Skončilo rally dominance Bitcoinu? Instituce diverzifikují do altcoinů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Mnozí očekávali, že altcoiny po skončení downtrendu překonají Bitcoin. Stal se však opak a dominance BTC letos prudce rostla. Podle Grayscale by však nyní mohl přijít opak. Investoři začali diverzifikovat své pozice do altcoinů.

Skončil růst dominance Bitcoinu?

Bitcoin se na přelomu let 2017 a 2018 dostal na své ATH. Přibližně za rok vytvořil dno na úrovni okolo 3200 USD. V současnosti se nacházíme na 8 tisících USD, což představuje růst o plných 150 %. Řada altcoinů se však stále nachází na dně a je jen velmi málo takových, které by letos BTC dokázaly překonat.

Může za to růst dominance Bitcoinu. Jedním z vysvětlení takto prudkého zvýšení zájmu o Bitcoin by mohl být příchod institucí a dalších investorů s masivním množstvím kapitálu. Tito investoři zvolili pochopitelně Bitcoin, což se projevilo jeho útěkem zbytku kryptomarketu. No a nyní se podle Grayscale situace mění a instituce začínají jevit zvýšený zájem o altcoiny.

Instituce diverzifikují

Mise altcoinů může konečně začít. Konečně mohou vystoupit ze stínu BTC a začít růst. Tedy, možná… Jisté je, že podle Grayscale pomalu končí doba, kdy instituce nechtěly o altcoinech prakticky ani slyšet. Společnost navíc tvrdí, že se jedná o nejsilnější čtvrtletí od jejího založení:

Příliv se mezičtvrtletně ztrojnásobil, z 84,8 USD na 254,9 milionu USD, a to i přes nedávný pokles tržních cen digitálních aktiv.“

Nás však nejvíce zajímá vyjádření, kde firma uvádí, že klienti diverzifikují své kryptoměnové pozice. To zdůraznil majitel stránek Chris Burniske na svém twitteru:

„Vypadá to, že instituce diverzifikují své krypto pozice pomocí @GrayscaleInvest: zakoupily 2/3 #bitcoiny, 1/3 alty během Q3 2019

Pro porovnání – v prvním čtvrtletí firma získala více než 42,7 milionu dolarů, z nichž 73 % pocházelo od institucionálních investorů. 95 % z těchto 42,7 mil. šlo rovnou do nejoblíbenějšího vozu „stáje“ kryptomarket.

Závěr

Společnost Grayscale informuje o rekordním čtvrtletí. Instutuce investují do kryptoměn jak divé. A zatímco dříve byly skoro veškeré jejich investice směřovány striktně do BTC, nyní se zdá, že začínají diverzifikovat své pozice a nakupovat také ostatní kryptoaktiva. To by mohlo svědčit o konci rally dominance Bitcoinu.

Co číst dále

Pompliano radí Facebooku: Zanechte Libru a rozvíjejte peněženku Calibra

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: