Bosch a Ethereum – Technologický gigant testuje prototypy na ETH blockchainu

0
(0)

Bosch je jednou z největších, technologických společností moderního světa. Společnost již dlouho jeví zájem o DLT (distributed ledger technology) a nyní se přechází k testování prototypů.

Bosch potřebuje smart kontrakty

Mluvčí společnosti Bosch potvrdil, že probíhá testování prototypů, které jsou spojeny s decentralizovanou sítí ETH. Zatím není jasné, v jaké oblasti experimentální testování probíhá. Dá se ovšem zasvěceně tipovat.

Bosch dlouhodobě spolupracuje s kryptoměnou IOTA, která se výrazně liší od klasických blockchainů. Funguje totiž na systému, který se nazývá DAG (Directed Acyclic Graph). Díky tomu neplatí na síti uživatelé žádné poplatky za transakce. IOTA momentálně nemá smart kontrakty a to se zdá být největší překážkou pokračující spolupráce.

Informace o vývoji trhu – [PŘEHLED TRHU] Kryptoměny zase v červené – Předpokládaná korekce se změnila ve výprodej altcoinů

A právě v tu chvíli přichází ETH. Bosch totiž buduje systém pro elektrická auta. Ten by měl být plně automatizován. V podstatě to bude fungovat tak, že chytrý automobil bude mít vlastní, kryptoměnovou peněženku. Ve chvíli, kdy se připojí na elektrickou nabíječku, tak se zároveň spustí smart kontrakt.

Tento smart kontrakt automaticky převede požadovanou částku na účet dobíjecí stanice. Majitel automobilu tak v podstatě nemusí nic dělat. Pouze zapojí kabel a automobil se nabije a následně i sám zaplatí. Jediné, co bude potřeba, bude občasné doplnění financí do kryptopeněženky v autě.

Progresivní cesta

Bosch cílí na internet věcí. A jednou z podmínek, které je potřeba splnit pro funkční internet věcí, je stabilní přenos hodnoty. Díky tomu bude možné jednoduše platit strojům a zároveň si budou moci stroje platit mezi sebou a právě zde jsou kruciální smart kontrakty.

Ty mají nastavit rámce toho, jak spolu stroje budou spolupracovat v oblasti předávání si hodnoty. Úzkou spolupráci s kryptoměnami můžeme také vidět u společnosti Fujitsu, která např. vytváří prototyp chytré továrny, která běží na protokolu IOTA.

IOTA prozatím ztrácí, protože je stále centralizovaná pod Nadací IOTA. Absence smart kontraktů na IOTA DLT se ukazuje jako kritický problém, který je do budoucna nutno vyřešit. Ethereum naopak může výrazně profitovat ze spolupráce s technologickými giganty.

Bosch dal jasně na srozuměnou, že testování různých DLT je v zájmu společnosti a zákazníků. Díky testování mnoha možností (IOTA,ETH, Hyperledger) se bude moci společnost adekvátně rozhodnout, která možnost je nejlepší. Budoucnost je tak jednoznačně pozitivní a můžeme se těšit, s čím Bosch nakonec přijde.

Co číst dále:

Teleportace v České republice – Vědcům v Olomouci se podařilo teleportovat kvantové bity

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img