[Zprávy] Výzkum: Kryptoměny nahradí do deseti let fiat

3
fiat-penize-prase-btc

Výzkum: Kryptoměny nahradí do deseti let fiat • Benson Oak, investiční banka z ČR, zakládá venture kapitálový fond pro investice do blockchain startupů • Prestižní London School of Economics nabízí krypto kurz • Investoři preferují ETH před BTC • Finanční úřad USA žádá makléřské společnosti, aby zpřístupnily informace o kryptoobchodech • Banka odmítla poskytnout hypotéku kvůli tomu, že žadatel obchodoval s BTC • Další negativistický komentář ke kryptoměnám

Výzkum: Kryptoměny nahradí do deseti let fiat

Nová studie zjistila, že kryptoměny jako Bitcoin (BTC) mají potenciál stát se běžným platebním prostředkem a již splňují jedno ze tří hlavních kritérií peněz. Studie byla provedena Imperial College a britskou obchodní platformou eToro. Zpráva nazvaná „Cryptocurrencies: Overcoming Barriers to Trust and Adoption“ uvádí, že kryptoměny jsou „dalším přirozeným krokem“ a mohou se stát hlavním platebním nástrojem „během desetiletí.“ Podle zprávy, kryptoměny již plní jednu ze tří základních principů fiat peněz tím, že se chovají jako uchovatel hodnoty, zatímco ještě nesplňují dva další požadavky; nefungují jako prostředek směny a neslouží jako zúčtovací jednotka. Více se dočtete ZDE: cointelegraph.com (v EN)

Nový venture kapitálový fond

Evropská investiční banka Benson Oak, založená v ČR, chce investovat do fintech sektoru 100 milionů USD, formou venture kapitálového fondu. Firma již pro tento nový fond sehnala 25 milionů USD. Fond se chce zaměřit na investice zejména do start-upů v oblasti blockchainu. Mezi investory fondu Benson Oak Ventures jsou jen soukromé osoby a malé firmy, žádné velké instituce. Více se dočtete ZDE: coindesk.com (v EN)

Více o tomto fondu jsme psali zde: https://kryptomagazin.cz/ceska-benson-oak-investuje-100-mil-usd-do-blockchain-startupu/ 

 

Prestižní London School of Economics nabízí krypto kurz

The London School of Economics, přední britská univerzita, uznávaná v oblasti výzkumu v oborech politiky a ekonomie, učinila krok do světa kryptoměn. Podle zpráv instituce začala nedávno nabízet internetový kurz o digitálních měnách, který funguje pod názvem „Cryptocurrency Investment and Disruption“. Více se dočtete ZDE: bitcoinist.com (v EN)

Investoři preferují ETH před BTC

Podle průzkumu, provedeného americkou advokátní kanceláří Foley & Lardner LLP, investoři a vedoucí pracovníci preferují Ethereum před Bitcoinem a dalšími kryptoměnami, jako jsou Monero, Dash a Zcash. Současně se vyjádřili o potřebě dalších regulací trhu s kryptoměnami. 43% účastníků se domnívá, že Bitcoin má největší pravděpodobnost nákupů v místě prodeje (POS), ale pouze 35% věří, že BTC je nejlepší investiční příležitostí. V této oblasti vítězí nad Bitcoinem Ethereum s 38%. Více se dočtete ZDE: newsbtc.com (v EN)

Finanční úřad USA žádá makléřské společnosti, aby zpřístupnily informace o kryptoobchodech

Americký úřad pro regulaci finančního průmyslu vydal oznámení nabádající každou firmu, která prodává cenné papíry veřejnosti v USA, aby zveřejnila veškeré informace o činnostech „souvisejících s digitálními aktivy, jako jsou kryptoměny a další virtuální měny a tokeny.“ Více se dočtete ZDE: news.bitcoin.com (v EN)

Banka odmítla poskytnout hypotéku kvůli tomu, že žadatel obchodoval s BTC

Uživatel si na síti Reddit postěžoval, že mu jedna z větších amerických bank, PNC, zamítla žádost o hypotéku, přestože splňoval všechny požadavky. Důvodem bylo, že v minulosti obchodoval s Bitcoiny a část vlastních prostředků na koupi nemovitosti pocházela z prodeje BTC. Banka dokonce uvedla, že nezáleží na tom, před jakou dobou obchodování proběhlo. Více se dočtete ZDE: reddit.com (v EN)

Další negativistický komentář ke kryptoměnám

Joseph Stiglitz, bývalý hlavní ekonom Světové banky, vítěz Nobelovy ceny a profesor na Kolumbijské univerzitě, kritizoval zejména anonymitu Bitcoinu, když argumentoval, že ta je v rozporu s myšlenkou vytvoření transparentního bankovního systému. Podle ekonoma kryptoměny jako Bitcoin umožňují „nekalou činnost“, což „žádná vláda nemůže dovolit.“ Stiglitz dále tvrdí, že globální finanční regulační orgány dosud nekonaly přísněji, protože kryptotrh je stále poměrně malý:

„Jakmile se [kryptotrh] stane významným, použijí kladivo.”

Více se dočtete ZDE: cointelegraph.com (v EN)

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

 

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MilaPeppaRob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

BTC nebo hotovost? Co je méně transparentní?

Mila
Host
Mila

No áno. Ale v hotovosti nemůžete už koupit ani byt.

Peppa
Host
Peppa

Profesor a nositel Nobelovy ceny, přesto tupý jak pantok!