Herní gigant Ubisoft implementuje blockchain do virtuálních her!

2
blockchain

Ubisoft – čtvrtá největší společnost zaměřující se na vývoj videoher – údajně experimentuje s implementací blockchainu do herních funkcí.

Nejsou první, ale myslí to vážně

Myšlenka integrace tržního prostředí do online her pomocí blockchainu není nová. Existuje několik různých blockchain startupů, které se pokoušely tento nápad zrealizovat již na konci roku 2017. Ubisoft však začal zkoumat potenciál technologie blockchain kolem konce roku 2018. Ve stejném roce uspořádal také hackhaton nazvaný „Blockhain Heroes“, tedy „Hrdinové Blockchainu“. Tehdy vývojáři společnosti Ubisoft vytvořili prototyp blockchainové hry.

Tým Ubisoftu již přišel na řadu možných řešení, které lze uvést do praxe.

„V Ubisoftu si myslíme, že je důležité být součástí průkopnického způsobu, jakým mohou hráči využívat výhod blockchainu. Myslíme si, že blockchain má potenciál transformovat herní zážitek. Proto je naší úlohou urychlit integraci blockchainu do Ubisoftu,“

prohlásila Anne Puck ze společnosti Ubisoft.

Zajímavé je také to, že si Ubisoft zvolil blockchain Ethereum. V současné době je Ubisoft jednou z nejvlivnějších společností na celém světě, i díky obrovskému úspěchu jejich hry Fortnite.

„Když si koupíte kostým na Fortnite, vaše investice zanikne, příslušenství je ve hře uzamčeno. Pokud použijeme blockchain, dáme digitálnímu prvku fyzickou podobu,“

řekl Charles-Louis Planade, finanční analytik ze společnosti Midcap Partners.

Především pro hráče

Je však třeba zjistit, zda Ethereum, se současnými omezeními propustnosti transakcí, zvládne v blízké době rapidní nárůst aktivních uživatelů. Mezitím však dále postupují ve svých plánech.

S ohledem na obchodní model vydavatele her Ubisoft bude nová platforma s největší pravděpodobností umožňovat nákup v aplikaci nebo ve hře prostřednictvím blockchainu Ethereum. Podle Ubisoftu je však těžké v současnosti najít takovou kryptoměnu, která by se pro tento účel hodila nejlépe.

Zdá se, že technologie blockchainu začíná pronikat také do oblasti počítačových her. Ubisoft chce popojít zase o něco dále, držíme tedy palce a těšíme se na další pokrok.

Co číst dál?

Používání VPN při nákupu kryptoměn – určitě to zvažte

Zdroj:
ambcrypto.com

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KudrnaMartin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host

Ubisoft spolupracuje s projektem iExec (RLC) už asi rok.

Kudrna
Host
Kudrna

Ethereum je zkrátka bitcoin druhé generace čili Bitcoin 2.0 , pro mě černý kůň všech kryptoměn. Uvidíme jak se bude vyvíjet do budoucna.