Visa uvádí na trh blockchainový systém pro mezinárodní B2B transakce – SWIFT by se měl bát

2
kreditni karty odmeny v krypto

VISA spustila přeshraniční platební síť odvozenou z některých aspektů technologie blockchain. Ano, tato formulace je správná..

Globální gigant v oblasti převodů se chystá vstoupit na trh B2B transakcí. Hodnota B2B trhu se pohybuje okolo 125 bilionů dolarů. Při vstupu do nové sféry uvede na trh společnost Visa vlastní blockchainový produkt. Očekává se od něj zlevnění transakcí a větší transparentnost. Kromě toho Visa sděluje, že transakce budou ještě mnohem rychlejší!

Dominantou trhu je SWIFT

Většinu mezinárodních plateb v současné době provádí systém SWIFT, belgický gigant založený na počátku 70. let. SWIFT využívá více než 11 000 finančních organizací! SWIFT má ale konkurenta jménem Ripple. Ripple má sen, ve kterém chce převzít nadvládu nad tímto trhem.

Tradiční systém SWIFT má četné nedostatky (hlavně to, že převody peněz trvají příliš dlouho) a z tohoto chce Ripple těžit. Co se stane v budoucnu? Visa má totiž podobné ambice, ne-li větší.

Nicméně, v roce 2017, SWIFT spustil systém GPI (Global Payment Innovation). Od spuštění GPI jsou téměř všechny finanční transakce provedeny do 24 hodin, sdělil šéf bankovního oddělení SWIFT Harry Newman. V současné době 3 500 bank využívá tuto službu, denně je v pohybu kolem 300 miliard dolarů – to je 50% celkového denního objemu SWIFTu.

Visa vstupuje na trh s blockchainem

Visa také pracuje na zvýšení rychlosti transferů pro své klienty a na zvýšení jejich transparentnosti. Nedávno spustila spojení B2B a DLT.

Vydaný blockchainový software využívá přímé bankovní spojení. Převod peněz v současné době trvá 1-2 dny.

Nový produkt Visa je založen na Hyperledger Fabric, což je Linuxový DLT software pocházející od společnosti IBM. Vzhledem k tomu, že se zde používá blockchain, tak by se dalo očekávat decentralizaci (alespoň snílek by si to myslel). To ale není pravda a služba Visa B2B Connect je centralizována víc než dost.

Pro získání klientů nyní Visa spolupracuje s platebním procesorem FIS, který využívá více než 20 000 finančních organizací.

Závěr

Přinese to slibované zrychlení transakcí? Myslíte, že tímto degradují Ripple a jeho plány?

Co číst dál?

Herní gigant Ubisoft implementuje blockchain do virtuálních her!

 

zdroj: u.today

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
VáclavHAHHA Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
HAHHA
Host
HAHHA

Zajímavé je, že VISA koupila Earthport a ten je partnerem Ripplu 🙂

Václav
Host
Václav

Ripple tohle vůbec neohrozí. Stejně tak jako ho neohorozil a nikdy neohorozí shitcoin od JPM. Stále nepochopili, že to kouzlo není jen v rychlosti plateb ( i když ta je také podstatná) a možnosti je vidět předem, ale především ve výšce poplatků za transakci a decentralizaci. Protože, to je to co lidi zajímá. Kolik zaplatí. O tom se, ale jako vždy nikdo od Swiftu nezmiňuje stejně jako u JPM. A já se docela divím, že se na to žádný pisálek přímo nezeptal. To by se teprve páni od JPM a Swiftu chytali u krku za uzle u kravat….. Celý ten… Číst vice »