Ripple údajně pomáhá bankám šetřit peníze – vlastní tokeny je vyjdou draho

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

David Gokhstein, zakladatel časopisu Gokhshtein, uveřejnil během druhé poloviny května na svém twitteru informaci, že Ripple (XRP) je připraven k průniku do globálního finančního systému. Dokázal totiž vytvořit pohodlnou a dostupnou infrastrukturu, díky níž banky nemají potřebu budovat vlastní kryptoměnu, což je časově i finančně náročné.

Gokhshtein uvedl, že banky vynaloží mnohem méně finančních prostředků při používání Ripple a XRP, než by tomu bylo při budování vlastní kryptoměny.

Gokhshtein rovněž zdůraznil, že pro banky je snazší a mnohem jednoduší přijmout něco, co je již „testováno a prokázáno, že funguje“.

Opravdu, Ripple se prodává jako náhrada za SWIFT, tedy současný systém, který je zaveden pro mezinárodní transfery. CEO Ripple Brad Garlinghouse hovořil se zasvěcenci z finančního světa, včetně ředitele Mezinárodního měnového fondu Christine Lagarde, o tom, jak lze Ripple považovat za SWIFT 2.0.

Gokhshtein se také zmínil o jednom důležitém bodě, a to o zavedených finančních institucích, které se probudily s příchodem digitálních aktiv. Tyto instituce se vyvinuly tak, aby byly adaptabilní s novým druhem ekonomiky.

A stejně tak je vnímána i měna Ripple, je to nový způsob, jakým mohou lidé převádět finanční prostředky po celém světě, a zároveň jsou schopni používat prvky starého i nového digitálního světa.

Závěr

Ripple si poslední dobou neprocházel nijak slavným obdobím. Pokud ho ale nebudete brát jako kryptoměnu, nýbrž produkt soukromé firmy, může to začít dávat smysl.

Co číst dále?

[Analýza] Shrnutí situace na Bitcoinu od IX – kam se vydáme tentokrát?

Zdroj:
investinblockchain.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

V to doufám.

spot_img