD – Možný odraz ode dna?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře