Výzkum: Bitcoin poskytuje velké výhody diverzifikace portfolia

0
(0)

Nový výzkum největší kryptoměnové burzy Binance ukazuje, že portfolia, která zahrnují Bitcoiny, přinášejí celkově lepší výsledky než tradiční portfolia bez BTC.

Výzkum Binance proklepl portfolia

Výzkumná divize maltské společnosti Binance analyzovala portfolia s různým složením.  Cílem bylo zjistit rozdíly s ohledem na rizika a návratnost.

“Finanční výzkumná analýza ukazuje, že zahrnutí $ BTC do tradičních portfolií poskytuje celkově lepší poměry rizika a návratnosti.”

Studie dospěla k závěru, že Bitcoin je po celou dobu své existence mimořádně volatilním aktivem, které vykazuje velké propady ceny. Na druhé straně však také zaznamenal jedny z největších rally v historii. Kromě toho nedošlo k žádné významné korelaci mezi BTC a jinými tradičními třídami aktiv, jako jsou komodity, akcie nebo produkty s pevným výnosem.

Proč zařadit BTC do portfolia

Z obchodního hlediska má Bitcoin řadu výhod. Mimo jiné je to jedno z nejlikvidnějších aktiv na planetě. Mezi další výhody patří i nízké spready a vysoké objemy obchodů, píše se dále ve zprávě.

„Výzkum simuloval různé techniky alokace Bitcoinů ve stávajících portfoliích s více aktivy. Všechna simulovaná portfolia, která zahrnovala Bitcoin, vykazovala celkově lepší míru rizika a návratnosti než tradiční portfolia s více aktivy. Tyto výsledky ukazují, že Bitcoin poskytuje výhody diverzifikace pro všechny investory na celém světě v souladu se strategiemi pro více aktiv.“

Díky novým institucionálně zaměřeným investičním produktům a řešením se Bitcoin stal nezbytným aktivem, které by mělo být zahrnuto do jakéhokoli portfolia pro jeho diverzifikační vlastnosti.

Vysoká volatilita nebude trvat věčně

Není divu, že BTC byl prohlášen za vysoce volatilní s čtyřcifernými ročními výnosy ve třech letech z jeho desetileté existence. Pouze v letech 2014 a 2018 vykázaly Bitcoiny meziročně ztrátu. Protože se jedná o vznikající technologii a aktivum s nulovou počáteční hodnotou, docházelo k divokým cenovým výkyvům.

Autoři zprávy odhadují, že volatilita bude pravděpodobně klesat s tím, jak krypto průmysl dozrává. Postupně jsou spuštěny nové institucionální produkty, jako jsou Fidelity Digital, ETF a podílové fondy. Výzkum porovnával výnosy BTC s jinými tradičními aktivy, jako jsou S&P 500, FTSE 100, ropa, zlato a stříbro. Dospěl k závěru, že Bitcoin by byl velmi dobrou volbou pro ty, kteří hledají diverzifikaci, protože nekoreluje se všemi ostatními finančními nástroji a třídami aktiv.

Závěr

Výzkum Binance byl první zprávou ze série o správě portfolia. Bez ohledu na preferovanou třídu aktiv bylo zjištěno, že BTC poskytuje diverzifikační výhody vedoucí ke zlepšení míry rizika a návratnosti pro investory. Dospěl k závěru, že i přes jednoduchost popsaných strategií poskytovaly všechny celkově pozitivní výsledky z hlediska poměru riziko/návratnost.

Co číst dále?

Zlato vs Bitcoin, co je lepší investice?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img