Které farmaceutické společnosti se rozhodly používat blockchain?

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Pfizer Inc. a další přední americké farmaceutické společnosti se připojily k projektu výstavby blockchainové sítě pro zdravotnický a farmaceutický průmysl.

K pracovní skupině MediLedger se připojily firmy jako McKesson Corporation, AmerisourceBergen Corporation, Premier Inc. a Pfizer Inc.

MediLedger je iniciativa blockchainové společnosti Chronicled Inc., která usiluje o snížení nákladů a zjednodušení procesů sdílení dat vytvořením digitální sítě. Řešení údajně automatizuje procesy odsouhlasení a zpětné zúčtování. 

Vratky – vrácení léčiv (zrušená transakce) – jsou běžným jevem ve zdravotnických dodavatelských řetězcích ve Spojených státech, kde se do plateb zapojují různé subjekty, včetně vládních programů a soukromých pojistitelů.

Síti se již údajně povedlo vymyslet protokol pro vrácení léčiv, který je v souladu se současnými ustanoveními zákona o bezpečnosti dodavatelského řetězce pro léky v roce 2019. Údaje účastníků budou údajně sdíleny pouze s vybranými obchodními partnery, protože platforma neposkytuje centrální úložiště všech dat.

„Můžeme navrhnout blockchainový systém tak, aby mohl vytvářet záznamy o vlastních produktech pouze držitel licence. To se může zdát jako banalita, ale je to revoluční,“ řekl CTO Chronicled, Maurizio Greco.

Závěr

Blockchain ke zdravotnictví tak nějak patří, jedná se totiž o velmi důležité odvětví, které by si zasloužilo větší transparentnost a zároveň maximální ochranu dat. Peníze zde tečou všemi možnými směry a díky blockchainu by se nemusely po cestě již ztratit…

Co číst dále?

[ZPRÁVY] CTO Coinbase oficiálně odchází ze společnosti • Buffett si sype popel na hlavu – s Amazonem jsem se choval jako idiot • Craig Wright opět „mele nesmysly“

Zdroj: 
forbes.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)