[ALTCOIN HUNT 2]: Own (CHX) – STO platforma budoucnosti

0
(0)

Ve světě kryptoměn nám pomalu, ale jistě, začíná bublat nový trend. Možná jste již zaslechli řeči a fámy o tom, že „vlna STO“ bude něčím podobným, jako byla vlna ICOs během bull runu roku 2017. S tím rozdílem, že tentokrát by se nemělo z 90 % jednat o podvody a slibotechny. Stejně jako ICO nabídky potřebovaly platformu Ethereum, budou STO nabídky potřebovat vyhovující tokenizační platformy.

V dnešním díle Altcoin Huntu se podíváme právě na jednu z nejnadějnějších STO platforem na trhu – Own (CHX).

Co jsou to STO?

STO je abreviací pro „security token offering“. Podobně jako v případě ICO nabídek si zde investoři zakupují tokeny, jež reprezentují jejich investici. Oproti ICO se však nejedná o pouhý token (který může, ale nemusí růst na hodnotě v závislosti na daném projektu). STO tokeny reprezentují investiční kontrakt o dané investiční komoditě – například akcii, dluhopisu či investičním fondu.

Výsledný security token, který daný investor vlastní, je tedy ve výsledku zaměnitelným finančním nástrojem, který si udržuje vlastní monetární hodnotu a je podložen hodnotou reálné komodity, například tedy dané firmy či třeba pozemku.

Security token zapisuje vlastnictví cenných papírů na daném blockchainu.

STO tokeny umožňují jak investorům, tak i majitelům firem či jakýchkoli jiných komodit libovolnou tokenizaci majetku. Ne nadarmo je tento mechanismus považován za naprosto revoluční a schopný převrátit investiční sféru vzhůru nohama.

OWN – Základní informace

Název: Own

Značka: CHX

Sektor: Tokenizace kapitálu

Burzy: Bitmax, Hotbit, IDEX, Bancor Network, HitBTC

ICO projektu OWN proběhlo v březnu 2018. Investorům byly následně přiděleny ERC-20 tokeny na blockchainu Etherea. Token swap na vlastní blockchain OWN proběhne na začátku června 2019.

V minulém díle jste se dočetli: „Altcoin Hunt 1: BOLT – Krypto YouTube pro Afriku a Asii“

OWN – přehled projektu

Platforma OWN se momentálně nachází v popředí ofenzívy do horkého, zbrusu nového trhu s STO. Naděje a očekávání od nové vlny STO kapitálu je pochopitelná hned, jak si uvědomíme hrubé předpoklady širého spektra tohoto trhu – STO platformy plánují narušit a způsobit převrat v oblasti trhu, jehož hodnota má do 10 let dosáhnout 24 bilionů dolarů!

Právě zde, jako jeden z nejsilnějších hráčů, nastupuje OWN. OWN má v plánu kapitalizovat na nové vlně STO tím, že investorům poskytne end-to-end finanční tokenizační platformu. To znamená, že se OWN postará o celý proces průběhu dané STO nabídky od začátku až do konce.

Platforma OWN:

 • Umožní a zprostředkuje vydání nabídky
 • Zajišťuje dodržení předpisů
 • Management kapitálových tokenů pro podniky a podnikatele

Tento trh je extrémně lukrativní finanční oblastí. Z toho důvodu se v STO sféře začíná projevovat značná konkurence. Jak si v závodu povede OWN?

OWN - CHX platforma
Zdroj: https://weown.com/our-technology

OWN – vedení a členové projektu

Projekt OWN je zastoupen celkem 14 hlavními členy, které můžete najít i na hlavní webové stránce OWN.

CEO projektu je Sascha Ragtschaa.

Sascha je softwarovým inženýrem již od svých šestnácti let. Během své kariéry byl součástí mnoha start-upů. Za posledních 17 let pracoval pro několik největších globálních registrů akcií a agentur. Nejen to, jeho poslední funkcí byla pozice vedoucího oddělení informací největších technických operačních agentur Evropy, Středního východu, Afriky i Asie. Během své funkce vedl tým čítající 421 členů a nyní své zkušenosti aplikuje ve snaze o úspěšný vývoj projektu OWN.

OWN CHX
Zdroj : https://weown.com/our-technology

OWN – hlavní pitch

OWN je platformou umožňující nakupovat a prodávat akcie. Vlastníci jednotlivých podniků mohou skrze platformu prodávat své akcie ve snaze zvýšit kapitál. Investoři mohou na platformě akcie nakupovat a prodávat. Základní myšlenka platformy je tedy vcelku jednoduchá, jak tomu ostatně u dobrých nápadů bývá.

 • Dual BlockchainBěhem STO procesu je nutné zachovat a zpracovávat dva hlavní typy dat – veřejné a soukromé. Právě proto OWN vyvinul speciální duální blockchain. Jedna strana blockchainu je veřejná, zatímco druhá je využívána pro konfidenční data.
 • Plně škálovatelný blockchain – Blockchain OWN je dle slov tvůrců připraven škálovat dle potřeby a vyhovět tak požadavkům velkých podniků a milionům akcionářů.
 • Standart – OWN buduje globální značku pro digitální akcie ve snaze o nastavení standartu nové doby. Blockchain OWN je speciálně přizpůsoben obchodování s digitálními akciemi.

„Vytvořili jsme férovou alternativní nadnárodní burzu pro digitální akcie. Je rychlá, škálovatelná, decentralizovaná, transparentní a bezpečná. Je zkrátka tím, čím by pravý akciový trh měl být.“

OWN – pozitiva projektu

 • Platforma OWN umožňuje razantní zjednodušení vstupu do akciového trhu. Doposud jste buďto měli pořádný balík peněz na investování, nebo jste si zkrátka neškrtli. S klidem můžeme říci, že i z prostého důvodu složitosti vstupu na trh se na to spousta potenciálních investorů vykašlala. OWN přináší jednoduchost a možnost frakčních investic. Vstup pro malé investory i „velké ryby“ je revolučně jednodušší.
 • Vlastníci daných podniků mají na platformě OWN možnost sami rozhodovat o tom, jakým způsobem budou akcie vydávat, kolik jich dohromady bude, jaká bude jednotlivá hodnota a tak dále. Navíc se vyhnou většině poplatků, které by je na tradičních trzích běžně čekaly.
 • Vlastníci podniků, kteří si chtějí byznys na platformě OWN ztokenizovat, musí převést hodnotu podniku do vlastních OWN tokenů, které na platformě uzamknou. OWN token je pro správnou funkčnost platformy naprosto esenciální.
 • Velice silný tým – viz výše a na stránce projektu.
 • Projekt je teprve na začátku a jeho valuace je velice nízko.
 • Během května a června dojde k nastartování hlavní platformy a odhalení prvních STO.
 • OWN by měl dle dosavadních predikcí vydat během května a června více STO než všechny ostatní STO platformy dohromady.

OWN – negativa projektu

 • STO tokeny a platformy jsou stále naprosto novou oblastí kryptoměnového trhu. Obchody s cennými papíry na tradičních trzích jsou pod přísným dohledem státních institucí. Je třeba počítat s tím, že se mohou vyskytnout regulační kontroverze a nelze dost dobře předpokládat, jak k STO platformám a tokenizacím podniků přistoupí jednotlivé světové vlády.
 • Kryptoměnová scéna si začíná potenciál STO uvědomovat čím dál víc. Spolu se vzrůstajícím nadšením stoupá také konkurence. Většina hráčů se momentálně nachází ve vyrovnaných pozicích a nelze dost dobře předpovědět, která z STO platforem se bude těšit z dlouhodobých úspěchů a očekávaného explozivního růstu.

Tokenomika platformy OWN

Statistiky a čísla k datu 6. 5. 2019:

Tržní kapitalizace: 16,250, 029 USD

Volume (24H): 1,758, 826 USD

Cirkulující zásoba: 78,762,706 CHX

Kompletní zásoba: 168, 956, 522 CHX (100%)

Co myslíte? Mají STO platformy opravdu tak nadějnou budoucnost, jak kryptoměnová scéna očekává? Podělte se s námi o vaše názory v sekci komentářů!

Nenechte se ujít příští díl Altcoin Hunut – sledujte nás na FacebookuInstagramuTwitteru nebo YouTube!

Čtěte dále: 

Warren Buffett se opřel do Bitcoinu – co vymyslel tentokrát?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img