Binance: Libra by mohla zvýšit objemy kryptoměn

0
(0)

Binance Research, výzkumné centrum jedné z předních kryptoměnových burz – Binance tvrdí, že Libra bude stabilní kryptoměnou a výrazně zvýší objemy obchodů.

„Libra by mohla vyvolat zvýšení objemu obchodovaných kryptoměn kvůli většímu zapojení ze stran institucí, tak i každodenních uživatelů.“

Výzkumníci předpokládají, že Libra bude mít významný dopad jak na místní, tak na globální trhy, finanční, hospodářský průmysl a v neposlední řadě i na kryptoměny. Vliv se projeví po 12 až 18 měsících od momentu, kdy Facebook Libru přijme a implementuje do svých služeb.

Tip: Druhý díl o virtuálním městě Decentraland je tady, jak se zde bude vydělávat?

Také se očekává, že Libra bude mít vliv na platební sektor, bude základem nových finančních služeb. Bude poskytovat větší finanční svobodu a nižší kapitálová omezení na celém světě, má potenciál vyvinout tlak na dolar. Ať už bude decentralizovaná nebo ne, Libra je stále prvním projektem svého druhu:

„Libra je podpořena obrovským kapitálem a představuje první pokus o vytvoření světové měny na vlastním blockchainu,  kterou by mohly používat miliardy uživatelů a institucí po celém světě.“

Zpráva nakonec uvádí, že regulační orgány a finanční instituce by mohly bránit úspěchu projektu. Nicméně dalšími faktory, které se uvádí jako plus je schopnost škálovat (schopnost reagovat na potřeby systému). V projektu je důvěra veřejnosti, nezávislost systému na Facebooku a schopnost poskytovat spolehlivé řešení fiat on-off a off-ramp (kryptoměna se stane populární a platí se s ní).

Facebook dnes zveřejnil white paper pro svůj dlouho očekávaný finanční projekt založený na “krypto” a blockchainu.

Minulý týden se vyvrátila zpráva, že jihoamerický online market Mercado Libre pracuje s Facebookem na projektu Libra.

Závěr

Zvěsti se potvrdily a Libra je v kryptokomunitě skloňována na každém rohu. Unikátní projekt by měl rozšířit povědomí a tím přilákat ještě větší pozornost. Tím se očekává zvětšení objemů obchodů v kryptoměnách. Ujme se skutečně Libra a rozšíří se povědomí o kryptoměnách? Nezapomeňte také na fakt, že s kryptoměnami jako takovými nebude mít mnoho společného… Bude to spíše platební systém.

Co číst dál?

[UPDATE] WhitePaper i web FB kryptoměny Libra je venku

Visa uvádí na trh blockchainový systém pro mezinárodní B2B transakce – SWIFT by se měl bát

Zdroj: cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

Když mi nevydělá ani cent tak je mi taková libra k hovnu 99% investoru do kryptoměn daných či budoucích zajímá jen zisk a když jim libra hovno přinese tak je mi na hovno. Na to abych mohl platit na internetu či v obchodech e-sshopech nepotřebuji k tomu nějakou libru na to mám svůj fiat účet a nepotřebuji se někde registrovat zas jen k vůli nějaké posrané libře když už mám registr ve fiat a kredit kartě .Jo koho zajímá technologie tak se může librou kochat do aleluja a může směnit své všechny staré šunt Bitcoiny za FaceLibru a může se kochat novou technologii ….Já si nechám tu starou šunku a budu kumulovat dokud to nepadne na tu skutečnou nulu jak několik pseudoexpertů Bitcoinu předpovídá .

David

Dobře řečeno

Hanz

FB coin zničí Bitcoin už jen kvuli tomu, že lidi si radši koupi stabilni FB coin místo Bitcoinu aby mohli na amazonu a aliexpresu nakupovat. A teď další příklad FB coin je složeny z balíčku dalších fiat měn takže obchodníci nebudou mít důvod měnit FB coin za fiat, protože bude mít dlouhodobě stabilní hodnotu. A zboží v normálních obchodech po celém světě bude moci být placené FB coinem. Když budu chodit nakupovat do Kaufu nebo Tesca v Česku a budu platit nákup FB coinem a pak pojedu do zahraničí na dovolenou a tam budu moci taky platit FB coinem. Toto je důvod proč bitcoin nepůjde na 100 000 USD, protože ty miliardy spotřebitelů si radši koupí FB coin než bitcoin aby mohli kupovat rohliky v lokalní pekárně.

A lidi ve venezuele si muzou koupit FB coin za svoje bezcenné Bolivary a mít coin krytí Eurem, Jenem, USD, Svýcarským frankem.

FB coin bude smrt Bitcoinu takže doporučím prodat dokud má ještě hodnotu. 😀

spot_img