LTO Network momentálně patří mezi top 20 nejpoužívanějších blockchainů na světě. Dost možná se jedná o nejaktivnější blockchain Evropské unie. Přesto se o něm prozatím doslechl málokdo. Naštěstí jsme tu však my a v dnešním dílu Altcoin Huntu si LTO Network rozebereme pěkně od základu.
Základní informace:
Symbol tokenu: LTO
Cena během veřejného prodeje: 0,03 USD
Tržní kapitalizace: zhruba 4,5 milionu USD
Počet tokenů v prodeji: 210 000 000 (42 % kompletní zásoby)
Datum privátního prodeje: leden 2019
Co je to LTO Network?
V první řadě je třeba osvětlit přístup týmu LTO Network k tvorbě blockchainových infrastruktur. LTO se nesnaží být přespříliš narušující silou. Pomocí svého hybridního blockchainu se do přízně klientů snaží dostat za pomoci snadné implementace a propojení se se stávajícími systémy. Zjednodušeně řečeno, LTO Network svým blockchainem nemá v úmyslu převrátit naruby momentální sítě vzhůru nohama, spíše se snaží o pohodlnou integraci blockchainu, který klientům umožní decentralizovat pracovní toky a ušetřit čas i peníze.
Ostatně, hlavním sloganem LTO Network je:
„Hybridní blockchain pro decentralizované pracovní procesy poskytující B2B blockchainovou infrastrukturu, která je v souladu s předpisy GDPR. Hybridní LTO blockchain klientům umožní automatizaci pracovních procesů a plynulou kolaboraci skrze Živé kontrakty.“
Co jsou to Živé kontrakty?
Pouze v krátkosti – hlavním účelem Živých kontraktů je možnost automatizovat procesy jednotlivých společností, jejich vzájemných interakcí a výměny dat. Navíc, Živé kontrakty umožňují jednotlivé procesy mezi společnostmi vizualizovat tak, aby byly lehce pochopitelné pro lidi i stroje.
Hodnota LTO Network tedy spočívá hlavně v jednoduchosti a přístupnosti. Lehká přístupnost LTO Network ostatně postavila za méně než půl roku do pozice top 20 nejpoužívanějších blockchainů, přičemž klienti stále přibývají.
Spolupráce s nizozemskou vládou
Za zmínku rozhodně stojí přímá spolupráce LTO Network s vládou Nizozemí. S vládou pracují konkrétně na několika pilotních programech, které ve výsledku umožní zjednodušení a automatizaci výměny dat v kriminálních řízeních malých zločinů.
Byrokracie je v tomto případě klasicky zatížena zbytečným papírováním, které může LTO Network pomoci zmírnit a ušetřit tak všem zúčastněným čas i peníze.
Konkurenti v trhu kryptoměn (B2B řešení)
Hybridní přístup LTO Network poskytuje B2B architekturu, která má v oblasti decentralizovaných systémů prozatím pouze minimální konkurenci.
Samotný tým LTO v dokumentech, které si můžete přečíst na jejich oficiálním webu, zmiňuje následující projekty zaměřené na B2B:
- OneLedger
- Quant Network
- Aergob
- Holochain
- Ethereum
- ChromaWay
- EOS
Pokud nahlédnete na Coinmarketcap, všimnete si, že naprosto všechny tyto projekty jsou tržní kapitalizací hodnotou razantně výše. LTO Network přitom aktivitou sítě a bohatostí klientely předbíhá nejeden z projektů.
K čemu je LTO Network token?
Důležitou otázkou pro potenciální investory často bývá: „Potřebuje však ten a ten projekt ke správnému fungování vůbec nějaký token?“
Hlavním účelem LTO tokenu je umožnění „zakotvení dat“ ve veřejné části LTO blockchainu. Tím se zajišťuje nezměnitelnost a bezpečnost sítě, které je dosaženo pomocí mechanismu „Proof of Importance“. Stejně jako v případě klasického PoS mechanismu zde uživatelé platí poplatky pomocí nativního tokenu LTO. Poplatky jsou následně přerozděleny validátorům sítě (hodlerům LTO, kteří se rozhodli provozovat vlastní node).
V síti LTO Network mohou existovat celkem 4 typy držitelů LTO tokenů:
- Integrátoři & byznys partneři – aktivní účastníci sítě, kteří drží LTO tokeny ve vlastních nodech a umožňují tak ověřování (validaci) decentralizované sítě.
- Klienti – ti, kteří síť využívají k obohacení své společnosti (ušetření času, využití decentralizovaných pracovních toků), klienti platí poplatky za využívání sítě, poplatky jsou následně rozděleny integrátorům, provozovatelům nodů.
- Pasivní zúčastněné strany – pasivní provozovatelé nodů (hodleři).
- Neaktivní účastníci – neaktivní hodleři LTO tokenů, kteří uchovávají své tokeny v trezoru a neprovozují node.
Legitimita projektu LTO Network
LTO Network rozhodně dokáže zaujmout i svou legitimitou a transparentností.
LTO Network je společností registrovanou pod svou rodičovskou značkou The LegalThings B.V. The LegalThings B.V. je společností vzniklou pod legálním dozorem zákonů Nizozemska. Adresa kanceláří je Burgerweeshuispad 201.
LegalThings je společností operující již více než 5 let. Mezi jejich nejznámější klienty patří Heineken, Euronext a nizozemská vláda.
Závěr
Vypadá to, že LTO Network bude v blockchainové sféře Evropy hrát významnou roli, obzvláště pokud vezmeme v potaz, že již v tento moment patří mezi top 20 nejpoužívanějších blockchainů světa.
K potenciálu LTO Network rozhodně přispívá i fakt, že jsou již od startu společností operující v souladu s komplexními standarty GDPR.
Celý projekt je samozřejmě stále v aktivním vývoji a investoři by měli veškerý průběh pečlivě sledovat. Nicméně, vypadá to, že LTO Network jako projekt vykročil správným směrem a již teď ho lze považovat za jedno z nejúspěšnějších ICO roku 2019.
Nenechte si ujít další díly seriálu Altcoin Hunt: sledujte nás na Facebooku, Instagramu, Twitteru nebo YouTube!
Tento článek je pouze informativního charakteru. V žádném případě se nejedná o finanční rady nebo nabádání k investici. Před investicí si vždy zjistěte vlastní informace a rozhodujte se základě vlastního uvážení.
Čtěte dále:
Zdravím Filipe,
tři ze čtyř altcoinů, co jsi v poslední době vydal pod rubrikou „altcoin hunt“ sleduji už delší dobu a vidím v nich stejný potenciál jako ty. Je ale ještě jeden, co sleduju a určitě stojí taky za zmínku, zkus na něj mrknout.
apexnetwork.io
O Apexu jsem už něco málo zaslechl, ale rozhodně ne dost. Určitě se na něj mrknu znovu! Díky moc za tip