Visa uvádí na trh blockchainový systém pro mezinárodní B2B transakce – SWIFT by se měl bát

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ledger je údajně zranitelný vůči dvěma novým útokům • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...

VISA spustila přeshraniční platební síť odvozenou z některých aspektů technologie blockchain. Ano, tato formulace je správná..

Globální gigant v oblasti převodů se chystá vstoupit na trh B2B transakcí. Hodnota B2B trhu se pohybuje okolo 125 bilionů dolarů. Při vstupu do nové sféry uvede na trh společnost Visa vlastní blockchainový produkt. Očekává se od něj zlevnění transakcí a větší transparentnost. Kromě toho Visa sděluje, že transakce budou ještě mnohem rychlejší!

Dominantou trhu je SWIFT

Většinu mezinárodních plateb v současné době provádí systém SWIFT, belgický gigant založený na počátku 70. let. SWIFT využívá více než 11 000 finančních organizací! SWIFT má ale konkurenta jménem Ripple. Ripple má sen, ve kterém chce převzít nadvládu nad tímto trhem.

Tradiční systém SWIFT má četné nedostatky (hlavně to, že převody peněz trvají příliš dlouho) a z tohoto chce Ripple těžit. Co se stane v budoucnu? Visa má totiž podobné ambice, ne-li větší.

Nicméně, v roce 2017, SWIFT spustil systém GPI (Global Payment Innovation). Od spuštění GPI jsou téměř všechny finanční transakce provedeny do 24 hodin, sdělil šéf bankovního oddělení SWIFT Harry Newman. V současné době 3 500 bank využívá tuto službu, denně je v pohybu kolem 300 miliard dolarů – to je 50% celkového denního objemu SWIFTu.

Visa vstupuje na trh s blockchainem

Visa také pracuje na zvýšení rychlosti transferů pro své klienty a na zvýšení jejich transparentnosti. Nedávno spustila spojení B2B a DLT.

Vydaný blockchainový software využívá přímé bankovní spojení. Převod peněz v současné době trvá 1-2 dny.

Nový produkt Visa je založen na Hyperledger Fabric, což je Linuxový DLT software pocházející od společnosti IBM. Vzhledem k tomu, že se zde používá blockchain, tak by se dalo očekávat decentralizaci (alespoň snílek by si to myslel). To ale není pravda a služba Visa B2B Connect je centralizována víc než dost.

Pro získání klientů nyní Visa spolupracuje s platebním procesorem FIS, který využívá více než 20 000 finančních organizací.

Závěr

Přinese to slibované zrychlení transakcí? Myslíte, že tímto degradují Ripple a jeho plány?

Co číst dál?

Herní gigant Ubisoft implementuje blockchain do virtuálních her!

 

zdroj: u.today

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře