První svatba na blockchainu – bude nezrušitelná?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podle zprávy ZDNet se v Brazílii uskutečnilo uzavření prvního partnerství (svatby) v Brazílii prostřednictvím technologie blockchain.

Blockchain místo notáře

V Riu de Janeiru využil místní blockchainový startup Growth Tech své sítě notářských knih a cloudových služeb od IBM k zaznamenání uzavření prvního partnerství na blockchain.

Guilherme Mesquita, která pracuje jako lékařka v brazilském letectvu, se 11. listopadu provdala za veřejného obhájce Diega Valeho. Během obřadu byla vytvořena digitální identita pro Mesquitu i Valeho, a poté byli požádáni o vyplnění krátkého dotazníku.

Digitální podpis

Jakmile tento proces dokončili, dva úředníci potvrdili certifikát a požádali pár, aby jej podepsal digitálně. Během 20 minut obdrželi Mesquita a Vale fyzický certifikát, který byl vydán prostřednictvím softwaru.

Zakladatel společnosti Rast Tech Hugo Pierre řekl ZDNet, že událost prokázala, že tato technologie je životaschopná, bezpečná a spolehlivá. Řekl: „Je naléhavě nutné spojit úsilí, aby byl tento modus operandi přijat po celé Brazílii.“

Další využití blockchainu ve státní správě

Není to poprvé, kdy společnost Rast Tech použila svou platformu blockchain k vygenerování certifikátů pro veřejný sektor. Minulé léto se startup spojil s IBM při registraci narození dítěte taktéž v Riu de Janeiru. V té době otec dítěte řekl: „Registrace mi trvala méně než pět minut.“

Závěr

V mnoha oblastech vládního a veřejného sektoru jsou administrativní procesy velmi byrokratické. Použití blockchainu však zvyšuje účinnost a transparentnost státní správy. Otázka ovšem je, jak budou úřady postupovat v případě, pokud by pár později chtěl tento svůj závazek zrušit. Jak víme, záznamy na blockchainu jednou zapsané jsou nezměnitelné.

A co vy, nechali byste si zapsat váš svazek na blockchain?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře